Cena za výcvikovú hodinu

Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Uto 10.11.2009 11:21

Neviem ci táto téma patrí do Výchovy a Výcviku, ak nie, tak prosím admina, ze by ma presunul.

Hladam pre stena nejaku alternativu vycviku - bola som sa pozriet na nejakom skupinovom kurze a zvazujem radsej individualne cvicenie. Vela veci mame zvladnutych (vzhladom na vek), skor potrebujem ja usmernenie a nejake vedenie. Zaujima ma, ak niekto takto cvici, kolko platite za vycvikovu hodinu. Mam ponuku 20 Eur na hodinu. Zda sa mi to vela, ale nemam s cim porovnavat. Preto sa obraciam na forum. V ramci hodiny sme sa dohodli na zakladnej poslusnosti, a zaklady stop. Na obranu - zaklady si musim este nieco najst.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod dana033 » Uto 10.11.2009 11:29

No podľa mňa je to strašne moc :oo: . Ono to záleží aj od teba aj od psa ako budete vo výcviku pokračovať. Môj pes ak zbadá iného psa je celý bez seba, tak pre nás je lepšie cvičiť v skupine, aby si zvykol. Ja platím 40€ na rok :jazyk:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Uto 10.11.2009 11:56

hapci píše:Neviem ci táto téma patrí do Výchovy a Výcviku, ak nie, tak prosím admina, ze by ma presunul.

Hladam pre stena nejaku alternativu vycviku - bola som sa pozriet na nejakom skupinovom kurze a zvazujem radsej individualne cvicenie. Vela veci mame zvladnutych (vzhladom na vek), skor potrebujem ja usmernenie a nejake vedenie. Zaujima ma, ak niekto takto cvici, kolko platite za vycvikovu hodinu. Mam ponuku 20 Eur na hodinu. Zda sa mi to vela, ale nemam s cim porovnavat. Preto sa obraciam na forum. V ramci hodiny sme sa dohodli na zakladnej poslusnosti, a zaklady stop. Na obranu - zaklady si musim este nieco najst.


To zalezi na tom kdo vam tu nabydku udelal. u nekterych lidi je zadarmo moc drahy a u nekterych je 20euro za jejich zkusenosti smesne malo (jenze mnoho znich ty svoje zkusenosti rozdava zadarmo).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Lindchen » Uto 10.11.2009 17:34

Zalezi od kvality. Cloveku, ktory sa vyzna, ma nieco za sebou a ma pristup ku psom, preco nie. Zvykne sa davat prva hodina zadarmo, aby clovek zistil, co je ten dotycny zac. Je to na tebe. Pre mna osobne je to vela, ale podla mna sa neriad, pre mna je vela vsetko, som lakomec :angel:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod waki » Uto 10.11.2009 17:50

ja ked som raz davnejsie hladala v inzeratoch, cena bola 10 eur, co sa mi zda primerane, ak to mate k sebe blizko na vzdialenost. inak my tiez chodime na skupinove cvicenia, 35 eur za pol roka. a sme spokojni :lol:
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod meraja » Uto 10.11.2009 17:59

Podľa mňa je to veľmi vysoká suma za 1hodinku
Offtopic: Teraz budem asi OT a to hodne,ale nedá mi to waki ty dávaš psovi nutelu? :oo:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Uto 10.11.2009 18:33

Hapci 20 eur se mně zdá taky dost. Podle toho kdo to je a kolikrát by jsi tam chodila . Jestli 2x do měsíce nebo 1x za měsíc.
Já platila ze začátku 250 Kč za výcvikovou hodinu a asi tak max 2 měsíčně nebo 1 x za měsíc. Což mně stačilo, protože jsme na to měli třeba měsíc , aby jsme to co nám výcvikář ukázal, tak aby jsme natrénovali. Za týden nic nenatrénuješ. Aspoň z mé zkušennosti :smile: Později už peníze nechtěl . Byla výhoda, že jsem k výcvikáři chodila i na obrany a na cvičišti jsme strávili hodně času a měla jsem možnost i vidět jak výcvikář cvičí i svoje psy dívala jsem jak cvičí i ostatní.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod johny5 » Uto 10.11.2009 18:45

Ja osobne davam prvu hodinu zadara a vlastne ak psik -Steniatko nieje socializovane moze chodit aj mesiac zadarmo.Za vycvikovu hodinu ktora trva 1-2 hodiny podla psika a majitela beriem 8 €.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod kacumi » Uto 10.11.2009 18:49

Aj mne sa to zda veľa.Ja teraz platím 7 eu za jednu vycvikovu hodinu a ta ma trvať 45 minut.Ale naposledy som tam bola hodinu a pol a nevypital nič navyše.Chcela som mu nechať desinu,ale tri mi vratil s tym že sa platí za vycvikovu hodinu a zaleži na nom kolko so mnou stravi času.No a tiež som mala prvu hodinu zdarma,ale nakoniec z toho boli 2,5 hodiny. :hi:
A aj ked som bola u inych platilo sa maximum 10eu.Ale to je tu v okoli Trnavy ,čim bližšie k Bratislave tak je to asi drahšie,ako všetko :ha:
"tisícky generácií psov verili,že jedného dňa,ak budú počúvať dostatočne pozorne,konečne porozumejú ľudskej reči"
kacumi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: trnava

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod BasenA » Uto 10.11.2009 20:23

Ja mam sukromne vycvikove hodiny a za jednu lekciu platim 2,50euro a ta trva zhruba hodinku podla toho ako nam to ide :no: A musim povedat ze je aj na urovni :jop:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wasaabi » Str 11.11.2009 11:09

no aj mne sa vidi 20 eur dost,ale ako tu uz niekto pisal,zalezi aj ze co je to za vycvikara a pod...
mozem sa spytat,preco uprednostnujes individualne cvicenie? pytam sa len zo zvedavosti.... podla toho,co ho chces ucit,tak predpokladam chces ho asi uchovnit... alebo sa mylim? :smile:
ja chodim na cvicak cvicit , v nedelu mame skupinovo a cez tyzden si hocikedy pridem a trenujem s nim a na rok platim okolo 17eur :smile:
teda aspon podla mojho nazoru je to dobre kombinovat,myslim trenovat so skupinou, potom individualne alebo podla mna je dobre,ked ideme aj z cvicaku cvicit bud do parku alebo mesta,pretoze hafan by mal posluchat za kazdych okolnosti,nie len na jednom mieste kde sa chodi s nim trenovat... skupinovo uprednostnujem,pretoze moze jeden na druhom vidiet kto co ake chyby robi a upozornit ho na to a v skupine sa lepsie podla mna cvici :smile: a este to vidim aj na mojom psovi,ked s nim individualne cvicim,ze som sama na cvicaku a precvicujem to,co sme v nedelu cvicili + skusam aj navyse veci,obnovujem tak to mi cvici ako hodinky,ale mna viac potesi,ked pes mi povedzme pocas chodze v odlozeni v stoji zostane a vedla neho su tiez psy,niektorí sa pohnu a on pekne zostane a koncentruje svoju pozornost na mna,tak z toho mam omnoho vacsiu radost :smile:
Ale je to na tebe :no: len mi to nedalo to sem napisat :lol:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod mirka22 » Str 11.11.2009 11:35

No aj podla mna je to dost.Ja som si teraz nasla cvicak kde za 3mesiace platim 100eur a potom sa mozem stat clenom klubu a platit budem len clenske.
momentalne chodim na skupinovy cvicak kde sme asi siedmy,co je podla mna lepsie,lebo pozorujem aj ostatnych a ucim sa aj od nich a je to lepsie aj pre psika,lebo predsa ked je pes sam ,poslucha lepsie a ked je v skupine a ma tam rusive momenty je to ine.Ja by som ti poradila pobehat viac cvicakov,popytat sa,popozerat a az potom si vybrat.Drzim palce :ahoj:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Str 11.11.2009 13:40

Ja v zasade proti skupinovemu cviceniu nic nemam. Ale chcem so stenatom robit aj ine veci ako ucit chodzu pri nohe a privolanie. Na privolanie nepotrebujem cvicak. Na kurzoch, ktore som videla (2 - nebudem menovat cvicaky) sa robilo so stenatami iba toto a potom dostali volno. My sa hrame so psami aj so stenatami kazdy den. Kvoli socializacii nepotrebujeme cvicit. Ak, tak specialne situacie, skor zvykanie na ludi. V podstate jej idu velmi pekne ine veci, hladanie predmetov, polohovanie, prinasanie veci. Zacali sme cvicit odlozenie, a mala to pochopila, tak taketo nieco. Plus stopy, kedze v tom som uplny zaciatocnik a to sa napriklad v tych kurzoch nerobilo vobec. Rovnako potrebujeme co najviac namotivovat na lopticku, rozne take hry pre rozvijanie stenata. Nie len potahovat na voditku a robit obraty. To by som kludne nechala na neskor. Viem, ze ak by som zacala cvicit chodzu pri nohe, tak ako som to videla na jednom z tych kurzov, tak ju akurat tak znechutim a odradim od dalsieho cvicenia.

Nemam zatial stastie na nejaky cvicak, kde by mi v tomto vedeli vyjst v ustrety. Toto bola jedna z moznosti. Podla predchadzajucej komunikacie s tou pani, sa mi zdalo, ze ide presne o to, co chcem. O cene sme sa vsak nebavili. A ked mi teda zaslala cenu, tak som z toho bola mierne sokovana.

To ale neznamena, ze nechcem cvicit klasicky. Urcite budeme potrebovat aj figuranta, takze aj preto zvazujem, ze cvicak by bol urcite lepsi. Len nejako zatial neviem najst ten pravy. Ak mate niekto fakt dobru skusenost - mozno aj so stenatom, niekde v okoli BA (autom dosiahnutelne tak do 40 minut), tak budem rada, ak poradite.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Str 11.11.2009 13:47

Este som rozmyslala cvicak v DNV - tam cvicia aj mladi hovici. Ten je ale velmi problematicky cez tyzden, kedze sme na opacnom konci BA - a prejst poobede cez pristavny most je dost o nervy. Takze toto je posledna moznost, zatial.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Str 11.11.2009 17:05

hapci píše: Rovnako potrebujeme co najviac namotivovat na lopticku, rozne take hry pre rozvijanie stenata. Nie len potahovat na voditku a robit obraty. To by som kludne nechala na neskor. Viem, ze ak by som zacala cvicit chodzu pri nohe, tak ako som to videla na jednom z tych kurzov, tak ju akurat tak znechutim a odradim od dalsieho cvicenia.

.

Souhlasím. :smile:

Myslím si, že hledáš správným směrem.
Klasika je dobrá pro socializaci a aby pes občas cvičil i ve skupině. Ale podle mě to dělat jenom minimálně. Když vidím ty unuděné psy po půl hodině, tak je mi jich opravdu líto. A zvlášť pro štěně nebo mladý psy.
Ve skupině nejde moc pohrát s loptičkou, protože by jsi rušil ostatní a nebo jde pokud odměnují všichni, ale odměna je prostě individuální a nejde načasovat všem stejně.

Tu cenu ti pěkně přepiskli. Kdyby to bylo i s obranou, tak i jo. Jinak to je jako by jsi chtěla trénovat na mistrovství světa :no: :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Ďalší

Späť na Výcvikové strediská