Invalidný vozík

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Štv 09.03.2017 9:49

Connie píše:Hento je cena za styri ks, odporucali ich ludia, ktori maju psov s DM, ale aj tak je to supa. :money:

tak za 4 hej, to sa oplati. len by to chcelo naozaj jednu na skusku... pre istotu... ono ten vozik mi aj v tomto odlahcil - teraz ho uz ani neobuvam (aj ostara to je strasna - dalsi ukon navyse a ze je ich pri takom psovi vela :ua: )

Elis píše:Pax je proste spokojeny :love:

je :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod pigie » Štv 09.03.2017 9:50

Skoda, ze mate take male psiky. Hugovi kedysi sedela aj ponikova velkost. Ale potom mi usili manmat tak som uz nepotrebovala (aj ked aj tie som musela upravit, hoci boli najvacsie :pac: ). Cena mimo, ale myslim, ze ta guma vydrzi hodne, ked to vydrzi kona :heh:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Štv 09.03.2017 9:55

no to by bolo perfis uplne. my sme doma vyrabali z papuc :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod panboh » Štv 09.03.2017 18:18

wer píše:Kludne mozes dojst omrknut, ked to bude aktualne. Aj uz viem, na co sa zamerat, comu sa vyhnut


aj jaaa sa chcem dojst pozret! fakt by ma zaujimalo ci by fungovalo to co sme vymysleli :D
panboh
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Štv 09.03.2017 19:01

Kludne :yes:
Inak hoodne chyba odpruzenie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod hriva » Štv 09.03.2017 23:37

No, čo som hovorila. To viem od kočíkov, že do terénu jedine odpružené :haha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Elis » Sob 11.03.2017 6:49

Offtopic:
pigie píše: Cena mimo, ale myslim, ze ta guma vydrzi hodne, ked to vydrzi kona :heh:


guma asi vydrzi,ale na psi tlapce tohle drzet nebude :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Invalidný vozík

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.03.2017 19:21

Stretli sme psíka na vozíku, bola som teda zvedavá na kontakt. Keď zbadal malého, iniciatívne za ním prišiel a očuchali sa dookola, tak normálne, ako sa psy zvyknú. Bez problémov. Psík malý, tak do 10 kg, zadné nožičky mal uchytené každú zvlášť, dosť sa triasli.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Lindchen » Sob 27.05.2017 7:35

Baby, čo máte vozík, môžem niekedy prísť na návštevu popozerať, že ako to máte riešené? Prišli by sme s priateľom, nech aj on vidí. Pôjdeme asi do domácej výroby, chalani sú šikovní.

Neviete, či sa niekde dá zohnať ten panvový postroj do vozíka, či to si ľudia sami šijú? Alebo sa používa ten na zadné, čo ste sem dávali link (ten na podporu, keď psík ešte chodí)? Na domácu výrobu si až tak netrúfam, aby to bolo pohodlné... Na hruď zrejme použijeme faster alebo short, oba doma máme.

Keď psík nie je doma vo vozíku a presúva sa po predných, má nejaký návlek na nohách, aby si nezodral zadok/stehná? Dá sa to kúpiť/niekde vidieť?

Máte inkontinenčný pás, resp. potrebujete? Kúpený, vyrobený?

Robím si aspoň prehľad, čo bude výhľadovo treba a za koľko, ak budete mať chvíľku, budem vďačná za odpovede alebo linky (aj anglické).

EDIT: No len tak cca to počítam, mňa asi yebne, to koľko peňazí za všetko, MRI, súčiastky, postroje, pásy, hovadinky :plac: . Do kelu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Sob 27.05.2017 13:45

mozete dojst pozriet, jasne. kludne aj na cvicak mozem doniest vozik, nie je problem.
myslim, ze domaca vyroba - ak mas moznost vidiet to nazivo predtym - nie je vobec narocna. aj ta mozem upozornit na uskalia, aj ked to doladenie je vzdy asi individualne. napr co sa tyka toho hrudneho postroja - tak s tym stale bojujeme (a ty si tak lahko predstavujes pouzitie tvojich, co mas... :lol: ) ja tam mam teraz faster, tak mozes vidiet aj uchytenie, ale stale sa mi to nepozdava -ten tlak nie je rozlozeny tam, kde by som chcela... :nwm: ja som inak primarne aj preto nechcela ist do podomacky vyrobeneho, lebo som dufala, ze tu su muchy vychytane... ale asi tazko sa to da... a ono sa asi neratalo s takym aktivnym psom. :heh:

co sa tyka sedaku. ta pani z ke aj vyrabala samostatne sedaky do vozikov, aj postroje, ale tak kedze to uz nerobi, neviem poradit nieco ine... ale tak ani vyroba nie je narocna (ked to uvidis), akurat potrebujes neopren... rovnako ten postroj na zadne. ja som aj rozmyslala, ze si usijem take cosi kombinovane - ze postroj na zadne, ktory uchytim na konstrukciu vozika. ja totizto neviem davat z a do vozika paxa bez postroja, takze on ho ma nonstop na sebe vonku. ale mozno s malym psom to pojde, nemavaju na nich postroje, tak neviem...

doma som dala kvoli nemu koberce. nohy maval dooskierane, ale uz ta koza zhrubla. aj som mu ich ovazovala tym gumovym obvazom, teraz netreba.... akurat na von zo zaciatku sme minuli straaaaasne vela papuciek. to maval do krvi uplne zodrate pazuriky, s tym sa moc nedalo.

plienky - paxovi moc neunika, skor naopak sme mali problem, takze plienky nepouzivam. a inak si myslim, ze by sa mu aj zosmykli, ako sa presuva. problem s cikanim sa riesi vytlacanim mocoveho mechura - opat - u malych psov sa to da, u velkych moc nie... a inak, ak nie je kastrovany este, tak by som nad tym uvazovala, aby ste sa pripadne vyhli zbytocnym komplikaciam...
ale pax uz ma napr problem udrzat :kak: - neuvedomuje si to vobec. s tym sa moc neda, akurat sa s tym zmierit a upratovat a umyvat psa dokola... :ua:

ale na tvojom mieste by som este nerobila taku paniku - mozno sa k voziku ani nedopracujete a zvladnete to aj bez neho. ono zbytocne si prirabat stresy navyse, ono to clovek tak postupne prijme, ako to ide...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Lindchen » Sob 27.05.2017 14:06

nee, žiadna panika ani stresy, len som strašne nerada nezorientovaná a nepripravená, to mám len stresy :aaa: . Neznášam, keď treba niečo riešiť rýchlo, šup šup a nemôžem si veci premyslieť, popozerať v kľude. Takto aspoň už bude nejaký nástrel. No bodaj by to ozaj nebolo treba.

Ale super, ďakujem, prídeme niekedy kuk, ale tak nebude to úplne v najbližšej dobe. Skôr tak výhľadovo som myslela, že či by príp. bol na to čas z tvojej strany. :poklona:

Arisko by pás prijal asi už teraz, našla som už menšie mapy, som myslela, že slinky, ale bude to moč veru :ach: .

K tým postrojom, možno by sa dalo použiť toto? Len vymyslieť nejako úchyt.
http://www.e-dogshop.sk/produkt.php?pro ... rrency=EUR
http://www.e-dogshop.sk/produkt.php?pro ... ihnute-psy
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Sob 27.05.2017 15:17

Tak ja som zo 2 hod na cvicaku, mozete zatial obkukavat, fotit, kreslit... :lol:

Postroj mam rovnaky, ale lacnejsi z ciech. Nevie teraz najst link, ale pozriem ti potom.

A co sa tyka este vypoctu nakladov - odporucam ti fyzioterapiu - cim skor. Dokaze to spomalit progres, plusta naucia vytlacat mechur, co uz by mozno aj vam pomohlo (ak to nie je prostata napr...)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Haleth » Štv 01.06.2017 11:03

wer, ty ešte používaš aj ten postroj na odľahčenie zadných, keď má vozík?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Štv 01.06.2017 11:24

No jasne, bez toho by somsa nepohla. Dva mam. Ako som aj pisala - bez neho ho ani nedam do vozika - potrebujem ho nasteloat do sedaku a to sa neda bez postroja. A vecer vencim bez vozika
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Lindchen » Uto 01.08.2017 7:37

"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy