Topánky pre psy

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Topánky pre psy

Poslaťod Sofia » Štv 20.11.2008 22:59

Chcem sa opýtať, obúvate niekto psíka na zimu? Potrebovala by som na predajňu zobrať nejaké novinky, ale chcela by som naozaj kvalitné, teda ak ich máte odskúšané, skúste poradiť, ktoré sú dobré... Ja už mám niečo vybrané, ale ak máte skúsenosť, rada si nechám poradiť... :nwm:
Sofia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Nia » Štv 20.11.2008 23:39

akoze ja vazne netusim naco su tie topanky pre psy...ja viem, niektore plemena su citlivejsie na vankusiky na labkach, ale napriklad ja som si kupila na vystave v KW stanku taky vosk na vankusiky...ale podla mna staci aj mastnejsi krem...a topanocky ti budu zvbytocne
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Topánky pre psy

Poslaťod lusy » Štv 20.11.2008 23:49

ja psa obuvam. :lol: ja som totiz leniva mu susit labky. takze ked prsi nahodime prsiplast a topanky. i ked najradsej by som ho navliekla do nejakeho overalu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Topánky pre psy

Poslaťod lucik » Pia 21.11.2008 6:47

Nia píše:akoze ja vazne netusim naco su tie topanky pre psy...ja viem, niektore plemena su citlivejsie na vankusiky na labkach, ale napriklad ja som si kupila na vystave v KW stanku taky vosk na vankusiky...ale podla mna staci aj mastnejsi krem...a topanocky ti budu zvbytocne

topanky pre psy su napriklad fajn pri zraneniach packy, mame vyskusane..
Obrázok

a tiez zachranarske psy, pripadne psy, ktore trekuju v tazkych terenoch mavaju specialnu obuv.. http://www.ruffwear.cz/kateg-1-Boticky-pro-psy.html
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Nia » Pia 21.11.2008 15:53

chapem co sa tyka urazu....ale neviem, pokial to chcem ako len modny vystrelok, tak to je uz vazne mimo.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Sofia » Pia 21.11.2008 22:24

Nia, myslím, že iba pár ľudí si topánky kupuje ako módny výstrelok. Teda, možno to u niektorých takto začína, ale následne si na to pravdepodobne zvyknú oni, ako aj ich okolie a ďalej sa to už berie skôr ako vhodná, resp. potrebná pomôcka do chladných dní. Hlavne psom na ľade, v snehu, ako aj na solených chodníkoch to môže byť iba prospešné... Netvrdím, že môj koker ich nosí, ale ľuďom, ktorí na to majú guráž fandím. Na Slovensku je totiž ešte vždy veľa ľudí, ktorí obliekanie a obúvanie v zime odsudzujú. Práve preto je asi dosť ťažké sledovať na ulici tieto posmešné pohľady, aj keď dotyčný človek presne vie, ako to jeho psíkovi pomáha. Keď vidím, že máš YT zdá sa mi tvoj názor zvláštny, pretože myslím, že práve pre tieto psíky s "nížšími podvozkami" ( ber to naozaj len ako vtipné pomenovanie a nie ako provokáciu ) sú zimné oblečenia a topánky u nás v obchode najviac žiadané... Vo väčšej miere je to naozaj zo zdravotného hľadiska, čo si myslím, je určite v medziach normy a minimálne potrebné. Ale samozrejme, ako vždy píšem, nikomu názor neberiem.
Sofia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Eva » Pia 21.11.2008 22:57

Sofia - úplne s tebou súhlasím. Aj keď ja by som to svojim psom na packy nedala. Zvykli sme si packy ošetrovať počas zimy, tak toto fakt nepotrebujeme. Niekto možno áno. To že ľudia sú v takýchto veciach na Slovensku dosť obmedzení je pravda. Ja mám pudle a oni keď zmoknú, tak až na kožu, preto používam do dažďa vesty. Tak isto mám pre 12 ročného psa overal, ale len zo zdravotných dôvodov, kvôli kĺbom. A tiež na nás ľudia pozerajú ako na nejakých marťanov.
Eva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 211

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Nia » Pia 21.11.2008 23:24

Sofia píše:Nia, myslím, že iba pár ľudí si topánky kupuje ako módny výstrelok. Teda, možno to u niektorých takto začína, ale následne si na to pravdepodobne zvyknú oni, ako aj ich okolie a ďalej sa to už berie skôr ako vhodná, resp. potrebná pomôcka do chladných dní. Hlavne psom na ľade, v snehu, ako aj na solených chodníkoch to môže byť iba prospešné... Netvrdím, že môj koker ich nosí, ale ľuďom, ktorí na to majú guráž fandím. Na Slovensku je totiž ešte vždy veľa ľudí, ktorí obliekanie a obúvanie v zime odsudzujú. Práve preto je asi dosť ťažké sledovať na ulici tieto posmešné pohľady, aj keď dotyčný človek presne vie, ako to jeho psíkovi pomáha. Keď vidím, že máš YT zdá sa mi tvoj názor zvláštny, pretože myslím, že práve pre tieto psíky s "nížšími podvozkami" ( ber to naozaj len ako vtipné pomenovanie a nie ako provokáciu ) sú zimné oblečenia a topánky u nás v obchode najviac žiadané... Vo väčšej miere je to naozaj zo zdravotného hľadiska, čo si myslím, je určite v medziach normy a minimálne potrebné. Ale samozrejme, ako vždy píšem, nikomu názor neberiem.

nieee..v pohode..ja to neberem ako provokaciu, lebo viem, ako si to myslela...tak uz prezil jednu zimu ako steniatko bez topanociek..neviem...mne osobne sa to zda neprirodzene.obliekanie este ako tak..ale topanky..neviem...ja mu tiez osetrujem cez zimu labky takym voskom cize vystipane nie su.obliekat ho obliekam, aj ked myslim ze tym sa narusa termoregulacia...samozrejme napriklad u plemenin bez srsti je to o niecom inom.moj pes nema problem so snehom, ani s ladom...neviem no.mozno kebyze som raz vyskusala, tak ich uz nedam, ale pokial ich surne nejak nepotrebujem, tak asi ne.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Topánky pre psy

Poslaťod wasaabi » Sob 22.11.2008 8:42

Ja som tiez citala,co sa tyka tychto topanociek,ze iba v pripade mrazu,ze bud nieco taketo pokupit,alebo natierat labky jelenim lojom,proti mrazu a najviac by sa to malo vyuzit tam kde castejsie posýpaju v zime. Neviem si predstavit,ako by vypadal moj NO s nejakymi topanockami :lol: :lol: :lol: :lol: ako ho poznam,snazil by sa ich dat hned dole :pac: :lol: :lol: :lol: :lol:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Topánky pre psy

Poslaťod *Bady* » Sob 22.11.2008 10:46

lusy píše:ja psa obuvam. :lol: ja som totiz leniva mu susit labky. takze ked prsi nahodime prsiplast a topanky. i ked najradsej by som ho navliekla do nejakeho overalu.

ty dávaš velkemu bradacovi prsiplast a topanky??? :lol: haha, dosť vtipné :smile: ale veď každý ma to, čo chce... :smile:
ibaže mi to trochu prijde divné, lebo topanky som akurat videla na ružovom pudlovi a na jorkširákoch :lol:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Ema 012 » Sob 22.11.2008 10:50

[quote="*bady*]ty dávaš velkemu bradacovi prsiplast a topanky??? haha, dosť vtipné ale veď každý ma to, čo chce...
ibaže mi to trochu prijde divné, lebo topanky som akurat videla na ružovom pudlovi a na jorkširákoch [/quote]
A čo ti je na tom také smiešne? :hmm: Ja som ich dávala a aj dávam akite. Radšej budem vyzerať divne ako by mal mat hafan rozozraté vankúsiky od soli :ach: Proste mu sol vadí tak co!!
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Topánky pre psy

Poslaťod *Bady* » Sob 22.11.2008 11:07

ano, ked to je kvoli soli, tak je to v pohode...ale to je len moj nazor..prsiplast sa mi zda este vtipnejsší na velkeho psa :heh: ale zase pravda je, ze mi byvame na dedine, a tam cesty posypane solou nie su a my chodime na luky a do lesa..tak asi preto sa mi to zda divne, ze som to malokedy videla :smile:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Ema 012 » Sob 22.11.2008 11:15

*bady* može sa ti to zdat divné ale sú aj hafani ktorích pred daždom nechráni podsada a ked zmoknú tak im nestačí sa otriasť :nwm: Viem že vela ludí na to pozerá ako na mimozemstanov, ale tak stacilo by sa opýtat :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Topánky pre psy

Poslaťod lusy » Sob 22.11.2008 12:55

*Bady* píše:
lusy píše:ja psa obuvam. :lol: ja som totiz leniva mu susit labky. takze ked prsi nahodime prsiplast a topanky. i ked najradsej by som ho navliekla do nejakeho overalu.

ty dávaš velkemu bradacovi prsiplast a topanky??? :lol: haha, dosť vtipné :smile: ale veď každý ma to, čo chce... :smile:
ibaže mi to trochu prijde divné, lebo topanky som akurat videla na ružovom pudlovi a na jorkširákoch :lol:


jo jo davam. :lol: ale ako som uz pisala. nema to vlastne ziadne opodstatnenie pre neho, je to len pre moju pohodlnost. nechce sa mi ho susit. ked sme na slovensku pes byva vonku. tam ziadny prsiplast ani topanky nenosi. jo a mne osobne su ludia uplne ukradnuti. nech si kazdy mysli co chce.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Topánky pre psy

Poslaťod Sofia » Sob 22.11.2008 13:17

Lusy :jop:
Sofia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46

Ďalší

Späť na Potreby pre psy