Spravanie psa po kastracii

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Sizzzy » Pon 09.01.2017 22:19

Ahojte, mam psika cca 2tyzdne po kastracii. Doposial som nemala skusenost s takym psom, preto prosim o radu. Od kastracie sa velmi zmenil, nema chut hrat sa, prechádzky sa znizili na minimálny cas, no zato mu velmi chuti jest. Stale je hladný, no vkuse spi. Je to normalne spravanie? Predtym bol hravý, culejsi a viac sa dokazal tesit, ale zmenilo sa to. Vdaka za odpovede.
Sizzzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod wer » Pon 09.01.2017 22:45

Aky je stary? Co za psika? Moj, kastrovany v 7 rokoch sa vobec nezmenil. Uz ma vsetko zahojene? Ale teda vacsia chut do jedla je casta pri kastracii. Unava nie je ok, si myslim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Sizzzy » Pon 09.01.2017 23:00

Uz je starsi ma 12rokov. No pred kastraciou bol, co sa správania tyka, OK, vesely, hravý.. Kastraciu nam vet.odporucil,lebo hafan mal problemy s prostatou.
Sizzzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Sizzzy » Pon 09.01.2017 23:02

Psík je oriesok maleho vzrastu.
Sizzzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod lucik » Uto 10.01.2017 15:54

prečo sa prechádzky znížili na minimálny čas? ak je nejaký malátnejší, tak to treba asi riešiť na veterine.

ja som sa obávala zmien po kastrácii, ale teda u našej 6 ročnej beauceronky boli pozitívne - je aktívnejšia, veselšia, hravejšia, jediné negatívum je, že je ešte pažravejšia ako bola (neverila by som, že sa to dá)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Sizzzy » Uto 10.01.2017 18:22

Malatny nie je, chôdza je normálna, len dlzka vychádzky je podstatne kratšia nez pred kastraciou. Len sa vyprazdni a uz sa pyta domov..
Sizzzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Sizzzy » Uto 10.01.2017 18:24

Tak sa mi vidi, akoby velmi po zákroku zostarol. Preto sa pytam, ci ma niekto podobnu skusenost?
Sizzzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod wer » Uto 10.01.2017 18:31

Tak ho skuste nejak rozptylit, zobrat na vylet - kde to nepozna :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Vikiki22 » Uto 10.01.2017 18:37

2 týždne po kastrácii sa ešte určite neprejavia hormonálne zmeny v správaní, to trvá podstatne dlhšie, kým sa s tým telo vyrovná. Psík je už starší, tak treba brať ohľad hlavne na to. A tiež by som asi nebola sama od radosti, keby žijem s niečím 12 rokov a potom mi to odoberú, teda možno sa cíti divne trochu, aj preto je taký malátnejší.Ak nejde o nejaký zdravotný problém (tu pomôže vyšetriť veterinár), určite by som ho rozptýlila rôznymi vecami, nejakým výletom, hračkami, viac s ním cvičiť apod. Podľa mňa to pomôže. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod Margita » Uto 10.01.2017 19:08

moj dedkos bol kastrovany tiez v nejakom takom veku,ale nezdalo s ami ,zeby nejako zostal malatny...zase 2tyzdne,to je akurat doba ked su tu tie hnusne mrazy,mozno s kastraciou to ani nesuvisi,len mu je zima :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Spravanie psa po kastracii

Poslaťod lucik » Str 11.01.2017 6:05

neviem ako rychlo sa prejavia zmeny (cakala som, ze tak 6-8 tyzdnov a viac), ale Arike do 3 dni sa zacala kazit srst - fakt hnusne - zmatnela, strasne plzla, sucha bola a taka akokeby vatova.. jednej goldenke tak po kastracii zostala taka hnusna vatova, tak som robila paniku, ale nastastie Arike sa asi po mesiaci napravila (a to sa mi zase zdalo take za 3-4 dni z hnusnej na krasnu zdravu lesklu pevnu).
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany


Späť na Starostlivosť