Psí zápach

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 7:55

No a labky tak smrdia? Moze mat kvasinky. Mne tak smrdi cely pes potom, aj chlpy co pusta a je to naozaj neprijemny zapach.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 8:10

tie chply co su na podlahe ano. pes ako taky mi nesmrdi. smrdi-vonia ako pes ale nic co by krutilo nosom.
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod clupko » Uto 22.09.2015 8:40

to by fakt mohlo byt kvasinkami, ked si tak olizuje labky. kvasinky smrdia celkom neprijemne.
este mi napadlo, ked umyvas podlahu kazdy den, ze to ani nestihne poriadne uschnut a potom to pachne. skusala si par dni len zametat/vysavat? pripadne mozes skusit odvlhcovac.
inak my mame tiez laminat, a to ze je zacapkany ako pises - ze ked zasvieti slnko, tak vidiet packy na podlahe - tak to ozaj neriesim. vsak to by som musela kazdy den umyvat podlahu, a co som, upratovacka? wait, oh.... :joint:
ale nie, je mi jasne, ze niekomu to moze vadit, ale toto je uz trochu extrem, vsak aj ked bosa prejdem po podlahe tak potom vidiet stopy. ja osobne podlahu umyvam mokrym len ked je tam naozaj nejaka spina, inak len vysavac/metla. byvame v tomto byte 2 roky, a nesmrdi nic. si myslim, ze bud to bude psom ako takym (kvasinky alebo nieco ine), alebo fakt je ta podlaha stale trochu vlhka.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psí zápach

Poslaťod hruska » Uto 22.09.2015 8:40

nesmrdi ta podlaha z tolkeho umyvania? :angel: :ha:

clupko ma predbehla
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 9:10

ja som ju umyvala tak na 3 den ale ako pisem priatel s tym ma taky vazny problem ze to smrdi atd. takze ked pride z roboty umyva :ua: . Ja kazdy den vysavam lebo inak by tu bola uplna vrstva chpov. Ono povodne je to mj hafan, ked som sla na vysku tak si ho nechala mamina a neskor sa snim prestahovala ku mne, takze to nie je ze mam psa 2 mesiace a neviem co robit , v podstate sme spolu uz 9rokov.

Prosim Vas a tie kvasinky to je co za pliaga? On nikdy nemal problemy, takze netusim o co ide :ua: Tipujem, ze pojdeme navstivit Vetosa - to bude radosti :no:
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 22.09.2015 9:22

ja som mala psy aj v byte a aj teraz niekedy pustim psa do domu, ale skutocne nikdy nic nesmrdelo. ja som zase problem mala so starm nabytkom, ten mne smrdi a preto som priatela donutila ho vymenit, aj ked si on myslel, ze ja to chcem len preto, ze je to od jeho rodicov. bol to stary zatuchnuty puch a nemohla som spavat na takej posteli, ci gauci. dokonca aj drevo mi smrdi - mame este dva kusy nabytku od nich. a postel som doslova vysavala a tepovala kazdy tyzden. podla mna tam boli uz roztoce a bola to zatuchlina. takze verim, ze jemu moze smrdiet podlaha.
u nas upratovacka tiez upratuje tak, ze radsej keby neupratovala, bolo by tu viac vonavo. to Savo na podlahy mam a je dobre, ale myslim, ze u vas bude problem inde. K vetosovi by som sla aj tak, nech spravi ster nie len z labiek, ale celkovo aj koze, srsti, ci tam NAHODOU nieco nie je.
co sa tyka toho, ze podlahou to nie je - pod podlahou moze byt velmi rychlo nieco, neuvedomujes si to, sle si vezmi, ze namacas podlahu pomaly kazdy den a ta vlhkost tam proste je a to su plesne,... zacala by som vysetrenim havina, ci je on ok. drzim vam palec, bo sama mam citlivy nos, tak viem ako je priatelovi, sice ja necitim psa, ale jeho prepotene veci, aj ked nie su, ja ich citim :D
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 9:34

Tak u nas ma vsetko max. 2 roky teda okrem nas a hrncov je vsetko nove a vsetko bolo dobre rekonstruovane - odizolovane atd. Hafan nesmrdel stale je to naozaj tak 2-3 mesiace a teraz je to aj intenzivne. Co to som hladala na nete o tych kvasinkach a asi ste trafili do cierneho aj priznaky by sedeli. Lebo predtym som ho kupala tak 2-3x rocne a vzdy bol vonavy vonavy teraz je to naozaj taka psacina.

Takze urcite pojdeme na vylet a dam porobit stery aj usi aj srst labky ...jednoducho kompletku. Asi ste mi zachranili kozu a jemu kozusok :lol:
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod Rehssi » Uto 22.09.2015 9:48

Držím palce s kvasinkami, ale pre zaujímavosť pridám fotku čo našli naši na chalupe, ktorú kúpili, pod novými podlahami. Bol tam taký starý smrad, ale tak chalupa, nič neobvyklé. Steny boli suché, bez plesní. Zato pod podlahami.... Tá izolačná penová fólia bola úplne mokrá, kvapkala z toho voda. Pod tým boli pôvodné podlahy prehnité tak, že sa podlahovica aj trámy drolili v rukách. A teda x druhov plesní...
Už majú podlahy nové a nesmrdí tam nič.

A k psiemu smradu, podľa mňa je najlepší nejaký enzymatický čistič.
Prílohy
wizík a podlaha.jpg
za Wizíkom pôvodná slažba
vysoka- podlahy.jpg
stav po odstránení plávačky
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 10:03

my sme tiez takto rekonstruovali takze tam naozaj nebude problem. Robili sme to vsetko poriadne, nie iba naoko. a ten smrad je tak cca 3 mesiace.

Uska mal vzdy velmi ciste, nikdy sme ich nemuseli cistit nikdy ani smetka ale teraz som zobrala vatovu tycinku a asi naozaj ux viem problem. Mal tam taky tmavohnedy maz. Nie nejake obrovske mnozstvo ale bolo to tam. To asi nie je normalne ze? A ruky mi smrdia ako keby som hladkala psa co zije vonku v bude a nie vnutorneho psa. Brr..

dakujem dakujem za radu mala som v plane ist aj k vetovi ale netusila som ze je to pre nas akutne :ach:
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 10:13

No tmavohnedy maz = kvasinky. On kludne moze ich mat aj po tele. Treba riesit s vetom :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 10:34

kukala som uz aj s lupou a svetlom medzi labkami a tiez to tam ma take cervene na nejakych miestach .....viditelne nie ...teda iba na jednom mieste.

Cize mozno nieje problem v samponoch - som si myslela ze sme zmenili znacku a tym uz tak pekne nevonia a asi ani v prostriedkoch na podlahu ale mozno v jeho kozusku.

A veto to zisti z navstevy ci tam treba robit nejake strery a cakat na vysledky ...lebo mu chcem pomoct cim skor.

Len mi prosim povedzte ci je to prenosne aj na cloveka ....
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 10:35

Nie je to prenosne a ano, potrebujes ster. Aj z usi nech spravia vyter!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psí zápach

Poslaťod katkariinka » Uto 22.09.2015 10:37

Prenosne to nie je. My sme boli priamo u dermatologa a stery nam spravil aj vyhodnotil na počkanie. Odkial si?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Psí zápach

Poslaťod elinkaaa » Uto 22.09.2015 10:49

z dedinky medzi NZ a NR. K vetovi chodime na kliniku do NZ. A zbavili ste sa tej pliagy v pohode resp. rychlo? Planujeme babo takze preto tie otazky ale isto ho dam najprv do poriadku .....
elinkaaa
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Psí zápach

Poslaťod pigie » Uto 22.09.2015 10:52

Nezbavili a uz vobec nie rychlo, ale dieta v pohode mam :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť