Kúpanie dospelého psa

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod moth » Pon 27.08.2012 17:56

wer píše:v priviazani nevidim ziadnu tragediu - zalezi, ako to clovek tomu psovi poda. cim vacsie natahovacky, tym horsie. chytim, urobim, co treba a moze ist.

Suhlasim s wer :yes: Pes, pokial ma hysteriu z vody a je nad ludske sily ho vykupat standartne vo vani, kupel na zahrade hadicou je posledna moznost, predsalen psa treba poriadne vykupat a vysamponovat aspon raz do roka. Moj pes - maximalne hystericky z vody, je jedno, ci je to jazero, ci tecuca voda - kupel na zahrade s hadicou absolvoval nedavno, uz som bola nastvana, ze viac ako rok sa mi ho nepodarilo okupat, pritom predtym trikrat som ho kupala normalne vo vani bez vacsich problemov, dobrovolne chodil plavat do jazera, a zrazu akoby sa mu prepol mozog a stal sa z neho neplavec a smudla odporujci hysterickymi prejavmi voci vani a sprche. Vazi vyse 50 kg, takze nejak ho nalozit do vane a stabilizovat v nej aspon na 15 minut bolo nemozne :ua: Tak som ho na zahrade priviazala o stlpik, vzhladom na to, ze viem, aky je hystericky, som namiesto obojku zvolila postroj a tuto formu prezil podla mna bez nejakej trvalej ujmy :yes: Samozrejme v priebehu kupania sa tvaril ako pred porazkou, mal vyraz ako diabol, proste uplne nepricetny, ale ja som si svoj ciel doslova vynutila a pes bol okupany, prosto vela veci, hlavne pri takomto spravani jednoducho nemoze byt tolerovanych. Pritom som mu predtym ako prisiel na rad dala pozitivny priklad, jeho partacka absolvovala rovnaku formu kupelu, i ked jej vana nerobi problem, ale pre jeho myslenie to bolo prd platne :ua: Celkovo to s nim nie je jednoduche, len treba vediet ako na to, aby fungoval, tak ako je vhodne a potrebne...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod fefe2232 » Pia 05.10.2012 19:00

Ja mám bišónika a kúpeme ho len pred strihaním. Asi tak 3 dni, aby sa to poriadne vysušilo. No vodu neznášajú. A potom vyzerajú strašne smiešne. :haha:
fefe2232
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Slovensko - Trnava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod JANULIK2008 » Sob 13.10.2012 14:13

Naša Tammi má tiež rada vodu, hlavne v lete keď je horúco máme sud a tam ju namočíme, samozrejme nie aj hlavu iba po krk a tak ožije :D a keď ideme do potoka s ňou tak ona musí ťahať do vody mňa :D
mama ju v lete kúpala vo vani a nie a nie ju odtiaľ dostať :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod maxík » Ned 06.01.2013 16:40

neviem kde by som sa spytala tak skusim tu dufam, že to nebude velmi mimo temy ak ano ospravedlnujem sa :hi:
my vzdy po kupani alebo aj tom oplachovani od spiny po prechadzke, ideme psika aj vyfenovat kdeze ma hodne hustu srst teraz cez zimu ale zatial sa mi vzdy pocikal chudacit, drzat pekne drzi sem-tam sa len otoci ale inak nejak neuteka ani nic, fen mam co najslabsie nastaveny aj intenzitu aj teplotu....tak neviem cim to moze byt :nwm: jednoducho sa dofenuje on sa posunie a sup cika....v com robim chybu? predsa len nerada by som po kazdom venovani mala doma mlacku :lol:
maxík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod Ivanka.P » Uto 08.01.2013 10:04

Aj ja psovi oplachujem "podvozok" po venčení a len usuším a nechám tak. Skús sa na to fénovanie vykašlať a uvidíš čo to spraví :nwm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod Snezienka123 » Pia 11.01.2013 9:19

Tiež umývame po každom venčení labky aj podvozok, len ju preutieram a nechám, nech sa vyschne sama. Fénujem len vtedy, keď ju kúpem celú, inak nie.
Konkrétne na to pocikávanie sa však neviem poradiť...
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod maxík » Pia 11.01.2013 19:22

no len tym ze je momentalne dost husty tak potom ako keby "zatuchol" nechcem aby sa mu to nejak zaparilo na brusku alebo niekde na labkach, este k tomu si vzdy lahne do prievanu a nechce pochopit ze tam by nemal lezat s takou srstou :ua: no rozhodli sme sa ze srst ide na prestrihanie a skratenie aspon trochu, hadam mu zima nebude a tiez nebude potrebne ziadne fenovanie aspon dufam
maxík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Bratislava

Boji sa kupat

Poslaťod josa » Ned 24.03.2013 13:18

Mam polrocneho nemeckeho ovciaka a od zaciatku sa boji kupat. Je problem dostat ho do vane a ked uz je tam tak sa cely trasie a snazi sa dostat z nej von.
Je to normalne?
Ked ho dokupeme a utrieme tak je v pohode a dokonca sam sa chodi pozerat do vane a onuchava ju.
Naposledy upravil josa dňa Ned 24.03.2013 16:17, celkovo upravené 1
josa
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Palárikovo

Re: Boji sa kupat

Poslaťod Michaela74 » Ned 24.03.2013 16:07

A máte psíka naučeného na vonku ..myslím ,že vonku ma budku a tak ... alebo ho máte vo vnútri ? ... No neviem naš havko úplne v pohode zbožnuje vodu sama do nej skáče :) ...noo ona je vlastne plemeno ktoré samo o sebe zbožnuje vodu a keď ju kúpeme na dvore uplne v pohode ešte dvíha aj labky :lol: :smile: ani neúteká iba keď má bujarú náladu :heh:
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Boji sa kupat

Poslaťod josa » Ned 24.03.2013 16:17

No aktualne je vo vnutri i ked teraz jak sa oteplilo tak je viac vonku ako dnu.
Ked ho idem dat do vane, tak uteka prec, pripadne ked uz vie ze neutecie tak si lahne. :(
josa
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Palárikovo

Re: Boji sa kupat

Poslaťod kaciatko2121 » Ned 24.03.2013 18:08

moja mala sa tiez zo zaciatku vane bala, ale potom som to zacala robit tak, ze som ju dala len tak do vane, bez kupania, dala odmenu a vybrala ju. Potom som zacala len labky umyvat po prechadzke vo vani, po skonceni odmena. Teraz uz ked ju kupem tak je vo vani ako tak spokojna a pekne stoji aj pri umyvani.
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Boji sa kupat

Poslaťod Ivanka.P » Ned 24.03.2013 22:43

Nekúp ho teraz, počkaj na leto. Psi nemajú radi hadicu /sprchu či prúd vody/ proste je to stres počkaj až bude teplo.

Inak takáto téma tu už je :no:
viewtopic.php?f=15&t=2003&hilit=k%C3%BApanie+dospel%C3%A9ho+psa&start=30#p51560


navrhujem spojiť do jednej :no:

//Témy zlúčené. (Vikiki22)
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod josa » Pon 08.04.2013 18:32

Od dnes som ho zacal davat nanecisto do vane s pamlskami. No uz som to takmer vzdal. Skusim to este o dva dni ako bude reagovat. Ked uz vedel, ze ho budem chciet dat do vane strasne zacal knucat. :( Dufam, ze vonku sa bude drzat okupat ked bude teplo
josa
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Palárikovo

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod lenli » Uto 09.04.2013 12:37

My sme to cvicili kazdy den vecer a zlepsenie bolo viditelne po tyzdni, ked som ho nemusela tahat do kupelne ale prisiel sam az k vani :jop: Za dalsi tyzden uz posluchal aj na hop do vane, ale chcelo to fakt kazdy vecer kludne a hlavne s velmi dobrymi pamslkami.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie dospelého psa

Poslaťod Domivec » Sob 01.06.2013 18:45

Ahoj, neviem či to tu môžem dať, ale chcela by som vám ukázať utýraný výraz môjho psa pri kúpaní. Od odjakživa nemá rád vodu, no keď mu dáme takú fajnučkú teplučkú tak je rád :ha: Aj váš keď je okúpaný tak behá po celom dome/byte a je šťastný? Náš si šúcha zadok o zem a pritom beží :heh:

Obrázok

Obrázok
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť