Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod straka17 » Uto 29.03.2022 10:31

Ak spot-on ja by som šla do Biovety
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Uto 29.03.2022 10:37

straka17 píše:Ak spot-on ja by som šla do Biovety


proc?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod straka17 » Uto 29.03.2022 11:29

Pretože permethrin je pomerne neokukaný (čítaj nie je to fipronil ktorý už prestáva účinkovať) a vychádza cenovo dobre
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Domca » Uto 29.03.2022 12:44

A kombinuje tu niekto spot on a tabletku? :lol:

My sme minulý rok dali Simparicu - všetko síce fajn, kliešťe nemali potrebu sa do neho zakusnúť, tak nám ich nosil domov :pac: prevažne mu vyliezli na hlave a potom som ich dávala preč alebo som našla na zemi a tak....zahryznutých sme našli len zopár.
Preto mi napadlo to skombinovať aj s dákym odpudzovačom aby na neho vobec neliezli :ha: čo asi 100% nepojde ale tak...zas ho nechcem priotráviť, preto sa pýtam na to kombo


straka tú biovetu myslíš toto ? :

https://www.zbozi.cz/vyrobek/bioveta-to ... kg-1x-2-ml
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod straka17 » Uto 29.03.2022 13:03

Áno
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Mac Gie » Uto 29.03.2022 14:42

mne vetka neodporučila na Hoyine trávenie tabletku, že bravecto má aj pipetu, no ja by som kvôli Maxovi chcela chodiť veľa k vode v lete a aby si aj ona vodu zaľúbila a zas obojky mne strašne vadia, tak neviem čo na ňu...nejaký nápad?....boli sme pri maďarských hraniciach cez víkend, motýle si lietali jedna radosť ale kliešťa som nenašla ani jedného na psoch zatiaľ, ešte aj obyčajný repelent som doma zabudla :pac: úplne bez ochrany celý deň na lúke a v lese :pac:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Domca » Uto 29.03.2022 15:55

Šla by som do obojku :yes: aj keď hej je to otrava mne by to asi vadilo tiež. Ale k vode asi nemáš moc čo iné vymyslieť :ua:
Ja chcem fakt dačo, čo tie kliešte odradí vobec liezť na psa :heh: tak silne uvažujem nad tou pipetou.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Elis » Uto 29.03.2022 16:11

Ale prave s obojkem se psi nemaji nikde koupat.
Ne kvuli psum, ale kvuli rybam...

Permethrin se u psu uz taky pouziva roky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Uto 29.03.2022 16:55

Moj pes sa maca nonstop a ma pipetu a vcelku funguje. Akurat prve dni sa vyhybame vode. Najviac sa mi osvedcila vectra 3d.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Uto 29.03.2022 17:01

Domca, skus prirodny olej ako odpudzovac. Nefunguje to samostatne, ale ako kombo sa mi to osvedcilo. Levandulu som mala doma. Ja ako som bola proti tabletam, tak teraz uz nevaham. Simparica je pisana na mesiac, ale vydrzi mi celu sezonu. Maximalne dostanu druhu tabletu na jesen. Prisavaju sa len prvy tyzden od podania tablety alebo 10 dni, tak nejak, potom uz nic a ano, potom sice po nom lezu, ale ako hovorim, dost pomohol ten olej, asi ich vytrepava potom v aute a domov uz nejdu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Uto 29.03.2022 22:07

Credelio ste niekto mali?

Inak tiež neviem čo na Suru. Musím si zaklopať že som ešte tento rok nenašla, možno jej ešte držia zbytky toho bravecta z oktobra čo dostala proti mojej vôli, alebo som zvyknutá na náš rádioaktívny juh, že sklepávam zo psa za hrsť denne. Stále mám proti tým tabletkám predsudky, aj keď jej po tom absolútne nič nebolo. A advantix čo mala, držal veľmi dobre
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod wer » Uto 29.03.2022 22:10

Advantix je tiez ucinny, ale aj pax, aj nyx mali z toho totalne zmenenu srst v mieste aplikacie a to tak, ze dlhodobo a svietilo to na dialku. Takze to uz nedavam vobec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Domca » Str 30.03.2022 9:42

pigie píše:Domca, skus prirodny olej ako odpudzovac. Nefunguje to samostatne, ale ako kombo sa mi to osvedcilo. Levandulu som mala doma. Ja ako som bola proti tabletam, tak teraz uz nevaham. Simparica je pisana na mesiac, ale vydrzi mi celu sezonu. Maximalne dostanu druhu tabletu na jesen. Prisavaju sa len prvy tyzden od podania tablety alebo 10 dni, tak nejak, potom uz nic a ano, potom sice po nom lezu, ale ako hovorim, dost pomohol ten olej, asi ich vytrepava potom v aute a domov uz nejdu :haha:


Dík pigie, skúsim :yes: mám ešte Menforsan sprej a ten neviem či niečo robil...asi nie :heh: a Simparica mi tiež vydržala celú sezónu :yes:

elis dík za info, to som o tých rybách nevedela :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod elfinka » Str 30.03.2022 9:44

wer píše:Advantix je tiez ucinny, ale aj pax, aj nyx mali z toho totalne zmenenu srst v mieste aplikacie a to tak, ze dlhodobo a svietilo to na dialku. Takze to uz nedavam vobec.

Rovnakú skúsenosť mám, dokonca raz mi u Fida advantix spôsobil hot spot čo sme potom liečili ďalší mesiac :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod pigie » Str 30.03.2022 9:48

Fakt? Ja na Advantix nedam dopustit. Podobne Duowin, ten mam pocit, ze bol este lepsi, len isty cas nebol k dostaniu.

Srst po aplikacii mali len mastnu a do par dni to zmizlo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť