Odčervovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Sob 24.11.2018 18:23

Presne tak. Aj u nas boli falosne negativne :ua:
Dietu dietoval, ale nikdy z tejto diety ani jeden pes nemal formovanu stolicu :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Sob 24.11.2018 18:42

wer píše:Offtopic: pigie skor myslela, ze u stenata je to "zbytocne", lebo zacervene bude skoro so 100 % istotou... aj keby boli vysledky negativne (nas pripad)


Offtopic: Wer, pokuď poslední hovino sebereš v pátek v noci a drobec si čuchne k začervenému hovinu v sobotu ráno, bude pozitivní drobec, ale výsledky z koprolky negativní .... Jen příklad :smile: . Dávala jsi na ústav nebo k vetúm?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Sob 24.11.2018 18:44

Buchti, ale ja som mala dospelu skrkavku vylucenu stolicou len par dni po koprologii :heh: A v statnom veterinarnom :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Sob 24.11.2018 18:47

pigie píše:Presne tak. Aj u nas boli falosne negativne :ua:
Dietu dietoval, ale nikdy z tejto diety ani jeden pes nemal formovanu stolicu :nwm:


Pigie, přesně z této diety, včetně vody, se vždy hovina upravila. To je má zkušenost. A Boninka byla jen na vařeném, pro ni by byl prújem velký problém při tom všem, co brala.

Offtopic: Koprologii dělal vet nebo ústav? A dala jsi dělat i bakteriologii - na to musí být hovino, co nejčerstvější. Ano vím, že štěňátko je o mnoho háklivější :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Sob 24.11.2018 18:48

Ustav. Bakterka pojde, ak v pondelok vyjdu negativne gardie :ua: Tu mi povedala vetka, ze robia z vyteru.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod wer » Sob 24.11.2018 18:48

Aj ja v ustave. Aj elis pisala, ze u steniat je to proste casto falosne negativne.. pri dalsom uz fakt budem odcervovat aj bez vysetreni. :yes: aj ked mi je to proti srsti, bohuzial, ma to zmysel
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Sob 24.11.2018 18:52

No podobne. V pol roku este odcervim a potom zacnem robit len koprologiu zas.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Sob 24.11.2018 19:26

pigie píše:Ustav. Bakterka pojde, ak v pondelok vyjdu negativne gardie :ua: Tu mi povedala vetka, ze robia z vyteru.


Offtopic: Zmizel mi příspěvek, omlouvám se. Mám blbej zlozvyk z FB - kliknout na enter a nestarat se :( .

Tak to je mi líto, Pigie. Musíš mít napsáno, kdo to vykonával = omlátila bych mu/jí o hlavu, že koprolka byla negativní a z drobce vyšla dospělá škrkavka :hmm: :hmm: :hmm: .

Jak sbírat na girardie, jsem se ptala na ústavu, našich vetú + jsem si něco zjišťovala mimo (po své línii). Girardie se nevylučují v každé stolici, proto není vhodný výtěr ani čerstvé hovino (falešně negativní, max. úspěšnost 20%). Na girardii jde trus tak, jako na parazity a je spíše doporučováno sbírat každý druhý den, po dobu 5-ti dní, ostatní tak, jak jsem již psala (né bakteriologie).

Offtopic: Za Boninku jsem za výtěr v nejmenované klinice vyhodila 30€, neg., koprolka správně sbíraná - pozitivní. Plus jsem se asi před měsícem na FB "hádala" s jednou chovatelkou o vyšetření na girardie. Dokonce mi zkopírovala to, co jí poslal její vet - hovino čerstvé .... Jen mi to nedalo, že by v SR to bylo jinak a bylo zde všichni, skoro všichni hloupí. Takže jsem opět zpustila pátrání + to, že jsem si zavolala přímo na pražský vet ústav, parazitologické oddělení. Výsledek - ano, hovino múže býti čerstvé, ale z dúvodú, co jsem výše psala, úspěšnost max. 20% a nebo falešně neg. výsledek. Doporučení - sbírat 3 dny, z rúzného denního období, rúzné části hovina, aby to bylo objektivní a vyšší úspěšnost. I tak múže býti výsledek falešně neg. :ua: . Dokonce někteří veti doporučují těch 5 dní, obden (to jsem už psala).
Prcka jsem neodčervovala, až poprvé, když byli všichni začerveni tím liščím parazitem (směsný vzorek na ústavu).
Štěňata, co jsme odchovali v DNV, 2 vrhy, ano. U nás doma 2x, u majitelú 1x (všem jsme posílali odčervovák, aby nevznikly zaž. problémy - měli jsme pastu ze zahraničí, je to již 16 let).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod wer » Sob 24.11.2018 19:29

Offtopic: ja som zbierala 6 dni, obden, z roznych casti dna a nic a pes hnacky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Sob 24.11.2018 19:39

wer píše:Offtopic: ja som zbierala 6 dni, obden, z roznych casti dna a nic a pes hnacky...


Offtopic: Je mi to líto :ua: . Prcek je už v pořádku? A byly to girardie? Na ty obyč odčervováky neplatí :ua: . Na jaře byl výpadek těchto lékú v SR, takže jsem si je sháněla v ČR, nakonec jsem si je sehnala tady.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod wer » Sob 24.11.2018 19:54

No veru nevedela som zohnat to, co mi to odporucali (uz si ani na nazov nespomeniem :pac: ale nosila som to v penazenke na listku :heh: ) Pomohlo klasicke odcervenie 2 dni za sebou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Sob 24.11.2018 20:09

Buchti, ja som nedala gardie zistovat klasickou - flotacnou ci akou cestou, ale cez antigen. Ak som spravne pochopila, tak sa nemusi vylucit v stolici nic, ale ak zachytia ten antigen, tak znamena, ze gardie su/boli pritomne. Normalne ich totiz v statnom veterinarnom zo stolice robia a aj to bolo samozrejme negativne :heh: Takze som pritvrdila a dala urobit tento antigen - 35eur, keby niekoho zaujimalo :haha: A ja myslim, ze ich ma, sak to nie je normalne, aby pes mal rano pevnu normalnu stolicu a poobede zas z neho vytekalo :nwm:
To vzdavam... Aspon ze pribral trocha.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Sob 24.11.2018 22:47

Buchťa píše:Musíš mít napsáno, kdo to vykonával = omlátila bych mu/jí o hlavu, že koprolka byla negativní a z drobce vyšla dospělá škrkavka


jako ze ten rozbor udelali spatne?
never tomu -proste byl negativni. i kdyz pes skrkavky mel :yes:

všechno to sbirani v ruznych intervalech u stenete -ma jednu zasadni nevyhodu. nepostihuje všechna stadia - ani kdyz bys sbirala třeba 10dnu :nwm: -nemusíš se trefit.
se podivej, jaky je vyvojovy cyklus, kdy se uvolnuji vajíčka, aby byla rozpoznatelna a stene je pod 14ti dennim intervalem odcerveni -které zase zasahuje jen nejaka stadia :nwm:
nemůžeš do stenete naprat uplne každý odcervovak - jen se ta populace cervu reguluje, aby neskodila.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Ned 25.11.2018 6:37

A ja som teda zbierala 3 dni vsetko, bo to stena malo male hovienka... Ale zjavne proste nestaci. Treba do toho tretieho mesiaca proste odcervovat.
A ja som uz fakt zufala. O tretej sa vypytal von, hodil normalny pevny bobek. Po hodine tu zacal knucat a pytat sa von, reku daj pokoj, nevymyslaj... Ale potom som s nim veru utekala a zas roztecene :nwm: Ako ja fakt neviem, co to moze byt. Ved dostava to iste, nema sa to s cim mixnut :nwm: Si normalne zelam, aby to boli tie gardie, lebo ak nie, tak netusim, co to moze byt :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Ned 25.11.2018 6:49

a je porad na diete nebo na granclich je ?

kamoscce ted takhle marodilo stene - od prvniho dne, co ho dovezla. a skoro 14 dni- giardie vyloucene -ne uplne prujem, ale hleny a troska krve tmave. pak vic. no -skončil na kapackach -zanet strev. zadni paraziti.
ale zase je fakt, ze po 24h hladovce a dvou kapackach + leky bylo po vsem az zazracne. a od te doby nic, zadne potize.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť