Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:13

Tak pax to mal, asi na 3 miestach sa mu to robievalo. Sa mu to objavovalo raz za cas a jedno mal faaakt obrovske. Nerobilo to daku sarapatu, povazovala som to skor za "kozmeticku" vadu, neriesila som.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:15

Tak ja to nepovazujem za kozmeticku vadu, ked z toho neustale nieco vyteka :ua: Ale je fakt, ze pes neriesi, ani vytlacanie, ani hrabanie sa v tom peanmi, nepride mi, zeby ho to bolelo, len si to teda ocuchava, ked to doosetrujem. Ale mne to pride ako normalny zapal, aj ten hnis s primesou krvi a viem, ze sa to posuva. Zapal zlazy nebyva na tom istom mieste?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:29

Tak jemu z toho nic nevytekalo (pokial som sa v tom nerypala), len taky ten maz, ked to "dozrelo" ... to som uz vedela, kedy je v tom stadiu, tak som to vytlacila. Krater vydenzifikovala a bolo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:37

Aha, toto je hnis, tekutina :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:40

Nemas foto?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Pia 11.10.2019 20:42

Nemam... mne pride aj divne ze su dve tak 3cm od seba tie loziska. Su blizko seba.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 11.10.2019 20:51

Asi to bude cosi ine..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Uto 15.10.2019 7:09

Urcite to bude nieco ine, ja si myslim, ze je to proste nejaky kus travy, co sa mu dostal dnu. V piatok sme boli teda u veta, vet to vycistil, dohodli sme sa, ze to otvori buduci tyzden, ked spravi test na podkozne dirofilarie a ten bude negativny. V nedelu vecer som mu to praskla znova, bo to mal uz velkych rozmerov zas, vytiekol z toho sajrajt ako u veta, tak som bola v tom, ze proste zajtra ideme na to cistenie (narkoza). Som mu to v nedelu vecer proste poriadne vycistila a nechala tak. No a zatial dobre, ta jedna hrca vypada, ze sa zhojila, co praskal on v piatok a ja v nedelu. Je to hladke, ma to chrastu, nic z toho nevyteka, ziadna hrcka sa zatial netvori... Len si drzim palce aby to tak ostalo. Druha, co je vedla, z tej furt vytekalo nieco po celu dobu, takze ta sa nedala vycistit dobre, ten otvor bol malinky, ale asi ako som osetrovala jednu, tak sa mi cez vikend podarilo ju uzavriet a ta sa zberala do dnesneho rana, tak dnes som ju praskla, vyletelo odtial teda mrte hnisu s krvou (a mam pocit, ze na to, ze je o polovicu mensia, tak 2x viac :ua: ona sa doslova otvorila cela, to slo z viacerych porov von),ale nie je po zasahu taka plocha ako ta vedla, ale tak uvidim. Som celu proceduru odlozila este, lebo vacsiu starost mi robila ta vacsia, co sa furt zberala a praskala, ak sa bola schopna zhojit ta, tak verim, ze dokazem zhojit aj tuto. Este nekricim hop, ale konecne aspon ta jedna vypada dobre. Pes inak ani nevie, kedze je to v podkozi, ze tam nieco ma, pre neho je to asi ako bedar mam pocit. Len mi cucha a olizuje ruky, ked mu to prasknem, inak si ani osetrovania nevsima.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Str 16.10.2019 7:52

Sa zda, ze aj druha dierka sa hoji :jupi:
Ma napadlo, ze som to najskor mala napisat na DF a az ked to nezafunguje ist k vetovi :haha: Zjavne to hocikomu ukazat, ze sa to nehoji by stacilo, aby sa to najust zhojilo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Pon 11.11.2019 8:04

Ahoj, poradíte kefu na Austrálskeho dobytkárskeho?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Str 15.01.2020 6:45

No, takze tri mesiace od zmeny z grancli pes zacal plznut a konecne vidno naozaj zmeny na srsti. Sice je stale este rozdvojena sem tam, aj ked som co to ostrihala, ale rozhodne uz nie tak, ze mi ostane v rukach guca zlamanych chlpov - vlastne lamavost nie je, zostali len niektore rozdvojene konce, co sa asi vsetko polamalo a nova uz rastla OK. Obnova srsti je pomala :ha: . Zacal zatial plznut len na chrbte, ale je tam vyrazna zmena po vycesani. Mozno je to len tym plznutim, ale som aj tak rada :heh:
Edit: Ale tak som kludnejsia, lebo ked sme sa stretli, dalsi dvaja mali rovnako divnu srst. Avsak neboli vycesani, moj bol :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Uto 10.11.2020 17:33

Mna z toho psa naozaj trafi. Akoze OK, nebol nejako cas ho moc cesat, furt mokro, sem tam som ho hrabla, vyfukala... Teraz pozeram, ze on ma tie zastavky na prednych nejake uz fakt divne, uz prilis kratke. Zistila som, ze on ma od piateho prsta dolu srst taku zosekanu a zlamanu, ze to vypada, ze som ho vzala strojcekom, on by tam mal mat cca 10cm chlpy, OK aspon 5 ak minuly rok. Oci pucim. Inde ma srst OK, len na prednych nohach cca 10cm odspodu srst ma asi 1cm, hoc by tam mala byt dlhaaaaaa. Som to chytila a potiahla a to je cele zlamane. Sakra, z coho? Inde to zlamane nema :ua: Ved to nie je normalne, kebyze je sneh, tak si poviem, ze smola, vytrhal, vyhryzol, znicil srst, ale toto je fakt zle, to je fakt akoby som mu obe nohy vzala strojkom s minimalnym nastavcom :plac: Som este nevidela :oo: akoze pred rokom som cakla, ze kedy mu to dorastie a teraz to ma asi 3x horsie ako minuly rok o tomto case :prd: Akoze nerozumiem, nechapem a na srst uz mu ani nemam co pridat na tu srst, dostava asi maximum toho, co sa da... :prd: A mam kratkosrsteho psa. Ma na labach dlhsiu srst ako zozadu na nohe :haha: Akoze co s tym??? Vypada jak keby prekonal na oboch nohach operaciu :prd: :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Sob 12.12.2020 18:02

Poradíte nejaký dobrý šampón cena/kvalita?
Mamka je alergik, kúpe labradora každý druhý týždeň inak by ho nezniesla, tak nech ho nekúpe v barsjakom šmejde :)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Tiaali » Sob 12.12.2020 21:22

Mne sa osobne v salóne osvedčil Yuup, liter vychádza určite do 20€ (ten základný aj menej), na prírodnej báze a vhodný aj na častejšie používanie.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Nisus » Ned 13.12.2020 0:32

Skus pozrieť aj Menforsan, majú hocijaké druhy a taktiež je vhodný na časté používanie :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť