Šampóny, kondicionéry a iná kozmetika pre psov

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Aka je najlepsia kozmetika vhodna pre dlhosrstych psov?

Poslaťod Nia » Štv 20.08.2009 21:43

asi vtedy momentalne nemali, inak KW ma v sortimente sampon na tvrdu srst. Nepoznam znacku, ktora by takyto sampon nemala.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Aka je najlepsia kozmetika vhodna pre dlhosrstych psov?

Poslaťod adushiik4 » Štv 20.08.2009 22:59

Nia no pravdepodobne, ta pani mi povedala, ze jedine co mi moze poradit z toho co ostalo pre westa je biely sampon...
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Vhodný šampón

Poslaťod vero69 » Uto 25.08.2009 13:52

Ahojte môžte mi prosím niekto poradiť kde sa dá zohnať suchý šampón pre psa? Môj chodský psík nechce normálny ani vidieť takže hľadám iné riešenie! Bolo mi povedané, že môžem aj suchým pre ľudí, ale podľa mňa je to blbosť!!! Ďakujem veľmi pekne :smile:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo


Re: Vhodný šampón

Poslaťod zuzulka232 » Uto 15.09.2009 12:07

Ahojky, chcela by som len poradiť, ze šteniatka sa nemajú kúpať šampónom aspoň do 6.mesiaca veku. Ich srstička má svoju vlhkosť a kúpaním v skorom veku sa vysušuje a môže spôsobiť problémy s kožou ako lupinky, zápaly a pod. Každý psík je na to samozrejme rozlične citlivý. Ak ho už chcete okúpať, tak čistou vodou, a keď už šampón, tak šteňací. :ahoj:
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Amaguk » Uto 15.09.2009 12:24

nam veto povedal, ze ked kupat stena, tak nie v psom ale radsej detskom sampone :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vhodný šampón

Poslaťod renqa » Uto 15.09.2009 13:12

Aj ja som môjho okúpala detským šampónom, keď sme ho doniesli, lebo som niekde čítala že je to ok. Ale zase baby na fóre mi písali, že detský šampón vysušuje veľmi kožu, tak nvm... :nwm: Závisí asi aj od plemena.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Nia » Uto 15.09.2009 21:58

zuzulka232 píše:Ahojky, chcela by som len poradiť, ze šteniatka sa nemajú kúpať šampónom aspoň do 6.mesiaca veku. Ich srstička má svoju vlhkosť a kúpaním v skorom veku sa vysušuje a môže spôsobiť problémy s kožou ako lupinky, zápaly a pod. Každý psík je na to samozrejme rozlične citlivý. Ak ho už chcete okúpať, tak čistou vodou, a keď už šampón, tak šteňací. :ahoj:

velmi by som s tym nesuhlasila...zalezi od plemena. ja som svojho 12tyzdnoveho yorka v pohode kupala a nic nemal..praveze sa mu srst dala lahsie rozcesat a tak som ho netahala a srst sa nenicila. Ked sa pouzije vhodny sampon pre steniatka, tak podla mna nemusia byt ziadne obavy co sa tyka lupin alebo cohokolvek. Praveze obycajna voda vysusuje, potom sa zacne pokozka olupovat a lupiny su na svete
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Vhodný šampón

Poslaťod zuzulka232 » Str 16.09.2009 23:12

Suhlasim s Tebou Nia, ze to zavisi od plemena a este k tomu je to dost individualne u kazdeho psika, kazdy reaguje na nieco ine. Zavisi to pravdaze aj od vody, vsade je ina, niekde tvrda, inde velmi chlorovana to je pravda.. Len som chcela povedat, ze s kupanim steniatka je lepsie vo vseobecnosti pockat ( odporuca to aj skuseny veterinar), aby sa nenarobilo viac skody ako osohu. Ale chapem, ze niekedy je tazke steniatko neokupat, hlavne ked sa v niecom vyvala.. :smile:
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Pia 25.09.2009 21:22

My sme az doteraz pouzivali sampon KW lux sampon, ked bola mala tak ten stenaci ale teraz ked uz je dospela som jej kupila ten pre dospelych. Ale vzdy ked ju s nim okupem tak ma lupiny (asi tak 2 dni po kupani ich uz nema), to pri tom stenaciom lupiny nemala... neviem v com je problem, asi by som mala zenit sampon ze... :jop:
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Nia » Pia 25.09.2009 23:53

pravdepodobne jej velmi vysusuje pokozku a preto sa tvoria lupiny. Ved ked jej vyhovuje stenaci, tak ja by som pouzivala stenaci dalej. Ja takisto pouzivam sampon vhodny aj pre steniatka a vsetko v pohode
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Klaudia a Ťapka » Sob 26.09.2009 7:46

aha ale jej sa netvoria len lupiny, vela jej vypadavaju chlpy... uz sa nam to raz stalo, vtedy sa jej objavovali take miesta bez srsti, take lysinky... zmenili sme krmivo (teraz mame royal canin), zmenili sme sampon a dostavala Plerasan. Potom bolo vsetko v pohode, len teraz sa jej to pomaly vracia. Preto som rozmyslala ze mieto granuli prejdem na maso, a bude pouzivat iny sampon... :angel:
Taze asi kupim ten pre steniatka (ten co mala som dala kamoske co ma steniatko, pretoze z neho strasne malo minula)
Pes ťa dokáže nahovoriť na čokolvek - bez slov. Pam Brown
pražská krysaříčka Ťapka,
http://www.tapkajka.estranky.sk
Klaudia a Ťapka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bratislava

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Tiga » Pon 05.10.2009 11:15

Ahojte......prosiiiiiiiiim vie niekto poradiť bieliaci šampon.....ktorý je fakt bieliaci?......dik za odpoveď
Tiga
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: Bratislava

Re: Vhodný šampón

Poslaťod adina » Pon 05.10.2009 13:28

Skúšala si tento http://www.mojmilacik.sk/kw-biely-sampon ? Na psa som ho ešte nepoužívala :no: ,ale mám dobrú skúsenosť s bielou fretkou .
Vítá-li tě dítě už ve dveřích polibkem,počítej do deseti a potom se podívej ,co je rozbité.
Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes. Christopher Morley
Obrázok
adina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Kopčany okr.Skalica

Re: Vhodný šampón

Poslaťod Cuteberry » Pon 22.02.2010 12:19

Tiga píše:Ahojte......prosiiiiiiiiim vie niekto poradiť bieliaci šampon.....ktorý je fakt bieliaci?......dik za odpoveď

Ahoj my mame len bielych psikov(pyrenjsky+coton), tak na nich som uz zopar ,,c´´ vyskusala(bea,kw,khara,all system, chris christensen,...) Vela z nich podla mojej skusenosti vysusuju napr. bea, ten biely ale moji mali strasne suchu srst po nej. Najlepsi sa mi zdal Chris Christensen, lebo povodnu bielu uzasne rozjasnil, ale je drahsi. Inak sa daju zohnat aj rozne ucinne pripravky na intenzivnejsie skvrny, ktore samponom nezmyjes. :ahoj:
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy