Šampóny, kondicionéry a iná kozmetika pre psov

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Monca » Pon 22.02.2010 12:23

My sme požívali KW ..velka spokojnost :jop:
teraz máme nejaké Flamingo, a tiež spokojsť :jop: myslím že tento šampon je velmi dobrý na bežné kúpanie...
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Kikz » Pon 22.02.2010 12:29

Tiga píše:Ahojte......prosiiiiiiiiim vie niekto poradiť bieliaci šampon.....ktorý je fakt bieliaci?......dik za odpoveď


Nieco o tom je aj v tejto teme viewtopic.php?f=15&t=4503 konkretne na druhej strane :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

šampón na rozčesanie

Poslaťod 1bubko2 » Ned 28.02.2010 16:45

Ahojte....mam ruskeho teriera ktory ma teraz riadny kožuch....niečo ako ovca :hi: .....ked bude trochu teplejsie chcem ho ist okupat a dat konecne ostrihat nech vyzera tak ako ma....ale problem je ze ja som na VS a naši ho nečešu takze ma paradne splstnatenu srst...ma tam nachytanu kopu prachu a neviem co vsetko mozne a ucesat sa da len asi len 2/3 dlzky chlpu.....pri koži to je strasne nerozcesatelne...a o brade a nohach ani nehovorim...tak sa chcem pokusit mu to po okupani nejako rozcesat aby nemusel ist upne nakratucko aj ked jemu by to na leto vobec nevadilo a na vystavy nejdeme....
a tak hladam nejaky sapon s ktorym mate najlepsie skusenosti pri rozcesavani....par som ich nasla ...ale neviem co to nie su len rečičky na papieri...vidim ze KW ma sampony ktore slubuju rozcesanie alebo nejaky jojobovym alebo norkovy..
viete mi niekto poradit? :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod Nyssa » Ned 28.02.2010 17:14

bubko, nie šampón, ale kondicionér :no:
najprv okúp, daj kondicionér (KW sú naozaj dobré), nechaj pôsobiť. mne sa osvedčil aj ľudský buď elseve alebo glis kur - to používam už pri fénovaní a česaní.
btw. myslím, že tu už o tom nejaká téma je...
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod 1bubko2 » Ned 28.02.2010 17:30

hm :smile: tak to tych kondicionerov par vylejem kym ho celeho polejem :lol: skusala som hladat ale nejako som nic nenasla :hi: ...asi kupim rozcesavaci sapon a potom na neho nalejem kybel kondicioneru :lol: chudak pes ....len to telo by mi ani tak nevadilo.....aj tak som premyslala ze by som ho dala na bradacovitu dlzku ostrihat....len najviac ma hneva ta brada....to uz nie je splstnatena srst...to su chumace nikdy v zivote nerozsesatelne :ua: a to som chela aby mal super krasnu dlhu bradu :plac: ty asi nemas taketo starosti s bradou :) isto jej ju ceses casto :)
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod Nyssa » Ned 28.02.2010 17:48

ee nečešem :angel: ale jej sa tak neplstnatie, keďže má tú srsť tvrdšiu a nemá až takú dlhú ako rusák. ja to prečešem tak raz za týždeň, keď ma chytí ošiaľ, tak aj každý druhý deň, ale to sa nestáva často :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod 1bubko2 » Ned 28.02.2010 19:51

Offtopic: hmmm tak moj stary panko bradac nema hadam ani jediny tvrdy chlp :smile: som rada ze ma aspon jemny....a aj to brmbolcaty :hi:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod urma » Pon 01.03.2010 6:55

1bubko2 mozno viac ako sampon a kondicioner by ti mohol byt napomocny prerezavac srsti, tzv. filcák :no: ak je to take, ake si predstavujem. Sice to nici srst, ale ak chces aspon daco zachranit pred uplnym vyholenim, tak snad ... Podmienkou je, ze ti pes znasa "kmacanie" :pac: lebo bez toho to asi nepojde.
Urcite nieco koncentrovanejsie olejove na neho vylej, aby vam to smikalo :no: Ja mam doma olej od Bio-groom a po okupani ako kondicioner davam to, riedi sa to na polievkove lyzicky s vodou, podla potreby a stavu, ale je to vysoky koncentrat.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod 1bubko2 » Pon 01.03.2010 10:04

no to teda neviem ci vydrzi take "kmacanie" :lol: pri cesani ho smýkam dosť a čuší....okre hlavy no..tam nie je moc nadšeny :) len si neviem predstavit ze ako sa to pouziva ked sa na obrazkoch na to divam
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod urma » Uto 02.03.2010 11:13

1bubko2 v podstate sa to pouziava ako hreben :smile: len to lahsie prejde muchlinou, pretoze ju rozreze. Ale nie je to dako extra ostre-nebezpecne.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod 1bubko2 » Uto 02.03.2010 12:30

a nebudu potom z toho len rozrezane muchliny? :smile: a ktory je taky dobry ale zas nie za 30 E :hi: ?
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod urma » Uto 02.03.2010 14:40

to niee, ako som pisala, nie je to take ostre, ze ti daku gucu tvrdu ako neviem co, rozreze na 4 pasiky rovnako tvrde :ha: To jedine ak budes cesat so skalpelom hehe. Neviem, ci je az v takom zlom stave, ale ak hej, tak ti bohuzial asi nepomoze ani filcak. Iba ak by bol pes uspaty, inak ho to bude strasne tahat.
Nemam az take skusenosti s tym, aby som mohla porovnavat, ja mam jeden doma, aj to mozno pol roka. Je taky cereveno-cierny znacky Show-tech a kupila som ho na vystave. Stal urcite do 10 €. Povodne som rozmyslala nad znackou Vivog /to je taka lacnejsia/ ale dala som +1€ navyse za tento.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod 1bubko2 » Uto 02.03.2010 22:11

DObre dakujem za rady :) este uvidim :) nakoniec sa na :kak: :angel: a dam ho vystrihat pekne na kratko a bude mat pokoj a ja tiez na chvilku kym z neho zas nebude ovca :)
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: šampón na rozčesanie

Poslaťod bennytn » Štv 20.05.2010 10:30

Ja by som skúsil aj kemivo s rybou, alebo rybací olej. 3truktúra toho chlpu sa zmení, a potom sa to tak neuzlíčkuje.
bennytn
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

AROMATERAPIE FAUNA

Poslaťod zuzlik » Pon 29.11.2010 14:36

Ahojte, vyskúšali ste niekto túto "novinku"?
Mne to dala naša chovateľka, netuším síce kde u nás je možné to kúpiť, keďže to dostávame od nej z Čiech, len som chcela dať vedieť tým, ktorých to zaujíma, že je to super :smile:
Máme iba olej, lebo nechodíme na výstavy takže nám vosky a tonika netreba, ale olej je úžasný. Krásne viaže nečistoty, biela srsť je fakt biela, hydratovaná, jemnučká, lepšie sa rozčesáva. Hlavne je to bez tenzidov, čiže neničí srsť, ani kožu, ani Vaše ruky a môže sa kúpať aj častejšie, ak je to nutné, to sa týka hlavne výstavákov.
Jedna známa, okúpala svoje shih-tzunky a išla na výstavu o 2 týždne!! Tá srsť bola taká super aj po 2 týždňoch, u nás to tak dlho nedrží, keďže Vili je naturalista :lol:
Link na chovku, ktorá to predáva a využíva v salóne (Čechy)
http://imperial-bohemia.wbs.cz/aromaterapie.html?

pozrite aj video ako sa s tým pracuje, keďže je to trošku iné ako šampón, hlavne to skoro nepení (nemá čo, tenzidy tam nie sú), takže netreba zbytočne veľa dávať.
http://imperial-bohemia.wbs.cz/FOTOVIDEO.html
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy