Plávacia vesta pre psa

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod pigie » Str 27.06.2018 6:37

jj, na teba. A ano, je to leda tak trvala ortopedicka pomocka. Proste radsej skusat ucit plavat psa neustalym opravovanim jeho stylu. Tak ako sa pes napravi do spravnej polohy pri nohe, ked sa uci prisadat. Ma to lepsi efekt ako vesta. Vesta je ale nenahraditelny pomocnik po rekonvalescencii alebo kvoli bezpecnosti, ale neustale pouzivanie pri mladom zvierati by som zvazila. Teda za mna urcite nie. Akurat, jasne, chvilu na naucenie a tak, aby napr. nemal s tym problemy v neskorsom veku, ked ju bude treba.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod Lindchen » Str 27.06.2018 6:41

Arisko má vestu od 9 rokov. Vošiel do vody, ponoril sa - neudržal sa na hladine, tak som dala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod majjuna25 » Str 27.06.2018 6:43

Aha, dobre vedieť :yes: Žila som v tom, že i pomocou vesty sa pes naučí správne plávať.

Ako sa správny štýl učí? Môj Scoták pláva občas pekne, občas jak blb - taký ten štýl "pomoc, utopím sa, zachráň ma!" - zadok dole a rozhadzuje prednými , aby sa udržal nad hladinou :lol: Mne to nevadí, je mladý, zdravý, neutopí sa - a nepláva tak furt. Ak by som ho chcela naučiť plávať normálne, tak ako? Ako deti :lol: ? Stáť pri ňom vo vode, pridŕžať ho, aby mu nepadala riť a nechať ho plávať namieste?
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod pigie » Str 27.06.2018 7:07

Presne, stat pri nom a nadnasat podla toho, co znasa lepsie za chvost vytiahnut chrbat hore, alebo zospodu rukou. Zatial je to najlepsi sposob sa ukazuje. Kopec fundlov tiez plava zle, ale sa zda, ze vesta tomu absolutne nepomaha, ale toto napravovanie ano. Ja som vlastne tiez Huga tak ucila, ak zacal plavat zle, ale jemu rit chodila dolu len pri unave alebo mozno, ked mal bolesti s nohami, neviem, tiez to tak nerobil furt, ale vzdy som sa ho snazila napravit, ked bol poruke. Pri Fryovi som sla do vesty, lebo to nemalo iny styl ako predne nad hladinou a zadne kolmo k dnu a este aj priposrany z dotyku a aj na nom vidno, ze nulovy ucinok, akurat on toho moc nenaplava, tak nemozem povedat s istotou. Ale co maju plavcov, tak ti potvrdili, ze s vestou sa zazrak nekonal. Takze sa vracia spat k staremu a overenemu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod clupko » Str 27.06.2018 8:08

Offtopic: esteze my sme nemali problem s plaveckym stylom, lebo avery napriklad neznasa, ked na neho pri plavani niekto saha. keby plaval zle, asi by som mu dala vestu radsej nez sa pokusala napravat. vsak nikdy neplava bez mojho dovolenia, tak by som vzdy dala vestu a hotovo - nevadi, ze bez nej by plavat nevedel.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod pigie » Str 27.06.2018 8:13

Offtopic: Tak hej, len fundli su ini, oni to sahanie doslova ocakavaju :heh: Ved preto som aj ja dala Fryovi vestu, na neho sa sahat nedalo. Ale proste to nema ziaden ucinok, skor naopak, niektori lenivsi zistili, ze ono staci nerobit nic a na vode ich to drzi :heh: A spravne plavanie je predsa len spravne plavanie. Sa oplati naucit, ak sa da.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod hriva » Str 27.06.2018 11:39

Lindchen píše:Arisko má vestu od 9 rokov. Vošiel do vody, ponoril sa - neudržal sa na hladine, tak som dala.

Bria jak ryba furt pláva. Tetaz o pár dni bude mat 9 rokov. Len sa bojím že bude ďaleko od brehu a odpadne alebo niečo take. A ja nejsom bohvieaký plavec aby som jej rýchlo pomohla, keby sa to reálne stalo vesta jej udrží hlavu nad hladinou? Potrebujem niečo čo reálne udrží hlave nad hladinou kým psa človek vytiahne keby niečo.
Lebo dva krát sa mi stalo že teplo plus nejaká námaha a modral jej jazyk už.
Chcela by som s ňou ísť aj k moru aspin na pár dni nech si užije :hi:
Títo starci chorlavi, to sú problémy :heh: ale zas, ja som zistila že milujem seniorov :hi:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod Slausa » Str 27.06.2018 12:19

Existujú aj vesty s takým štítom pod hlavou, to by teoreticky mohlo udržať.

https://www.crosspeakproducts.com/produ ... ad-support
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod pigie » Str 27.06.2018 20:13

By som chcela vidiet v tom aportovat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod TaraWillow » Štv 19.07.2018 20:36

Prečítala som si takmer celé vlákno, no predovšetkým sa tu písalo o intenzívnom plávaní s vestou. Možno otrepaná otázka keďže niektorí sú za a iní proti, no pozerala som pre našu Taru (krátkosrstá kólia) vestu Nobby. Na posledných stranách sa o nej píše pomerne negatívne, no vestu by sme chceli len ako istotu na splav plťami po Dunajci. Mohla by na tento splav stačiť táto? Ak by mala nejaké zdravotné problémy samozrejme neváham ani sekundu a kupujem Nonstop Dogwear, no toto je len víkendová akcia. Už sme na pltiach boli a nič nemala no keďže už má 7 rokov chcem byť trochu kľudnejšia aj ja aj ona :smile: Ďakujem za pomos a rady!
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod pigie » Štv 19.07.2018 20:44

Uplne postaci.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 23.07.2018 6:47

Ja mám pre Elišku vestu Nobby už pár rokov a nemám na ňu žiadne negatíva. Na takúto akciu to stačí.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod TaraWillow » Str 25.07.2018 9:33

Ďakujem krásne za rady, vestička je objednaná mala by každú chvíľu doraziť :hi:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod TaraWillow » Pia 27.07.2018 8:06

Vestička nám dorazila :hi: Ešte sa chcem opýtať ako veľmi má byť taká vesta utiahnutá? Má byť voľná aby ju netlačila ani počas sedenia ani státia, alebo radšej pevne obtiahnutá na tele ak by šla do vody aby sa jej nevyvliekla.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Plávacia vesta pre psa

Poslaťod wer » Pia 27.07.2018 8:08

tak akurat. :no: aby v tom vedela dychat, ale aby sa jej to zas netocilo, nezavadzalo, nehybalo prilis
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy