[K] Ján Danko, Slávka Flešárová: Anatómia psa

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Whip it » Sob 17.01.2009 21:21

Offtopic: To aby sa clovek citil jak na polnohospodarskej fakulte, tie osnovy spred 20 rokov by mohli konecne pozmenit, a sustredit sa na psa a macku :ach: (a spol.)
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Aris » Ned 18.01.2009 12:53

Basha píše:asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....


To je,ale dobrá sprostosť, ved ked ideš vetovi v čakárni sú len mačky a psy, dobre nevravím, že sem-tam nejde na dáku farmu a pod., ale zo psami a mačkami robí asi častejšie
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod mika » Ned 18.01.2009 13:42

Aris píše:
Basha píše:asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....


To je,ale dobrá sprostosť, ved ked ideš vetovi v čakárni sú len mačky a psy, dobre nevravím, že sem-tam nejde na dáku farmu a pod., ale zo psami a mačkami robí asi častejšie


Nevravím, ze osnovy studia su prisposobene potrebam, ale Aris, existuju aj ine zvierata nez pes a macka a dokonca su veti specializovani na kone, kravy, prasce, hydinu :vykricnik:
U psov a maciek sa vacsina vetov, ucitelov spolieha na granule, ale u kravy/kona je to zlozitejsie. (ale, ak sa chce niekto venovat nejakej kategorii zvierat venovat, tsk by si mal nastudovat vsetky moznosti krmenia).
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod fibi1212 » Ned 18.01.2009 21:33

Renique píše:ale ked citam tie mena autorov, tak mi akosi zviera zaludok... :ha: neraz ma zo skusky vysmarili... :heh:


Offtopic: veru,veru,aj ja mam take iste pocity :heh:

..knizka je podla mna v pohode...je pre kynologov myslim a ti z toho robia skusku...
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Aimée » Uto 20.01.2009 15:37

Uvedenie knihy - 22.1.2009, 17:00, ZOO DOM Bratislava
Obrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Whip it » Uto 20.01.2009 15:39

Knizka sa da zakupit aj v knihkupectve, maju ju napr. v Panta Rhei :yes: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Basha » Uto 20.01.2009 19:58

mika píše:
Aris píše:
Basha píše:asi to bude aj tym, ze taka skuska z vyzivy na veterine je zamerana skor na dojnice, bykov, hospodarske zvierata a pes je brany naozaj tak okrajovo(comu sa osobne dost cudujem, teda aspon v Brne je to tak, ale neviem ako je to v KE)....nechcem sa teraz zastavat veterinarov (vsak keby chcem byt na psov, tak musim aj vediet co mozu dobre zrat), ale pochybujem, ze sa vsetci budu potom o vyzivu zaoberat hlbsie .....


To je,ale dobrá sprostosť, ved ked ideš vetovi v čakárni sú len mačky a psy, dobre nevravím, že sem-tam nejde na dáku farmu a pod., ale zo psami a mačkami robí asi častejšie


Nevravím, ze osnovy studia su prisposobene potrebam, ale Aris, existuju aj ine zvierata nez pes a macka a dokonca su veti specializovani na kone, kravy, prasce, hydinu :vykricnik:
U psov a maciek sa vacsina vetov, ucitelov spolieha na granule, ale u kravy/kona je to zlozitejsie. (ale, ak sa chce niekto venovat nejakej kategorii zvierat venovat, tsk by si mal nastudovat vsetky moznosti krmenia).


Suhlas, nie su len psi a macky (to je vlastne ako tak sledujem len v rozvinutych krajinach sveta najviac), napr. ja osobne by este ani neviem ci sa budem venovat psom a napr. moja spolubyvajuca sa chysta cisto na kone, dalsia si planuje dat kravy apod. Podla mna by bola blbost keby vetos zas vobec netusil co ma zrat krava, kon a pod. tak ako si myslim, ze je blbost, ked je o psoch v tej vyzive venovane dost malo.... :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Maruška » Str 21.01.2009 10:49

No ved veterinár je v podstate povolanie zamerané v prvom rade na hospodárske zvieratá-to by mala byt ich priorita a podla toho vyzerajú aj ich predmety a skriptá-teda určite prevažujú hospodárske nad spoločenskými. Je síce pravda že v posledných rokoch (desatročiach) sa rozmohol hlavne smer "malé domáce zvieratká a exoty" predovšetkým že je to lukratívnejší biznis ( samozrejme nemyslím to tak že to robia všetci pre prachy, ale keby ste veterinári- čo by bolo lepšie-mrznút celý den niekde na druzstve alebo pohodlne v ordinácii prezerat psíkom ušká a pod. za dvojnásobok ceny). Len škoda že to má aj taký obraz medzi ludmi- xy dievčat už povedalo s nadšením-ja mám strašne rada psov-ja budem veterinárka a ked sa dostane na školu len čubrní načo musí tolko vediet o krave :smile:
Tak to vačšina berie- vetoš=psy, mačky a drobotina... A chúdatám študentom nezostáva nič iné len to prelúskata nedostatok informácii o tom čo ich zaujíma si zrejme kompenzujú samoštúdiom, či nie? Ja študujem špeciálne chovatelstvo a čo som pozerala máme vela spoločného s predmetmi UVL KE takže asije to všade tak. Teda aspon ja to tak robím :lol: Skúšky robím z anatómie, cytológie, výživy atd. ( ale mala som jednu aj z chovu a chorob psov a mačiek) ale bakalárku mám o psoch a ked je čas zaujíma ma hlavne fyziológia psa, výživa, choroby a poruchy. Preto som sem nadhodila tú anatómiu že čo vy na nu-mne sa celkom páči lebo mna to zaujíma, ale tie reklamy sú ta fakt desivé :oo: :smile:
Aj veľký pes s ešte väčším srdiečkom je niekedy ukrytý v malom obale :-) M.
Maruška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Šurany

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Maruška » Pon 26.01.2009 21:59

OK, tak už mám tú anatómiu doma :winner: A nebyť tých reklám a odstavcov Royal Canin radí či čo to tam je tak je náhodou velmi pekná :lol: :lol: Vlastne je dobrá, aj tie obrázky sú super :jop:
Aj veľký pes s ešte väčším srdiečkom je niekedy ukrytý v malom obale :-) M.
Maruška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Šurany

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Whip it » Pon 26.01.2009 23:23

hej, obrazky su pekne, ale bez trosky teorie sa z toho smrtelnik moc nenauci.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod Tweety » Pia 30.01.2009 15:10

mám a som veľmi spokojná. aj ked ako som sa tu dočítala, v tom prípade som niečo nepochopila alebo som maniak.
fajn,som maniak :no:
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod gaya » Sob 07.02.2009 22:08

studujem kynologiu na veterine v ke a podla mna je ta kniha dobra...pre vas laikov je tiez pochopitelna......a ked sa pytate zenaco vam je vediet ako sa ktorej kosti ako nadava po latinksy....no modelova situacia: pridete k veterinarovy a on vam povie diagnozu aku ma vas pes....a teraz vy na neho kukate jak puk a nic...a takto si vypitate lekarsku spravu, pridete domov otvorite mudru knizku ktoru naozaj pisali odbornici z UVL v KE a pozrete si...aha mojmu psovi je toto a toto....pre mna je ta kniha dobra na opakovanie a nemusim vytahovat anatku, fyziolu a infekcne a parazitarky....maate to tam v jednom, prehladne a zrozumitelne a aj s reklamami na RC.....
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod star105 » Pon 09.02.2009 21:46

mne sa tiež páči a dúfam že keď bude trba,pomôže :yes: :smile:
Obrázok
star105
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 808

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod milovana29 » Sob 18.07.2009 7:20

Vikiki22 píše:Hm, možno si ju raz zaobstarám. :lol:


Ahoj...som studentka kynologia v kosiciach...je to velmi dobra knizka aj pre laikov..zrozumitelna...a ako tu uz odznelo..ked pojdes vetošovi a zacne ti tocit latisnku terminologiu ,tak nemusis nanho pozerat ako vyorana miska :o))

Inak ja robim skusky z anatky,fyziologie,histologie,vyzivy atd..je toho dost...
milovana29
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Anatómia psa ( Danko, Flešárová)

Poslaťod mika » Sob 18.07.2009 7:34

milovana29 píše:
Vikiki22 píše:Hm, možno si ju raz zaobstarám. :lol:


Ahoj...som studentka kynologia v kosiciach...je to velmi dobra knizka aj pre laikov..zrozumitelna...a ako tu uz odznelo..ked pojdes vetošovi a zacne ti tocit latisnku terminologiu ,tak nemusis nanho pozerat ako vyorana miska :o))

Inak ja robim skusky z anatky,fyziologie,histologie,vyzivy atd..je toho dost...


Offtopic: To by ma teda zaujimalo ako vyzera vyorana miska :nwm: Viem si predstavit len vyoranu mysku.

Az na to, ze ak na teba vet zacne sypat latinu, tak niekde je chyba... Ano, obcas sa stane, ze si to v "zapale" vykladania problemu clovek neuvodomi, ze pouzil latinu/odborny vyraz, ale ak sa majitel spyta tak by to vet mal vysvetlit. Ak nie, tak je tiez niekde chyba.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra