Chodenie po schodoch

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Vikiki22 » Štv 28.10.2010 10:27

No, Bobsimu po schodoch nevadí chodiť, ale poslednú dobu som si všimla, že sa niekedy zastaví pred schodmi a ako keby rozmýšľaľ, či ísť alebo nie.
Mackie, myslím, že to nie je úplne iné ako u človeka. Svaly rastú, ale s kľbmi to je potom, hlavne u niektorých plemien, trošku problém. A napr. u jazvečíkov aj problémy s chrbticou.
Yorki+Larry, 30 cm-ový múrik psovi určite nič nespraví! :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: chodenie po schodoch

Poslaťod Yorki+Larry » Štv 28.10.2010 15:01

tak dikéééés velmi :lol: :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Schody

Poslaťod tabitka » Pon 16.05.2011 18:37

no a moja pre istotu okrem zbehania všetkých schodov vedúcich kamkoľvek na dvore ešte aj posledný schod v pohode preskočí.. to sa ani nedá ustrážiť niekedy...čo s tým môžem robiť? :ua:
tabitka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Schody

Poslaťod Barbara » Uto 17.05.2011 14:40

Ahojte,

mám 5 mesačné pudlie šidlo. Po schodoch som ho nosila najmä dole, teraz ho už nechám, keď mu to ide. Ale hore letí ako blesk a skáče po dvoch schodoch, vždy má jedno medziposchodie náskok predo mnou a kuká na mňa cez zábradie takým štýlom : No kde si ty lemra :pac:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Schody

Poslaťod zundira » Pon 30.05.2011 10:14

ahojte,
mam 4 mesačného basseta, bývame na 1.poschodí, no už teraz je na mňa dosť ťažký. dole po schodoch ho beriem na ruky, no hore po schodoch ho nechavám ísť samého. veľmi sa mu to nepáči, čaká pred schodmi a pozerá na mna, kedy ho zoberem na ruky ako predtým.

chovateľka nám vravela, aby do jedného roka po schodoch vôbec nechodil. to nie je celkom možné vzhľadom na jeho naberajúcu váhu. tak dúfam, že mu to po čase neuškodí.
a myslím si, že nie iba po roku, ale stále by nemali psy typu basset, jazvečík chodiť po schodoch.
zundira
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Schody

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 31.05.2011 10:12

Barbara píše:Ahojte,

mám 5 mesačné pudlie šidlo. Po schodoch som ho nosila najmä dole, teraz ho už nechám, keď mu to ide. Ale hore letí ako blesk a skáče po dvoch schodoch, vždy má jedno medziposchodie náskok predo mnou a kuká na mňa cez zábradie takým štýlom : No kde si ty lemra :pac:

hlavne dole schodmi by som ho nenechávala ísť, je to ešte bábo a pri schádzaní dole schodmi sú kĺby oveľa viac namáhané ako smerom hore, takže ešte hore schodmi dobre, ale dole ho radšej znášaj.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Schody

Poslaťod shishi » Pia 22.07.2011 18:42

ja som Daru nosila takmer do roka na rukach- dolu schodmi, hore od cca 4 mesiacov chodila sama... teraz mam 5 mesacneho psika... dole na schody sme dali zabranu, este na poschodi nebol (raz ano, ked zdrhol za Darou ked nebola zabrana) planujem ju tam nechat kym bude mat cca 8 mesiacov, potom to uz az tak riesit nebudem... ako je to dole kopcom? to iste? mame uplne mini "kopcek" na zahrade... ide len o 2 urovne zahrady, vedla domu je asi 2m strmsi spad... je to asi tak, ze ja spravim 2 kroky a som hore/ dole... no ked sa blaznia chodi hore dole... asi to ani neustriehnem :lol: mam to riesit? :smile: ked hej tak ako? :lol:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Schody

Poslaťod 1bubko2 » Ned 24.07.2011 5:08

no by aj mna zaujimalo ci aj nejake tie kopčeky a zjazdy možu uškodiť ??? mame na dvore zjazd do garaze a babo 3mesacny rusky terier tam spava,obcas tam zajde aj cez den,zabranit sa tomu neda aj keby mu to skodilo ale chcela by som vediet ci sa mam bat :ua:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Schody

Poslaťod lenk » Pon 22.08.2011 23:28

priatelovej sucke axe NO sa stalo ked bola malinka, ze sla po schodoch a seklo ju...viem tiez o pripade civavy ktora spadla zo schodov ked sla dole a par mesiacov chodili na injekcie
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Schody

Poslaťod tamica » Str 25.04.2012 15:33

Uf, no ja moju malinku 3mesačnu westicu nechám behať po schodoch na prvé poschodie :pac: ..ale nie stále sa jej chce..ba čo viac len pár krát mi vybehla po schodoch..Dole po nich nezide ani za svet..ale teraz juu už po schodoch nepustím.. :no:
*White Ellen Havluv Kopec, 23.1.2012

Dogs never bite me. Just humans.... /Marilyn Monroe/
tamica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Schody

Poslaťod JANULIK2008 » Štv 26.04.2012 10:07

Tammi zozačiatku nevedela ísť hore schodmi. Neskôr to zvládla. Nastal však problém, ísť dole, prvý schod v pohode ale ďalšie už nie, pretože boli vysoko. Až asi pred týždňom sa osmelila a už teraz chodí hore dole po schodoch stále. Takže musí sa asi na to cítiť. :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Schody

Poslaťod Nikik10 » Pon 23.07.2012 11:46

ja to riešim tak,že svojho 3 kg psika nesiem na rukach z tretieho poschodia.Keď vyrastie snáď bude chodiť aj sám. A pre tých čo nevládzete odniesť svojich havkáčov- existujú ruksaky :) my sa nosíme v rupsaku hlavne v autobuse,po injekcii,keď psík už naozaj nevládze... Ruksak môžete dať z predu ale aj na chrbát... malý otvor na dýchanie a pre tých "aktívnejších" naozaj len malý otvor lebo by mohli vyskočiť. Môj môže pokojne vystrčiť aj hlavičku a pozerať sa na svet :) je trochu leňoško :D
Psík nikdy nebude tak zlý ako človek

Obrázok
Nikik10
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Schody

Poslaťod Sunny » Pon 23.07.2012 14:39

No už vidím, ako sa do batohu narve také 20kg šteňa :heh: To už skôr na tých rukách...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Schody

Poslaťod Nikik10 » Ned 05.08.2012 12:04

tak chrbát väčšinou unesie viac.... :smile: ale 20 kg stena... :lol: :lol: :lol: to asi akurat tak lietadlom prepraviť :heh:
Psík nikdy nebude tak zlý ako človek

Obrázok
Nikik10
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Schody

Poslaťod Monika-Lara » Pia 30.11.2012 23:50

Ahojte, mám na vás otázku:
Máme doma maličkú 14-týždňovú fenku Amerického pitbull teriéra.Čítala som všetky možné aj nemožné témy a viaceré diskusie, ale radšej sa ešte raz opýtam.Fenočka chodí sama po schodoch, našťastie chodí pomaly, opatrne chodí z jedného schodu na druhý-hore aj dole.Ráno ide z miestnosti v ktorej spáva asi 12 schodov iba hore(dole ju odnesiem iba večer a na rukách) a potom vonkajšie schodište je asi 7-8 schodov a tie ide pekne opatrne.Mám ju nosiť alebo ak ide dole pomaličky a opatrne a hore tiež nejak extra neletí tak môže aj sama chodiť?
Je to ešte síce maličké štendo, ale chutí jej papať a má už skoro 10 kíl.Ja ju už veľmi nevládzem nosiť a u nás ju nemá kto iný odniesť asi 5-6 krát dole a hore schodmi.Takže čo myslíte-nosiť alebo netreba?
ďakujem ;)
Lara Fleur-Americký pitbull teriér *20.8.2012-modrá fenka
Jimmy-Labrador *11.9.2006-čierny psík
Ezekiel-Labrador *6.11.2008-pieskový psík
Mambo-APBTxAST *19.3.2012-hnedo biely psík
Monika-Lara
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť