Nadváha (obezita) a chudnutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Nadváha (obezita) a chudnutie

Poslaťod sunny181 » Str 26.03.2008 16:02

ahoj...chcela by som sa spýtať, ako mám prinútiť našu fanku schudnúť? Koncom apríla bude mať 7 rokov, a v poslednom období dosť pribrala - 4 kilá a to je na jej veľkosť dosť veľa...pribrala, keď sme si k sebe zobrali malého kocúra, lebo sa s ním veľmi spriatelila a nechcelo sa jej už chodiť veľmi von, keď aj, tak len na chvíľku, ale hneď začala pískať za kocúrom...kocúr nám teraz utiekol, ale Bena nie a nie schudnúť? U nás v obchode som videla granule s o zeleninovou príchuťou...ale neviem...vyriešilo by sa tým niečo? :ua:
sunny181
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Bruty » Str 26.03.2008 16:05

Granule s nizkym obsahom tuku a pohyb...
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Amaguk » Str 26.03.2008 16:51

pohyb, pohyb, pohyb :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod ivanN » Štv 27.03.2008 7:47

dieta, kludne mu nedaj jeden den žrať aj dva, je to drasticke, ale psovi to neublíži. aj v prírode to tak funguje, zviera sa takto prečistí. psovi to prospeje.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Poca » Štv 27.03.2008 7:50

Spravne by sa dospelym psom mal dat jeden den do tyzdna bez zradla. Moja je chuda, tak to nerobim, ale ak by bola tucnejsia tak urcite. A ako uz bolo spomenute, pohyb, pohyb, pohyb.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod ivanN » Štv 27.03.2008 7:58

presne, jeden den bez zradla do tyždna len prospeje a je potom vyrazne vidiet ako pes schudol, treba vyskusať :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 8:08

jo, s tym hladovkovym/postnym dnom - moj si ho "ordinuje" sam od od seba, proste jeden den v tyzdni neje, aj ked mu davam
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod ivanN » Štv 27.03.2008 8:16

zdravy pes, ktory ma pravidelny pohyb, dobru stravu a den volna v týždni bez zranie... to je ideal, nic viac nepotrebuje, je aj odolnejsi voci chorobam, vonkajsim vplyvom...
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 8:19

:yes:
tak tak, dobre vravis
(akurat, ze ten nas ten hladovkovy den vobec nepotrebuje, chrdy je jak trlica, nech robim co robim :ach: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod ivanN » Štv 27.03.2008 8:37

asi potrebuje, ked nezerie, potrebuje precistiti organizmus...a cim krmis, ked je chudy? :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Silwuska » Štv 27.03.2008 8:42

Mi tiez dietujeme...teda jest davam ale nahodila som mu polovicne davky a vaacej pohybu...zlenivel po zime potvora...najviac ma stve ze tu nemame kamosa na vencenie...lusy je pric, a co chodime s kamosom a NO tak ten je stul v nemocnici s ocama... :ach: maco sa najlepsie vybeha ked ho otravuje nejaky druhy pes...a krpec to neny lebo ten je na stopke furt :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Amaguk » Štv 27.03.2008 8:46

ivanN píše:asi potrebuje, ked nezerie, potrebuje precistiti organizmus...a cim krmis, ked je chudy? :smile:

on ma tu nezravost v popise plemena, tak ma to az tak moc neprekvapuje, od malicka je anorektik, ale chcela by som, aby este nejake zo 2-3 kg nabral. Krmim hlavne prirodzenou stravou :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod ivanN » Štv 27.03.2008 8:54

a stolicu ma dobru? tak skus zvisit krmne davky :smile: nechapem ako nemoze pribrat :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Poca » Štv 27.03.2008 8:55

Pustis mu do vybehu srnky?? Moja sa tiez nejde pretrhnut v jedeni, tak neviem cim ju krmili predtym, ale bola feeest obalena tukom a teraz je chuda.. Mozno to bude aj tym pohybom.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: ako prinútiť psa schudnúť?

Poslaťod Silwuska » Štv 27.03.2008 9:04

ivanN píše:a stolicu ma dobru? tak skus zvisit krmne davky :smile: nechapem ako nemoze pribrat :smile:


no asi neji :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Starostlivosť