Chladiaca podložka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Uto 14.07.2020 9:50

Mate niekto skusenosti s viacerymi podlozkami? Ja potrebujem taku, co sa nepretrhne, ked na to skoci velky pes... Mam tuto SCRUFFS Self-Cooling Mat ale teda to je uz derave ako reseto a potrebujem to vymenit :ua: Potrebujem ju len do kufra auta a tam mi pes vyskoci a podla mna len vtedy ju moze pretrhnut, lebo ju nehryzie ani nic, proste na nej vznikaju take male dierky, cez ktore uteka ten gel. A to mi prisla hodne pevna. neviete, ci je nieco pevnejsie?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Sob 15.07.2023 9:07

Zacinam byt z tych podloziek zufala. Minuly rok som kupila novu. Tento rok ju vytiahnem a gel fuc? :pac:
Akoze drahe to je a fakt spotrebny tovar. Ma to nebavi, strasne mnoztvo odpadu to produkuje ked mam co rok kupovat novu :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod AndreaT » Sob 15.07.2023 16:46

Ja som Tarovi kúpila ešte na jar lebo mali nejaké zľavy chladiacu podložku. Teraz som mu ju vybalila, ale teda leží len tak, že hlava, laba. Alebo len laby si tam chladí. Už na nej aj celý ležal. Kúpila som v ZOO HITe, ale už ju tam nemajú, teda aspoň ten vzor - ľadové medvede, ale značka bola myslím BONDI. Mala veľký štítok, tak som ho odstrihla, ale vyzerá, že je to ona. Čo je najlepšie, lebo som sa obávala, Taro zvykne hrabať do pelechu a tak a samozrejme hrabe aj do tejto podložky, ako keď ho načapem ho okríknem, ale aj tak podložka ešte stále žije :smile: Vyšla ma okolo 20 eur.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Sob 15.07.2023 20:56

Dik a velkost? Ja potrebujem 120x70 aspon.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Mac Gie » Ned 16.07.2023 6:23

Škoda, že potrebuješ takú veľkú, ja som kúpila v Lidli. Už ju mám minimálne 3 roky. Rozmer neviem, ale určite nemá ano 100 :ua:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Ned 16.07.2023 7:03

Som objednala teraz nejaku flamingo 120x80, tak uvidim…
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod AndreaT » Ned 16.07.2023 12:40

90x50 ako ani Taro na nej neleží celý, ale tak fundel je o hodne väčší. Neviem, ci mávajú aj väčšie rozmery.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Ned 16.07.2023 14:59

Ja mám pre Keissy za tie roky 3 chladiace podložky (2 gélové a 1 aquacoolkeeper) a jeden chladiaci uterák...využívame všetky a aj stále fungujú všetky.
Verím, že s veľlým psom je to asi o inom, aj čo sa záťaže na materiál týka, aj možno o hrabaní.

Len pre info, tixie už má aj hrubú chladiacu podložku, t.j. mäkkú, tu mám tiež pár rokov pre tú moju starešinu, nech sa jej na zemi leží pohodlnejšie
chladiaca podložka.PNG
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Ned 16.07.2023 16:50

Snezienka a tebe ju mala vyuziva? Fry nelahne ani v tychto teplach na nic studene. On sa pece aj pri 37 na slnku a aj vonku lezi na rohozke schuleny alebo natiahnuty na vriacom betone (mu asi nik nepovedal, ze si moze laby popalit :haha: ) a absolutne nepotrebuje chladit. Volame ho slnecnica v lete. Pri tych velkych psoch a zatazi tie podlozky su proste naprd. Pes mi ju fakt nenici, zeby ju hrabal alebo kusal a napriek tomu drapami urobi dierky :ach: A bez gelu to nechladi absolutne. Ja ju potrebujem do auta a u nasich do izby len pre Lya. Doma ma lepsie chladenie, tam ju obchadza.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Ned 16.07.2023 18:27

Preto ich mám toľko :smile: ...využíva všetky :yes: .
Tiež má rada, ľahnúť si na slnko a opekať sa tam, dokonca aj na balkón si ľahne na tmavú drevenú podlahu priamo keď tam pečie slnko a vyhrieva sa. Ale čím je staršia, tým to kratšie vydrží a odchádza zo slnka...keď bola mladšia dokázala sa takto opekať dlho, a keďže ostala tmavá, tak pálila na dotyk aj jej srsť.

Ja používam tie tenké a aj tú hrubú od Trixie v byte. Ona sa na nich chladí často, niekedy celá, niekedy len hornú polovicu tela. Ak by ich nemala, tak by mi tu celú noc pobehovala a dychčala, lebo tak to je, keď sa oteplí a nemám ich vytiahnuté. S nimi si chladenie reguluje sama, a tak v noci neruší a spí.
Do auta sa mi tieto neosvedčili...ono ešte tak na pri odchode na cestu a počas nej boli fajn a chladili, ale keď sme vybehli na túru a vrátili sa, tak tá podložka v tom pekle v aute hriala a nie chladila...asi jej tých 60 stupňov už k funkčnosti nepomáha. Na dlhé jazdy autom využívam aquacoolkeeper, tá sa musí nechať namočená, aby sa gél napil vody, potom je hrubá a chladí a nie je mokrá (hneď ako povrch prvotne oschne) a vydrží chladiť niekoľko dní a vydrží aj za horúčav v aute, na kratšie stačí ten uterák, je okamžite pripravený na požitie a malý a skladný...ale ak ti prederaví pazúrmi aj tie tenké, tak aquacoolkeeper by pre vás nebola asi vôbec.

My využívame aj ten chladiaci uterák, napríklad, keď som pri vode, lebo malá keď je mokrá tak sa trasie a tvári sa, že zamrzne, aj keď je 35 stupňov, a ak ju suchá, tak je jej samozrejme horúco a dychčí...tak takto si ľahne na ten navlhčený uterák a je spokojná, zospodu sa chladí, z vrchu opeká a tvári sa, že jej to vyhovuje. Ale priznám sa, že ani neviem, či sú také veľké, aby ti poslúžili na veľkého psa s hustou srsťou a ani neviem, či by sa chlad z neho dostal až ku koži (možno by mu stačil za krk alebo na laby, ak by také zniesol, pri krpatej je fajn, že stačí, že si na to ľahne)...ale za mňa je to super pomocník, keď napríklad nechcem nechať psa samého doma a ja chcem ísť k vode.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Ned 16.07.2023 18:43

Ja tu podlozku vyhadzujem z auta hned ako prideme dakam. To sa v aute nechat nemoze. Uterak mi nepomoze na cesty. Potrebujem pevnu podlozku, je mi jedno aka bude hruba, neskladna a ako sa pouziva, ale musi byt neznicitelna a chladit aspon trochu :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Ned 16.07.2023 18:48

Tak, keď ideš na túru do neznáma, tak to veľmi nemáš kam vyhodiť z auta.
Rozumiem akú potrebuješ, ale na takú som ja ešte nenarazila :nwm:
Je zvláštne, že sa ti prederavia, mne tie nízke pripadali vždy veľmi pevné
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Ned 16.07.2023 18:49

Ja ju hodim niekam do krikov a tiena a vytiahnem ked sa vratime. Uz som sa pre nu raz vracala :haha:
A aj mne vzdy pripadali pevne a samu ma to prekvapilo. Ale asi ked na to skoci 70kg, tak uz je to ina zataz :nwm: Netusim ako to a ci vobec to testuju. 2 uz tak odisli s mikrodierkami a som teda zvedava, ked pride tato nova... Tu som este nemala.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod wer » Ned 16.07.2023 20:48

Ja som mala zatial len take lacaky ala uteraky - a to je divne, ale moj na tom nechcel lezat ani za nic. A to on si lahne na cokolvek, co rozprestriem - karimatka, koberec...
Tak neviem, ci by to vyuzil, keby to bolo ako matrac, ale nechce sa mi vyhadzovat peniaze zbytocne ..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod pigie » Ned 16.07.2023 20:55

Wer, zalezi od domu, nas doma na to nelahne. Ma chladnejsie materialy. Jeho najlepsie chladi sklo pred krbom v lete. Tam lezi furt. Rychlo to asi odvadza teplo alebo co. Potom normalne kachlicky v kupelni, ktora je na vychodnej strane domu, cize je tam chladnejsie ako v tych exponovanych castiach domu, ktore su na zapad a juh... Proste ani ho len nenapadlo na to lahnut, ani Huga doma. V aute sa nepytam, v aute som to dala a ani Hugo, ani Lyo mi nikdy neprotetovali, zeby sa vrteli, hrabali alebo cosi. Ale Lyo u nasich na tom v izbe, ktora je prehriata vyslovene spava, tam by uzivil aj dve, zeby sa presuval z jednej na druhu... Takze nejaky efekt to musi mat, kedze laminat zjavne az tak nechladi. a kedze ju mam pod nohami ked davam nohy z postele, tak ja ten efekt citim tiez :heh: Je to rozdiel, minimalne pocitovy.
Ak mas doma kachlicky, tak sa tym ani netrap, na tom ti lezat nebude. Aspon teda nasi ked maju na vyber, tak kachlicky lepsie :heh: A ani ja necitim rozdiel medzi kachlickami a podlozkou, akurat, ze podlozka je maksia ako kachlicky a mam pocit, ze rychlejsie sa otepli, ked na tom stojis :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy