Háranie a veci s tým súvisiace

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Str 25.01.2017 13:06

Oxytocín?? ...ak ide o pyometru (teda zápal maternice), tak áno, možno to liečiť antibiotikami, ale ak nezaberajú, tak jedinde kastrácia pomôže. A pyometra nie je sranda, neliečená je životu nebezpečná. Ak sa dá, určite zvážte operáciu, daje suku vyšetriť - srdce, obličky, krvný obraz a podľa toho zhodnoťte zákrok. A myslím, že cavalier v 10 rokoch ešte nemôže byť na tom tak zle, že by sa nemohol operovať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Jozef Macuško » Štv 31.08.2017 15:54

Ahojte, chcel by som sa spýtať, aké sú príznaky alebo resp. ako sa prejavuje háranie. Mám skoro 7 mesačnú fenku kríženca nejakého. V poslednej dobe je strašne prítulná ku mne, celá sa na mňa natiahne a leží. Často sa olizuje. Vonku čúra s pravou nožkou vo vzduchu. Ale nie, že čúra ale akokeby značkovala. Oňuchá niečo a šup. Chcel len vedieť aké správanie čakať pred háraním.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod lucik » Štv 31.08.2017 16:08

to je veľmi individuálne.. moje suky sa nejak nemenili, keď hárali, akurát beauceronka trošku značkovala, no poznám sučky, ktorým šibalo mesiac pred háraním, počas hárania a ešte aj mesiac po.. a potom ešte zase z falošky :ach: :nwm:

čiže to si musíš sám odsledovať, či je tá zmena predzvesť hárania, alebo nie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Noelle » Štv 31.08.2017 16:15

Naša Nelly asi mesiac pred háraním začala mávať hnačky, potom počas hárania bola strašne prítulná ale strááášne smutná, motala sa stále kade tade popod nohy a ruky a hlavne nechcela jesť, to bolo asi najhoršie. Potom po háraní mávala falošku alebo niečo také, lebo ešte asi tak dva mesiace po háraní sa chovala divne, nosila si plyšákov na svoje miesto, nejedla, stále bola smutná, stále sa chcela starať o jedného nášho kocúra, tomu to ale vyhovovalo, lebo on si z nej spravil maminku, už keď bol malý :lol:. Našťastie (?) hárala iba raz za rok, lebo to sme niekoľko mesiacov z toho všetci blbli.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Prvé haranie

Poslaťod capinka1989 » Str 04.07.2018 7:28

Dobrý deň.mame psíka sučku jack russela.ma 7 mesiacov a zdá sa nám že ide prvé haranie. Je to možné tak skoro?ďakujem za odpovede
capinka1989
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Sunny » Str 04.07.2018 8:57

Áno, to je primeraný vek u psa malého plemena.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod indiana » Sob 29.12.2018 18:09

Stretol sa prosim niekto so zhorsenim spravania aj kratko po harani?

1,5 rocna fenka, krizenec jork a nieco, cca 10kg, povahovou priatelska ku znamym psom, bojazliva a obranna voci neznamym psom, dlhsi jej trva socializacia s inym psom, k ludom extremne priatelska, hrava, vesela, pokojna, pojasena...
Pocas prveho harania aj po nom vsetko ok, ziadne zmeny povahy
Pocas druheho harania sa jej povaha zmenila, zacala byt agresivna voci kamartovi (pes kamaratov, nie moj druhy), parmesacnemu havanakovi, s ktorym sa vzdy nadsene a do vycerpania hrala...toto je ale bezny stav cez haranie, neriesil som.
Par dni po skonceni harania sa jej povaha ale moc nezlepsila... par minut sa s kamosom dokazala hrat, potom na jeho "hracske utoky" odpovedala vrcanim alebo zahnanim. A ked bol moc otravny, odisla prec a zlozila sa v ustranni.
Cca 2 tyzdne po skonceni harania som tu mal velku oslavu, prisla sestra s fenkou (uz kastrovanou), doteraz sa hrali, teraz moja bola na nu agresivna a vrcala a opat sa radsej niekam utiahla.
Detto ked prisiel ten havanak, tak od neho bocila. Spod stola kukala, ako sa ten havanak a pes mojej segry spolu hraju, aj moja vrtela chvostom, tesila sa, ale jak sa niekto priblizil, ohnala sa po nom. A to pokracovalo aj ked odisiel segrin pes a prisla ina fena.
Cize bez ohladu na to, ci to bol pes alebo fena alebo kastrovana fena, moja sa sprava agresivne.
Ostatne spravanie je tiez zmenene, je viac unavena, taka akokeby bez zivota, malo sa hra, vydrzi jej to par minut a potom odide prec. Vonku sice nahana lopticku a nosi mi ju, ale vydrzi podstatne kratsie ako kedysi.

Na zmenu spravania pocas harania mi to pride uz neskoro, uz davno doharala, na negativne javy pocas falosnej je to zasa moc skoro.
Nejake napady? Este doplnkova info - stravovanie ok, stolica detto, pozorujem trosku zvysene skrabanie a hryzenie si do noh.

Bol som vcera aj u vetosky, zamotal som jej hlavu, zapal maternice nema, krvne vysledky relativne ok. Je tam asi podozrenie na stitnu, lebo 2 hodnoty mala zvysene, ale to aj tak nevysvetluje agresiu len tu apatiu. Testy na stitnu este len absolvuje, zatial bol len taky vseobency test.
Mala plne analne zlazy, ale vytlacenie nic nezlepsilo.
Najpravdepodobnejsie podla vetosky je, ze dospieva a zial povaha sa meni k horsiemu.
Toto si ale nechcem nejako pripustit a hladam ine moznosti a tajne dufam, ze niekto napise, ze je to iba docasne a ze sa to zlepsi. :ach:

Nemate s vasimi fenkami podobnu skusenost, ze aj po harani boli nevrle a apaticke a zlepsilo sa to?
Alebo?

Dakujem
indiana
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod ivana1 » Str 02.01.2019 19:14

Sama som zvedavá, čo ktosi poradí...

Poznám shibu, ktorá po treťom háraní v roku a pol bola presne takáto. A je aj ďalších osem (?) rokov.
Moja Rippa vlastne tiež. I keď my sme boli v tom období 2 x napadnutí ridžbečkou. Rippka bola dovtedy veľká kamoška so psíkmi a sučkami, odvtedy po priblížení štartuje... V máji bude mať deväť rokov, takže to tiež trvá dlho.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Elis » Str 02.01.2019 20:43

indiana píše:Najpravdepodobnejsie podla vetosky je, ze dospieva a zial povaha sa meni k horsiemu.


taky mi to pripada, ze dospela.
a ne každý dospely pes bude mit rad všechny jiné psy.

vyreste ale nejdriv, jestli opravdu nemá zdravotni problém.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod indiana » Uto 05.03.2019 19:44

Ked sa vratim k prispevku spred dvoch mesiacov, teraz je uz vsetko OK.
Cca mesiac este trvalo, kym sa psica dostala do povodneho stadia - teraz je opat hrava a ziva a vesela a akcna a nie je agresivna voci ostatnym psom.
Este vtedy v januari som bol s nou na sono, veterinar zistil okolo vajecniku folikuly, povedal ze ma vela hormonov, ze to MOZE sposobovat zmenu spravania.... a fakt, po nejakom case sa unormalnila.
indiana
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Haranie fenky

Poslaťod Papetra50 » Uto 17.05.2022 22:35

Ahojte,idem si k vam po radu. Mam dve fenky jazvečíka a jedna sa mi zacala harat. Kdesi som pocula že ked su spolu dve feny a jedna sa hara tak druha by sa mala v najbližších dnoch tiež.je to pravda alebo čakám zbytočne? Jedna ma 6 rokov druha rok a pol. Pytam sa preto lebo byvame na dedine a mame tu vela psích kamosov tak aby som vedela ci ju mozem nechat samu na dvore bez dozoru ...dakujem vam za odpovede
Papetra50
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Haranie fenky

Poslaťod Margita » Str 18.05.2022 16:14

Je fakt ze sa môže stať, že keď je viac samíc pokope tak sa im cyklus môže zosynchronizovat(stáva sa to aj pri ľudských samiciach :lol:) ale nečakala by som na to ako na samozrejme,
Harajucu suku treba mať vždy pod dozorom
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Vikiki22 » Pia 20.05.2022 6:25

Máme doma 3 suky - dve sa zosynchronizovali, jedna nie. Je to veľmi individuálne. Tak či ona, hárajúcu suku vždy mať pod dozorom! Obzvlášť na dedine, kde sa potulujú kadejakí bundáši. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Ned 26.02.2023 10:19

je bežné že sa vekom krvácanie zosilnie?alebo sa suka prestane čistiť?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Háranie a veci s tým súvisiace

Poslaťod Margita » Str 01.03.2023 17:21

Zápal maternice,drží sa statočne , pôjde na kastráciu
Prílohy
IMG_20230301_171819.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť