Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Uto 26.04.2022 10:09

kolem roka a pise se, ze staci vyndat kouli z bricha, nemusi se kastrovat uplne.
ale to asi nebudes chtit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Domca » Uto 26.04.2022 11:28

Offtopic: aw straka zmenila avatar :love: :pusa:

Ja by som už tých pár mesiacov do toho roka asi počkala...
Aj keď môj kryptorchid bol kastrovaný v 8.mesiacoch a nič negatívne zatiaľ na tom nevidím - aj keď je pravda, že názory na toto sa aj vo mne bijú
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod hewča » Pia 17.03.2023 20:34

Vendo je nieco cez mesiac po kastracii a musim povedat, ze co sa tyka olizovania travy vonku, nepritomneho vymleteho pohladu :lol:, klepania zubov a znasilnovaia diek kazdy vecer sme sa dostali na stav kedy v podstate nerobi nic z toho

deku sa pokusal este parkrat obstastnit, ale zistil ze ho to uz tak nebavi :heh: a dal si pokoj
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 18.03.2023 5:57

A Fry bude mat 9 a srst ma ako chemlon. Bojujem s tym, ze uz to nevydrzim a ostriham ho, lebo to je utrpenie taku srst udrzovat a nielen pre mna teda :ua: Som to cakala po kastracii, ze to bude horsie, ale nie, bolo to pomerne OK, zhorsilo sa to az teraz posledny rok. Srst aku mal len na krku a nohach ma teraz na celom tele.Na starobne zhorsenie srsti mi to pride skoro. Uz zacina byt pekne, uz ma svrbia ruky, vzdy ked ho kupem a cesem a kazdym razom mu slubujem, ze bude smyk smyk nabuduce :heh: Inak nakryvanie mojej ci Sebastianovej nohy si nechal, ale nerobi to uz kazdy den :joint: To, ze zostal drbly, to dobre vieme. Na to kastracia vobec nemala vplyv - ani na vztah ku psom - ked ma naladu je kamarat, ked nema, je vrah :haha: Som hlboko presvedcena, ze ten psik ma psychicku poruchu, ale v svojej podstate je vlastne strasne stastny, aj ked sa boji viac ako polovicku svojho zivota :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo


Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Sob 18.03.2023 6:33

Ano, ja som si to uvedomila, ze ked hormony nemali na to vlastne ziaden vplyv, tak to bude v mozgu zcela urcite :heh: Akurat len stale rozmyslam, ci by to stale bolo take zle, keby som ho vzala co najskor a nie v pol roku. To by ma este celkom zaujimalo :heh: Ja uz 6 mesacneho psa nikdy. Ma oducil take skusat :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Ulf » Pia 15.12.2023 5:25

Decká, 145 strán nejdem čítať. :hi: u feny sterilka mení niečo na povahe v štýle že bazlive zviera sa zhorší a podobne?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod pigie » Pia 15.12.2023 5:48

Ja by som to neriskovala :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Ulf » Pia 15.12.2023 6:29

Len u nás má to háranie zjavne aj druhotné veci čo sa prejavujú na zdraví. O to mi nejde vydržať ych pár týždňov za rok..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Sunny » Pia 15.12.2023 7:56

Sterilizovala som Fox v dospelosti a Gili "na stare kolena", u oboch okrem zvysenia pazravosti a lahsieho priberania ziadna vyrazna zmena. Fox teda bola v pohode aj predtym, a Gili akurat mrchava na psy, tak asi nie su uplne vhodna vzorka, ale aspon nieco.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Slausa » Pia 15.12.2023 8:29

K fenam som zachytila článok, že trochu závisí v ktorej fáze cyklu sú kastrovane, ale už k tomu viac neviem a skúsim dohladať
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Pia 15.12.2023 8:35

Ulf píše:aj druhotné veci čo sa prejavujú na zdraví


co se ji deje?

kastruju starsi feny - a Kacene se vylozene ulevilo.
A kdyz uz, tak je potreba vykastrovat fenu v obdobi, kdy ma "dobrou naladu " :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Elis » Pia 15.12.2023 8:43

Slausa píše:trochu závisí v ktorej fáze cyklu sú kastrovane


:ha: :yes:
me to rikala kamoska, aniz by to nekde kdy cetla. zkusennost z xy desitek fen...

jinak -ze se feny zmeni - kdyz vynecham mazliky, co jsme meli, tam neni co porovnavat - tak ty posledni obe dve po kastraci dal sportovali. nebyl rozdil. Tam to porvanvat uz slo

Kacena teda byla a je specialni - a ji urcite hormony ovlivnovali zivot negativne. treba faleska co mela treba jednou za 3? harani fakt ublizovala. tahala jsem ji i po vysetrenich, ze musi byt nemocna a jak se ji nasadil galastop -do 24h jsem mela jineho psa. A to uz fakt nepovazuju za drobny problemek...

Nejpokojenejsi byla v dobe, kdy rodila :ha: to byla napln jejiho zivota :ha: odchovala vzdycky krom svych i cizi stenata :ha: :oo: :oo:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Ulf » Pia 15.12.2023 16:16

Díki. Kožné problémy. Je to už druhý raz čo zrejme háranie spustilo zlupovanie vankúšikov na nohách. Ešte som ochotná to vykukat pri treťom háraní. Tento raz to skutočne nič z vonku nemohlo spustiť, ako som si minule nahovarala. Vtedy to tiež začalo v období hárania. Uvidíme.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sterilizácia a kastrácia - áno alebo nie?

Poslaťod Tiaali » Pia 15.12.2023 20:34

Ako odhadnúť to dobré obdobie? Čisto pocitovo či existuje nejaký odhad kedy cca po/pred háraním? Dlho rozmýšľam dať kastrovať, viac menej som bola rozhodnutá, že teraz na jeseň, keďže som rátala s tým, že suka mi 5 rokov hára raz za rok a just tá mrcha začala presne po pol roku :pac: bojím sa toho kvôli športu, ale na druhú stranu keďže posledné dve hárania mi začala mlátiť najstaršiu suku, plus máva dosť extrémne falošky, tak určite mi to uľahčí život mám pocit. Už len dobre odhadnúť tú otázku, že kedy najlepšie
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť