Invalidný vozík

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Invalidný vozík

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 13:03

chyba tu tato tema... mozno sem niekto nakukne, kto ma skusenosti...
hladam idealny vozik pre Paxa, ponuka konkretne na SVK je biedna (v podstate az jedna :heh: ) - a tam sa mi nepozdava konstrukcia. to zhotovenie mi pride prilis vratke a neobratne, tak si hladam videa, clanky, ze ako by to bolo najoptimalnejsie - dostatocne stabilne, ale zaroven dobre pohyblive...
nie je tu nejaky technicky typ, kto by mi odporucil, aka konstrukcia je naj? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod moschino » Uto 13.12.2016 13:21

Poznam jednu pani, co ma psika na voziku, mozem sa jej opytat
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 13:46

maly, ci velky psik? tie mensie psy maju vyhodu v nizsom tazisku , tie s tym lietaju jedna radost. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Efa » Uto 13.12.2016 13:54

wer a čechy si pozerala? - napr TU vyrábajú aj pre väčších psov
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Invalidný vozík

Poslaťod kellee » Uto 13.12.2016 14:00

kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Efa » Uto 13.12.2016 14:01

http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Invalidný vozík

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 14:02

Ak by si si chcela pokecat s niekym, kto mal 1.5 roka ochrnuteho velkeho psa na zadne nohy, tak mam jeden davny kontakt. Viem, ze predavali aj vozicek (ktory moc nevyuzivali ale), ale to je par rokov dozadu - neviem, ci sa im ho nakoniec podarilo predat. Viem ale, ze ho mali z tej stranky, co dala ako prvy odkaz Efa.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Invalidný vozík

Poslaťod moschino » Uto 13.12.2016 14:10

malého, tak do 10kg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 14:11

cechy som pozerala, jasne, aj sa mi viac lubia - len su viac ako 2x take drahe :aaa: na to fakt nemam :ua:
chcem skonzultovat s tou, co u nas vyraba, ze do akej miery sa to da poupravovat.. :angel: len teda musim mat jasno, co chcem :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 14:23

no ked pozeram aj videa z tej polskej stranky, tak mi z toho vychadzaju proste velke, pomerne sikmo polozene kolesa... neprevrati sa a da sa s tym aj tocit vcelku dobre. ale tie konstrukcie sa tak lisia - tka by ma zaujimali rozdiely - ze co ich vedie k tomu robit kolesa bez sklonu pre velkych psov napriklad... ma to dake vyhody? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod Efa » Uto 13.12.2016 14:33

podľa mňa by na každom jednom ten sklon mal byť, inak bude hroziť prevrátenie, resp. zlé otáčanie sa - napr. toto je nákres z toho môjho druhého linku:
Obrázok
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Invalidný vozík

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 14:37

Kolesa rovno by som nekupovala na pohyblivejsieho psa, ani na velkeho. Nedava zmysel.... Akurat dava len v tom pripade, ak je pes uz naozaj malo pohyblivy a taha rovno a otocit uz sa vie aj tak len brutalne velkym oblukom. Asi je to uchytenie rovno lacnejsie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 14:40

lebo ten, co ma nisus, mi prisiel dost rovno a tym padom bol neuveritelne vratky. to ani na krok ten pes sam a moj - akonahle citi, ze moze bezat, tak bezi... :lol: a sa bojim, ze by sa v takom zabil rovno... no a moja predstava je, ze si psik bude bezkat sam a este pojdeme dakam na vyletik :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Invalidný vozík

Poslaťod pigie » Uto 13.12.2016 14:45

Hej, ty potrebujes ale urco terennejsi ako ma Dado, ved Dado sa pohybuje uz pomalicky, jemu to podla uplne staci... Ale pohyblivejsi pes proste musi mat stabilnejsiu karu...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Invalidný vozík

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 14:47

no ved tot moja otazka, ze aka konstrukcia teda :heh: sikmo kolecka? velke kola? este nieco?
boze, toto je pre chlapa :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Potreby pre psy