[K] František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je pes

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je pes

Poslaťod Lindchen » Štv 21.09.2017 9:33

"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Re: [K] František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je

Poslaťod Vikiki22 » Štv 21.09.2017 15:30

Už som v pondelok objednala. Teším sa, som zvedavá na ňu. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je

Poslaťod wer » Pia 04.01.2019 21:38

som si kupila, zatial som v polovici. velice sa mi lubi. taka dojemna az. :hi: dava mi to odpovede na moje otazky viewtopic.php?f=90&t=26082&hilit=vztah :lol:
kto ste precitali?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je

Poslaťod Lindchen » Sob 05.01.2019 8:20

Ja som tiež iba v polke, akosi nie je čas. Veľmi pekná kniha. A teda aj informačne hodnotná.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] František Šusta: Neznám druhé takové zvíře, jako je

Poslaťod wer » Sob 05.01.2019 12:51

docitane. ja som ju brala len ako taku doplnkovu, coz asi aj je, v podstate take zhrnutie predoslych. alebo taka "pocta" psom. :hi: vystihuje to uvod, odcitujem, kto necital:
Cestou z rodné vísky kráčí Honza do světa. U cesty sedí kouzelný dědeček, dá se s Honzou do řeči. Jak už to tak v pohádkách býva, dědeček třebas i tu buchtu od Honzy dostane a nejednou vyhodí nabídku: „Honzo, chtěl bys princeznu za ženu?“ V tu chvíli sa může dědečkovi dostat v zásade tří odpovědí. Slušně vychovaný Honza, kterého princezna zajímá, odpoví: „Ano, dědečku, chci! Co mám pro to udělat?“ Jiný Honza, který se mnohem raději projde po světě, ale princezna mu momentálne nestojí za námahu, odpoví: „Ani ne, dědečku. Spánembohem.“ A Honza, který není až tak slušně vychovaný, navíc je chud a hladov z náhle příležitosti zařve: „Ty máš princeznu, dědku?! Hned jí sem dej a žádne odmlouvání!“
.....
...a představme si čtvrtou možnost: „Honzo, chtěl bys princeznu za ženu?“ ptá se kouzelný dědeček. „Já sám princeznu nepotřebuju, dědečku. Ale vy se mi od prvního pohledu tak líbíte a mám vás tak rád, že pokud chcete, tak já se o ni budu pro vás snažit!“ odpoví s vytřeštěnými očima Honza. Také vám tento mládenec připadá ujetý? Říkáte, že tohle není normální lidská reakce? Máte pravdu, tohle není dokonce ani normální reakce zvířecí. Ale co když ten Honza je potomkem stovek generací předchozích Honzů, kteří se směli oženit a mít děti jen v případě, že projevovali bezmeznou oddanost autoritám? Co když štěstí kouzelného dědečka je a bylo pro takové Honzy nejvyšší metou a smyslem života? Tato reakce totiž sice není ani přirodzeně lidská či zvířecí, ale může taková být (a také často je) reakce psí. Je způsobená tou výjímečnou psí oddaností člověku i tolerancí k jeho lidským chybám. Tedy vlastnostmi, ve kterých se psovi snad žádný jiný tvor nevyrovná.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Späť na Filmy a Literatúra