Chladiaca vesta

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Slausa » Ned 14.02.2021 15:41

Mozno by som mrkla na srdce
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Sunny » Ned 14.02.2021 19:16

A dýchaciu trubicu, či nie je niekde zúžená, resp. či všetko funguje ako má. Trix sa mi takto začala prehrievať na tréningoch, resp. po nich (kým bežala, tak všetko fajn, prúser až keď sme zastali). U nej to má na svedomí ochrnutá polka hrtanu (po úraze) - dostáva sa málo vzduchu dnu a nestíha sa tým dostatočne chladiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Ned 14.02.2021 19:22

No, asi to veru budem musiet riesit.. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Pon 15.02.2021 7:27

Proto jsem se ptala a to dychani, jestli je ciste.
Min po te zatezi by to na tom dychani melo byt slyset, ne?
Ale jo - kontrola mekkeho patra, trubice neni uplne od veci. Rukav v hube to zhorsuje.
Taky planuju, me i kasle na postroji, ale to je jak se vsim, kdy se pes musi uspavat - nechce se mi do toho.

Jinak u vovcaku - jak jdou do vseho naplno a nesetri se, hodne pomaha hlidat jim zavodnovani a mineraly.
Kamos resil, ze asi srdce a pes byl dehydrovany.
On ten pes jaksi nevi, ze napr. ve dve pujde kousat, aby se napil vcas predem - to musi resit majitel pak
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Pon 15.02.2021 9:32

No inak s tym pitim, to kludne moze byt... on vseobecne pije velmi malo, ale zas po aktivite sa nevie dopit... Pax pil priebezne ovela viac (som to ale pripisovala tomu, ze on bol na granuliach) a zase pri aktivite uz nemal taku potrebu vypit tolko vody naraz...
Zaujimave, skusim aj toto dako odsledovat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Sunny » Pon 15.02.2021 9:35

Skús prípadne cielene napájať, jak robia musheri pred tréningom, či sa to nezlepší. U mojich je to fakt viditeľný rozdiel, či tréning/pretek odbehnú v pohode alebo sa máchajú v každej mláke.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Pon 15.02.2021 9:41

Pripravim si vyvar do zasoby. :lol: Som zvedava, bodaj by to malo taketo jednoduche riesenie.. :hi:
Dik za rady
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod pigie » Pon 15.02.2021 17:59

Boze, wer, presne toto som si hovorila. Ze ten pes v lete musi prezivat peklo... On napr. teraz tieto dni ani vodu vonku nechcel, si lizol 2x a kaslal na to, hoc sme chodili hodiny... V lete vydrula co moze, jazyk vyvaleny... Teraz? Ja som na tom psovi videla aky je v pohode, pobehal, jasne, vtedy jazyk vyvaleny, ale len ked tak klusal, tak taky spokojny, len spicka trcala, dokonca obcas aj tu hubu zavrel. V lete ja mam uz vycitky s nim niekam ist vobec :prd:
A nas teda vody slope strasne vela... V lete. V zime mu akoby netreba, ibaze v zime sa mi vobec neprehrieva...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Pon 15.02.2021 18:17

No lenze mojmu je teplo aj pri -10.. :ua: A nie je to fundel!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod pigie » Pon 15.02.2021 18:40

Tak to by som riesila... Pri tych -10 by uz dovod na prehrievanie byt nemal :ua: A moj pes vcera ani pocas tej tury nepil. Dnes si pytal, tak som mu dala, vypil asi deci, ostatne som vylievala. Okolo vody sme nesli, sice si da vzdy trochu snehu, ale z toho vela vody nie je.
Ale! neprehrieva sa ti, ked svieti slnko len? Lebo to aj moj ako sa slnko opre, tak vidno, ze mu to nepridava :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Pon 15.02.2021 18:44

No v sobotu sneh nebol, slnko svietilo, liezol do vody. Vcera bol sneh, aj slnko a to uz nemal potrebu ist do vody. Takze asi ten sneh pomaha
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Pon 15.02.2021 19:35

jj. snih pomaha. k tomu, ze se mi sami psi ustvou :ha:

jsme si tady nikdy o tom zavodnovani nepsali?
me to u molossu docela pomaha.
Ale pamatuju si, ze kdyz jsem se na to zeptala pred lety na FB u sportovkaru, malem me rozsapali -ze tohle poradny pes nepotrebuje :ha:
nastesti uz se doba pohnula.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod pigie » Pon 15.02.2021 20:02

Elis píše:jj. snih pomaha. k tomu, ze se mi sami psi ustvou :ha:

Offtopic: Na toto mi daj navod prosim. Mne sa to za 3 dni nepodarilo :heh: A to som si uz po prvom myslela, ze musi byt mrtvy :haha: Moj z toho snehu tu energiu asi cuca alebo co :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Pon 15.02.2021 20:04

Offtopic: Pribrat dalsich 2 Lyov :joint:

Elis píše:jsme si tady nikdy o tom zavodnovani nepsali?

Asi tu bola o tom debata - nie v suvislosti s tymi pripravkami..? Len ja som to nejak u Paxa vtedy nepovazovala za potrebne, tak to tak preslo okolo mna asi :lol:

Edit: som si len tak z prce dala vyhladat vet pripravky na rehydrataciu pre psa a to je uz takyyy vyber... normalne ako u sportovcov kopa pripravkov :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Pon 15.02.2021 20:34

wer píše:normalne ako u sportovcov kopa pripravkov


:yes: :ha:
nacpali to jako sponzorske dary, parkrat vitez velkeho zavodu sponzorovi podekoval -uz si lidi mysli, ze tohle je duvod, proc vyhravaji -a uz to jede :lol:

ale zrovna tohle je teda docela prospesne, vsak ti psi jsou sportovci a ne ze ne...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy