Posledný odpočinok, kremácia

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod pigie » Pon 22.09.2014 11:27

Oni ponukaju moznost aj odvozu. Urobia uplne vsetko okolo toho. Tak ako pri ludoch.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 22.09.2014 11:36

Akože kedykoľvek? Lebo vieš ono sa môže stať fakt čokoľvek a hlavne kedykoľvek a neviem si predstaviť, že toto riešim trebárs v noci a čo dovtedy s telom? Je hrozné, že ma to vôbec napadá, ale tak ako ľudia ani tí psi nemladnú a hlavne mám doma jednu veľkú, veľkú stresáčku a občas si fakt myslím, že tam prídem (do izby, kde sú) a ona už nebude.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Sunny » Pon 22.09.2014 11:55

Pri väčšom psovi neviem, ale keď mi umrela krpatá Monča a ja som bola v inom štáte (bola sobota), nevedela som si predstaviť že sa s ňou "nerozlúčim" a tak ma počkala zabalená do plachty v mrazáku. Morbídne, ale asi jediné riešenie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod hriva » Pon 22.09.2014 12:21

Možno blbá otázka ale...Chcela si ju vidieť aj "takú"? Ja by som to asi nezvládla.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Sunny » Pon 22.09.2014 12:28

Chcela. Potrebovala. Bála som sa, klepala som sa, ale musela som. A aj keď výčitky budem mať do konca života a dala by som všetko za to, aby som mohla vrátiť čas, ten posledný "rozhovor" mi vtedy hodne pomohol.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod luciiik » Pon 22.09.2014 13:45

Moni, ja tiez nad tym casto premyslam ze co a ako. Myslim ze tato myslienka napadne kazdemu, len niekto na to nechce mysliet a niekto na to mysli. Raz to caka kazdeho. :ua:
Ja po skusenosti s nasom milovanou retrieverkou a ludmi v kafilerii budem psa viezt aj o polnoci na kremaciu a pockam si na urnicku. Stoji to sice celkom slusny balik penazi, ale hento uz fakt nie. Uz presli mesiace a stale som z toho mimo... Takze urcite kremacia.
Zvlastne, ja mam na dedine skor pocit ze tu su v ovela vacsom bezpeci ako v meste. :nwm:
Sunny to klobuk dolu, ja by som to nezvladla. Bojim sa ze nedokazem byt pri psovi ani posledne jeho minuty. Ja toto proste nedam. :plac: Aj ked viem ze budem musiet.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod Sunny » Pon 22.09.2014 14:03

Dáš. Ak by si pri psovi v tie posledné chvíle z vlastného rozhodnutia nebola, takmer naisto by si si to vyčítala hodne dlho. Pri prvej som bola. Všetko čo som chcela som jej povedala ešte predtým. Jej tie slová boli síce asi ukradnuté, ale zaspávala kľudná a spokojná a to je hlavné. A aj keď ten pocit keď som ju hladkala a pod rukou cítila, jak jej prestalo biť srdiečko bol pre mňa dosť zlý, nebyť tam by bolo ešte horšie.
Pri Monči som nebola, lebo som bola na :censored: pretekoch a neskutočne ma to bolí doteraz :plac: Aj keď viem, že to bolo u nej rýchle, odpadla a už v podstate nevedela o svete, ale ja som to cítila (a vlastne stále cítim) ako obrovskú zradu voči nej :ua: A možno to vyznie divne, ale je mi to fuk - potrebovala som sa jej ospravedlniť, povedať jej čo pre mňa znamenala, ako mi zmenila život a ako ma to všetko hrozne mrzí... a jak som tam tak pri nej sedela a revala, zrazu sa mi hrozne uľavilo. Možno pracovala moja psychika, možno niečo iné, neviem, neriešim. Ale musela som to spraviť.
A teraz musím prestať na to myslieť, lebo prerevem celý zvyšok dňa :plac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod luciiik » Pon 22.09.2014 14:48

Ja revem uz teraz ked to po tebe citam. :plac: Podme rychlo radsej do inej temy...
Offtopic: No a idem do co sa mi dnes podarilo a tam zubaaaaaari!!!!! :hmm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod katkariinka » Pon 22.09.2014 15:24

Nam nasa krizenka zomrela rano, bolo treba ist do skoly a do prace. Tak sme ju do poobedia nechali na balkone v jej pelechu pod dekami. :/
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod mairi » Pon 22.09.2014 16:28

inac toto ja si neviem predtsvait, ze mi v noci/rano umre pes a ja by som mala ist do prace? sak by som to nezvladla :plac: tiez ma napada ze ako to budem riest s telom, len dufam ze to nepride v nejak neprihodnej chvili aby sa to dalo hned poriest bez zbyotcnych komplikacii, ach jo, hold pri 14rocnom psovi clovek musi castejsie mysliet na taketo veci viac ako pri mladom :ua:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod hruska » Pon 22.09.2014 16:37

ja sa nezamyslam, uz myslienka ma zabija :ua:
chchela by som kremaciu urcite, len moznosti su male. Co bude sa rozhodnem az bude :plac:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod katkariinka » Pon 22.09.2014 16:46

mairi píše:inac toto ja si neviem predtsvait, ze mi v noci/rano umre pes a ja by som mala ist do prace? sak by som to nezvladla :plac:

no vsak ani nevrav, mama ma budila s tym, ze zorka zomrela :plac: :plac: :plac: to bol velmi zly den.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod renqa » Pon 22.09.2014 16:50

ja sa radšej tiež nezamýšľam, ale keď sa to raz stane, tak mňa odvezú rovno na psychiatriu, ja sa určite zosypem. :plac:
mne ešte nikdy žiadny pes nezomrel. iba morča, aj za tým sme preplakali celý deň. Sestra išla do školy, tak si ju dala zavolať riaditeľka, že čo sa jej stalo. A ona, že nám zomrelo morča. A riaditeľka, že nech si z nej láskavo nerobí srandu. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod luciiik » Pon 22.09.2014 17:14

Ono sa to da prekonat, ale je to tazke. Ja si aj teraz po rokoch poplacem za nasimi hafanmi, staci ked mi fotka prejde rukami. Ale tak vzdy tu su a myslim ze v mojom pripade aj vzdy budu ti hafani, ktori mi to pomozu prekonat. A uz si len vzdychnem, ze nech pozdravuju tych, co za duhovym mostom mame... :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Posledný odpočinok, kremácia

Poslaťod hriva » Pon 22.09.2014 20:35

Ja sa bojím že napr pôjdeme spať a ráno sa nezobudí, že bude mrtva v posteli pri mne. Aj keď radšej takto ako eutanazia. Všetko je hrozne :plac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť