Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Ned 13.12.2020 0:53

Na Menforsan som pozerala, používala si ho? Lebo teda oni tam píšu, že treba ešte aj kondicionér. Ak je to tak jak u ľudí tak ostane otvorená kutikula a v podstate to ten chlp poškodí. Či už to beriem moc vážne? :lol: Doteraz sa psi okúpali dvakrát za rok prvým šmejdom, čo došiel pod ruku
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Ned 13.12.2020 5:50

Pouzivate niekto Mane'n Tail kozmetiku? Ja som to dostala ako tip na Lya. Rozcesavac pouzivam stale, ten je super, k samponu som sa ale nedostala este :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Ned 13.12.2020 9:37

Mala som na kone a na seba... V zivotr sme lepsiu srst nemali, ale to ti asi nepomoze :D Urcite to bolo hodne tych penazi
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Nisus » Ned 13.12.2020 14:33

straka17 píše:Na Menforsan som pozerala, používala si ho? Lebo teda oni tam píšu, že treba ešte aj kondicionér. Ak je to tak jak u ľudí tak ostane otvorená kutikula a v podstate to ten chlp poškodí. Či už to beriem moc vážne? :lol: Doteraz sa psi okúpali dvakrát za rok prvým šmejdom, čo došiel pod ruku

Netuším, čo je kutikula :lol: , ale ja vždy používam po umytí psa šampónom aj kondicionér :nwm: . Tak jak u seba :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Slausa » Ned 07.03.2021 13:32

Existuje sposob ako zmiernit nicenie srsti postrojom? Chodi v nom denne a hore na krku, ako ma tu srst najdlhsiu jej to ten postroj nadvihuje a kadejako lame, uz jej tam tie chlpy tak cudne odstavaju. :ua: Nenosit postroj neni riesenie, mat ju na obojku na stopovacke tak by som ju asi do tyzdna stala.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Pon 08.03.2021 10:44

iny typ postroja, ina latka na podsivke, lepsie polstrovanie. inak tomu nepomozes.
napriklad taka ta sietovina, co ma hurtta dazzle (ci adventure) na vnutornej strane hrudnej casti, dost ponicila Averymu srst na hrudniku. ma tam teraz ovela drsnejsiu, taku akoby pocuchanu srst, a to uz ten postroj nemal na sebe viac nez rok.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Slausa » Pon 08.03.2021 12:01

Mam nonstop, ale jej to nerobi ani ta podsivka ale skor hrana postroja, ze jej tu srst nadvihuje a tym lame/nici. A tam je ta podsivka fakt uplne hladka. Robi jej to aj obojok ale ovela menej. Tam by asi pomohla retiazka alebo nejaky uplne uzky, len to ona prave cim sirsi tym lepsi na tan jej dlhocizny krk a uzku hlavu
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Pon 08.03.2021 12:05

aha, rozumiem. no tak to potom asi jedine skusat ine postroje, mozno iny strih tomu pomoze. ale asi ked je ta srst takto nachylna, ze ten okraj vadi, tak neviem ci sa najde nejaky, co bude sediet. mozno nejaky majitel dlhosrsteho psa by vedel.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 24.06.2021 6:59

Z praktického života, ako ostrihať neposedného retrievera. S Algom som dlho bojovala so strihaním, furt sa mrvil, olizoval, líhal si na chrbát, proste nervy. Ani mlsky nechcel, lebo však si robme srandu. Išla som na neho po dobrom, no prešla ma trpezlivosť (neviem, ale oveľa horšie sa mi s ním pracuje ako s babami, ako keby mu nedopínalo :heh: ). Až som ho raz nechala v polovici strihania tak, nechala som kefu náhodou na zemi a zrazu prišiel aj s kefou hube, sadol si a mohla som v kľude strihať. Odvtedy sa češeme a striháme len s dummy alebo s kefou v hube. :pac:

207493472_10220782120516214_535187677719874274_n.jpg
207377825_10220782120116204_4366875304925831061_n.jpg
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Štv 24.06.2021 7:42

To je dobré, musím vyskúšať :lol: Bady sa furt ošíva, olizuje, nastavuje mi riť, som z neho na nervy. Včera som ho chcela pricvaknúť, že si sadnem na zem a cvaknem ho medzi nohy. Skončila som so psom krížom a svojou nemožnosťou pohybu :heh:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Pia 10.09.2021 16:18

cim viem psacej srsti pomoct, ked po vyhladkani mi na rukach zostane taky biely povlak? nie je to vyslovene mastne, ani lupiny nema. zda sa mi, ze sa trochu viac skrabe. dost plzne, ale nie nenormalne. cez leto dost vela plaval, ale nekupala som ho ani nesamponovala.
moze to suvisiet s plznutim, alebo s plavanim? neviem ci viac vycesavat, alebo menej vycesavat, alebo samponovat, alebo pridat nieco do stravy? nejaky olej, surove vajce, vitaminy?
alergia sa mi nezda zeby to bola, nemenili sme granule, a okrem tohto mu nic nie je.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Pia 10.09.2021 16:20

Pupalkovy olej mi pomohol na taketo kedysi :yes: alebo biotin hovoria
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Sob 11.09.2021 6:46

Hlavne vykup v sampone a pridaj olej do stravy. Lyovi sa to robi pred plznutim, Hugo to mal skoro furt, hadam do tyzdna dvoch po okupani. Vajcom a lanovym olejom tiez nic nepokazis.
Taky kriedovy povlak to je, hej?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Ned 12.09.2021 9:29

jj taký kriedový. no musím pozrieť, kde mám šampón, ale tuším niekde čosi je :D
pozriem aj tie oleje a biotin, diky!
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Štv 07.04.2022 14:05

idem sa pytat na plznutie, a pozeram, ze posledny prispevok tiez odo mna, tak aspon doplnim - pes bol velmi dokladne vyumyvany samponom PetSapo od Petbelle (velmi chvalim, prakticky a dobry sampon, aj ked teda nemam moc inych na porovnanie). a nasledne dostaval do zradla 2x denne lanovy olej a biotin. ta srst sa mu dost rychlo opravila. ked dosiel biotin a olej, dalsie som zatial nekupila, ale planujem to zacat davat po par mesacnej pauze znovu.

ale ine som chcela. brutalne plzne, tak, ako som ho zatial plznut nezazila. velke hrube trsy podsady z neho lezu, oberat to mozem donekonecna. 1.3. bol kastrovany, teraz par dni bol u rodicov, kym sme boli odcestovani bez neho - pred odchodom sice plzol, ale tak normalne na toto obdobie, teraz je to naozaj brutalne. zradlo nebolo zmenene, ale otvorili sme novy pytel pred cca tyzdnom, s tym, ze je to rovnaka znacka, ina prichut - takto ich rotujeme bezne, nie je to prvy krat.
asi to bude tou kastraciou? pripadne ma niekto nejaky iny napad?
budem ho intenzivne cesat, a idem doobjednat nejaky olej a biotin zas, mohlo by to pomoct. sampon mame teraz nejaky iny, ale neviem ci zrovna vykupanie by pomohlo.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť