trhanie zubov

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

trhanie zubov

Poslaťod lilitn » Pon 15.01.2018 21:50

Prosím vás, mám šteňa 5 mesiacov, jazvečík, pred mesiacom nám veterinár povedal že bude treba vytrhnúť mliečne zuby lebo už má trvalé a má ich hned vedla seba. chcela by som vedieť priebeh trhania zubov. či sa jedná o lokálnu anestézu alebo celkovú narkozu kedže je to malé hyperaktívne a neobsedí na mieste.. :) dakujem
lilitn
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: trhanie zubov

Poslaťod kellee » Uto 16.01.2018 13:17

a samu nekyvu tie mliecne? moj mal tiez vedla seba a ten trvaly postupne vytlacil mliecny a vypadol sam
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: trhanie zubov

Poslaťod lilitn » Uto 16.01.2018 14:10

práveže nie už ich tam má dlhšie a vobec sa nehýbu.
lilitn
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: trhanie zubov

Poslaťod wer » Uto 16.01.2018 14:13

lokalnu anestezu si neviem predstavit u psa pri trhani zubov... aj ked mozno tie mliecne idu lahko. :nwm:
ved skonzultuj s vetom :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: trhanie zubov

Poslaťod vavrena » Uto 16.01.2018 18:53

Ešte počkaj mesiac-dva, a keď sa nezačnú kývať, daj ich vytrhnúť. Malým psom sa to stáva. Aj ja som tak mala oboch pudlíkov. Anestéza je celková, ale nie taká ako pri operáciách, ale taká "oblbovacia," proste slabšia. Ale aj tak treba dodržať, že nejesť pred ňou ani po nej, inak môže mať pes škaredú hnačku.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: trhanie zubov

Poslaťod Snezienka123 » Uto 23.01.2018 20:07

Ja som mojej tiež musela dať vytrhnúť mliečne "očné" zuby...ale riešila som to tuším až v 9 mesiacoch, v piatich je to podľa mňa ešte skoro :nwm:
Myslím, že výmena zubov by mala byť dokončená v 6. max 7. mesiaci.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: trhanie zubov

Poslaťod bibika » Uto 23.01.2018 22:35

väčšinou prebieha výmena do šiestich mesiacov, počkaj určite minimálne mesiac ešte.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: trhanie zubov

Poslaťod lilitn » Ned 28.01.2018 20:07

boli sme u veterinára a aj ich vytrhol povedal že dlhšie už čakať nemôžeme.. nejako sme to zvládli :nwm:
lilitn
Okoloidúci
 
Príspevky: 3


Späť na Starostlivosť