Postroj

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Postroj

Poslaťod terbie » Str 22.09.2021 8:44

Tak ideme zase do kúpy postroja (keďže starý si aj s vodítkom uzurpovali netere a synovci na hranie :/ tieto nové pôjdu ku mne do skrine :D). Na prechádzky, "zdravotne nezávadný"*, pre veľké plemeno (40 kg), veľmi pevný (všetky časti, vrátane zapínania, musia vydržať prípadné trhnutie za psom/mačkou), pohodlný, ideálne oprateľný, čím jednoduchší, tým lepšie (nemusím postroje, kde sa popruhy niekde zasúvajú - obyčajné, klasické upravovanie dĺžky mi vyhovuje viac). Ďakujem vopred!

*dočítala som sa, že do Y sú najlepšie, ale teraz neviem - sú nejaké proti-ťahacie postroje so zapínaním vpredu, ktoré psovi neublížia (zdravotne)? Psisko má už 12 rokov, takže sa mu snažím dávať pozor na kosti + kĺby, ale v prípade nutnosti by sa "spredu" určite oveľa ľahšie ovládal.
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Postroj

Poslaťod straka17 » Str 22.09.2021 8:50

Nie, protitahaci postroj funguje na obmedzeni rozsahu pohybu, niektore k tomu ako bonus psa aj pridusia. Je to marketingovy bullshit.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Postroj

Poslaťod wer » Str 22.09.2021 8:56

Kaslite na postroj. Staci obojok. Postroj je na tahanie, pes sa neda ovladat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 8:59

celkom nerozumiem aký účel má ten postroj teda plniť. Postroj je na ťahanie/stopovanie. Všetko ostatné sa v ňom robí na prd a úplne na prd sa na ňom pes ovláda. Ak máš ťažké a silné hovado, naozaj chceš aby bol na postroji? Veď bude mať ešte väčšiu silu a jediné čo ti ostáva je preťahovať sa s ním o vodítko dopredu-dozadu. A to trhnutie bude ešte silnejšie ako na bežnom obojku. Čo sledujem debatu aj vedľa, veď mu nasaď silný a široký kožený/nylonový obojok a venčite sa.
https://www.pitbull-shop.sk/bullshop/es ... Y/92-3-5cm
https://www.pitbull-shop.sk/bullshop/es ... -Sirka-5cm
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Postroj

Poslaťod terbie » Str 22.09.2021 9:09

Ak nás náhodou neprekvapí pes alebo mačka, neťahá, ale to radšej nech potiahne na postroji, než ho má dusiť na obojku (a museli sme sa vracať o dva kroky naspäť vo výcviku - otec išiel rovno so škrtiacim, lebo "veď on sa naučí" - no a samozrejme, jeho reakciu na iné psy to akurát tak zhoršilo a navyše si vyrobil zdravotné problémy). Teraz ideme na odmenách a s postrojom. Je to pohodlnejšie pre nás oboch a funguje nám to, tak prečo nie? Pretože niekto iný nevie psa naučiť, aby na postroji neťahal?
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Postroj

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 9:19

ako chceš, mne je jedno. Odnaučenie ťahania ale ide najlepšie na pevnom širokom obojku a ten je lepší aj na navigovanie psa do smerov ako postroj.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Postroj

Poslaťod wer » Str 22.09.2021 9:21

Cez postroj toho moc nenaucis - podnety sa prenasaju velmi tazko, pre psa je to dost nezrozumitelne :nwm:
Btw - skrtak nie je na ucenie netahania... tiez zle pouzitie - ten podnet prichadza oneskorene. Na to je nalepsi pevny hladky obojok - ako pise ulf (aj ked za mna tenky, nie siroky obojok)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod Slausa » Str 22.09.2021 9:28

Mne sa práve Sur hlavne v divokých začiatkoch ovládala na postroji, krátkom nonstope.
Išla do vyvrtky aj skrz tlaku od obojku, resp ak na ňom vyštartovala, vedel ju obojok nasrdit ešte viacej. Ale tam je trochu rozdiel v tom, ze ona ma 12, nie 40 kg.

Ja by som možno v tomto sla do dvojitého istenia, jedna skoba postroj, jedna obojok, treba sa w tým trochu zoznámiť ale za mna to fungovalo celkom
Naposledy upravil Slausa dňa Str 22.09.2021 9:33, celkovo upravené 1
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Postroj

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 9:29

nie nie, my to len nevieme... ja som dostala pubertálneho barzoja na postroji, lebo mal zranenie na krku a teda že nemôže mať obojok, no veľmi rýchlo som mu ten postroj zložila a dala radšej voľný obojok ktorý mu padol pod tú ranu. Absolútne sa s tým nedal pes navigovať ... a nie všetko sa dá riešiť navádzaním cez pamlsok. Ja som fanúšik postrojov, doma ich mám 6, robila som so psom mushing a stopy, preto píšem čo píšem (na čo postroj slúži), lebo mala som aj obdobie keď som psa na postroji aj vodila presne pre to, aby sa chuďáček neškrtil a neviem čo, ale toto cesta nie je. Pre mňa. Na tom postroji sa nič nenaučil. Bol to síce ľahký, ale veľmi silný a totálne prepnutý agresívny jedinec, ktorý štartoval po psoch len čo ich videl odzadu na dobrých 20m, o mačkach ani nehovorím (mám prasknuté 4 kĺby na prstoch na rukách a nie, postroj by tomu určite nepomohol). Ale ok, priznávam aj že to proste neviem :hi:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Postroj

Poslaťod straka17 » Str 22.09.2021 10:57

Ak je problém s fyzickým zvládnutím tak ja osobne by som šla do halti, ale správne použitej. Tj. dve vodítka atd.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Postroj

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 11:08

Osobne som videla/držala psa čo na halti ťahal jak toto. Zatol šiju a davaj. :pac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Postroj

Poslaťod straka17 » Str 22.09.2021 11:14

No scela úprimne, ak máš hoviadko v rozmeroch malej kravy tak ťa odtiahne na čomkolvek, naučí sa obsrať všetko :)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Postroj

Poslaťod wer » Str 22.09.2021 11:15

Offtopic: na nabrusenom ostnaci nie :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Postroj

Poslaťod terbie » Str 22.09.2021 11:50

Ok, fajn, každému (ne)funguje niečo iné.

Asi by som mala dodať, že u nás s fyzickým zvládnutím problém fakt nie je, ide o to, aby sa nerozletel postroj. Na ovládateľnosť som sa pýtala preto, že sa mi lepšie robí na postroji, ktorý sa zapína vpredu - ale tie sú väčšinou buď proti-ťahacie, alebo sa mi nezdajú dosť pevné (krúžok je na kúsku látky namiesto priamo na popruhoch ap.).

Ešte sa vyjadrím k tým odmenám - nenavádzam, odmeny používam preto, aby sa sústredil na mňa a vytvoril si nejaké tie pozitívne asociácie s inými psami. Opakujem, s ťahaním samotným problém nemáme, len keď (občas) vyštartuje po nejakom psovi, keď nás prekvapí.

Offtopic: Aké podnety dávate cez obojok?
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Postroj

Poslaťod Ulf » Str 22.09.2021 12:35

terbie píše:

Offtopic: Aké podnety dávate cez obojok?


Aby nenapínal vodítko? :nwm: Klepnem psovi "po prstoch" ešte tak pikosekundu skôr ako napne vodítko. Neviem si toto predstaviť robiť cez postroj..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy