Cena za výcvikovú hodinu

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wasaabi » Sob 14.11.2009 17:42

wer : ja viem co myslis,ale co spravis,ked sa ti hrave stena, ktore je nadsene,ze vidi tolko psov, rozbehne k ostatnym a ty budes darmo volat ze ku mne? nebodaj by sa mu daco stalo a potom ti bude odmietat ist na cvicisko,lebo sa tam bude bat ist? je ine,ked si stena natrenujes najprv sama niekde na cvicaku a potom pribudaju postupne psy a aj ludia...tot moj nazor :smile:
ja len teoreticky,kazdy ma na danu vec svoj nazor,nikomu ho neberem- 100 ludi 100 chuti :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod mirka22 » Sob 14.11.2009 17:59

Suhlas s wasabi neveim si to dost dobre predstavit.Ale na individualnom vycviku samozrejme ano :yes: je ale otazne ci to pes zvladne neskor aj na skupinovom cvicaku.Ja ked som si cvicila sama nebol problem,lebo ho nic nerozptylovalo ale akonahle sme prisli na cvicak medzi novych psov ,novych ludi bez voditka to neslo.A kedze ani privolavacku nemame 100% ani by som to neriskovala.
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod wer » Sob 14.11.2009 20:31

vsetko zalezi od motivacie... :no:
a druha vec je, ze ked chcem robit sportovu kynologiu, tak necvicim poradak s desiatimi psami
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Ned 15.11.2009 17:22

Vcera sme sa boli pozriet na tom cvicaku, ale teda ani mne ani Celsi sa tam nepacilo. Pouzivaju dost natlakove metody, nevysvetluju cez pamlsky, resp. cez nejaku motivacnu hracku. Celu hodinu sa iba chodilo pri nohe, a to aj mlade haviny (4 a pol mesiaca) a jedinym vysvelovacim prvkom bola stahovacia retiazka. (Nic proti nej nemam, ale nepouzila by som pri prvom nacviku). Vypoculi sme si teda dost kritiku, ale je pravda ze Celsi skutocne "neposluchala", lebo netusila co ma robit. A ja som ju nesustredenu nechcela potahovat za sebou. Boli sme tam za exotov, lebo ostatnym cviciacim vobec nevadilo, ze psy si cuchaju kade tade, tahali ich zasebou a sadali na silu, asi aby urobili vycvikarke radost. (Tiez tam boli prvykrat). Ked som videla, ze to takto nepojde, odisla som s malou nabok a aby sa jej cvicak aspon trosku zapacil, vytiahla som lopticku a potahovali sme sa. Takze sme si vypoculi za pamsky aj za lopticku.

Takze sme to zvazovali s priatelom a vyslo nam z toho, ze sice trosicku asi pritvrdime a zacneme riesit uz aj to voditko, pretoze sa s pripnutym voditkom paradoxne sprava otrasne, ale ze takuto poslusnost na cvicaku robit nebudeme. Budeme pokracovat individualne. Ked budeme vacsi a budeme tie cviky vediet, pojdeme na cvicak vlastne si uz vyskusat a vykorigovat naucene aj medzi psami. Dnes som s nou vonku robila v podstate to iste co na tom cvicaku, akurat nemala pripnute to voditko. Chodzu minimalne, ale obraty a sadnutie k nohe. Islo jej to uplne perfektne. Pripla som voditko a v tej sekunde ju to prestalo zaujimat a cuchala si kade tade. Tak sme voditko odopli a po ceste domov nacvicovali a opat krasne. Budeme sa musiet s tym voditkom lepsie zzit.

Ale vcerajsia navsteva bola dobra hlavne kvoli obrane. Zistili sme, ze mame doma bojka a ignoranta. Takze na taky ten nacvik obrany budeme musiet chodit pravidelne.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 15.11.2009 17:43

:smile:
Naposledy upravil Ijsbéérka dňa Ned 15.11.2009 17:45, celkovo upravené 1
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 15.11.2009 17:45

hapci píše:
Ale vcerajsia navsteva bola dobra hlavne kvoli obrane. Zistili sme, ze mame doma bojka a ignoranta. Takze na taky ten nacvik obrany budeme musiet chodit pravidelne.

Hapci - cizí prostředí , poslušnosti, různé rušivé elementy a pak ještě obrana. Řekla bych, že tohle je pro štěníka hovíka téměř normální, že nereagoval, tak jak měl. mysím si, že to nebylo ideální hned zkoušet obranu. Bylo by lepší , aby se jenom dívala . Takže máte menší úkol :no: .
Doma rozvíjet kořistnický pud, pokud budete chtít pokračovat. :smile:

A jinak jak popisuješ cvičák, tak nic moc :ach:
Zachovali jste se dobře, hlavně ta hra s loptičkou. To úplně na první hodině stačí. :smile:
Řetízkový obojek, ale určitě pořiďte. nemusíte ho mít hned na stahováku dá se přejít i do jiných poloh - nestahovací.

A jak se správá Celzí na vodítku ? :smile: Že by jak hovík :no:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Hanka 1 » Ned 15.11.2009 17:47

Z jedné návštěvy cvičáku jsi usoudila, že máš doma strašpytla? Při tom, co popisuješ, se není co divit, že tam nebyla ve své kůži. Nějak mi připadá divné, že chceš jít nacvičovat obrany s tak malým štěníkem, když se učíte ještě ovladatelnost. V tomhle věku bych brala obranu ve stylu hry s figurantem s kůží nebo něco takového.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Ned 15.11.2009 18:50

hapci píše:Ale vcerajsia navsteva bola dobra hlavne kvoli obrane. Zistili sme, ze mame doma bojka a ignoranta. Takze na taky ten nacvik obrany budeme musiet chodit pravidelne.


Prosim te muzes popsat ja to vyzkouseni ty obrany probihalo? ta rvoje formulace me totiz docela desi. od figuranta ktery pri prvnim setkani zazene psa do strachu bych osobne khodne rychle utikal. Ale zalezi na tom jak jste vise uvedene zjistily.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod raky » Ned 15.11.2009 19:03

Hapči,
na Tvojom mieste by som šiel pozrieť ešte aj na iné cvičáky - určite napr. tam kde cvičia mladí hovíci - spomínala si že to je troška ďalej a kľudne choď aj bez psíka. Možno sa Ti bude sposob cvičenia viac páčiť a poradíš sa aj s majiteľmi hovíkov atď. Neboj nemáte doma bojka, má len 5mesiacov - moja začala napr štekať a strážiť až okolo 9mesiacov :pac: :heh: a figuranta videla prvý krát v roku... :no:
Niečo mi na tom opise cvičáku jednoducho nesedí... Teraz je pre štendo dôležitejšia socializácia a spoznávanie nových vecí, ako obrana. Ja by som zatiaľ naozaj len rozvíjal korystnícky pud... Na hovíka netreba tlačiť, radšej postupovať pomalšie, ako niečo pokaziť - napráva sa naozaj tažko... Držím palce v cvičení :yes: :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Bad » Ned 15.11.2009 19:22

Hapci, jsem velkým zastáncem individuálního výcviku, protože hlavním úkolem cvičitele je naučit psovoda ,jak má cvičit psa (a to zahrnuje i to jak a kdy chválit, jak se pohybovat atd.) a to s ohledem na individualitu psa i psovoda, a to při hromadném cvičení nejde!!! Cvičení ve skupince beru až jakousi nadstavbu - ztížené podmínky. A znovu opakuji, my jsme cvičili (a obecně existovali) vždy BEZ vodítka, to přišlo až posléze.
A co se týká obran, souhlas s Rakym, my jsme viděli figuranta až někdy kolem roku, kdy už měl Bady svůj obraný pud (či jak to nazvat) řádně vyvinutý. Máš hovíka a já si myslím, že u nich je obrana lehce specifická a figurant to musí vzít na vědomí.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Ned 15.11.2009 19:47

Ja teda osobne bych s rozvijenim koristnickyho pudu zacal prave u hovika co nejdriv. jenze se pri tom nesmi stat ze ho figurant zatlaci do defenzivy. Bohuzel neznam moc figurantu ktery jsou ochotny si s tim hrat.

Tady na tehle galerii http://tchor.rajce.idnes.cz/Trenink_Nov ... 008/#album je obrana s nejistym psem (ten holandak) jak by podle mne mela vypadat. Se stenetem by ta prace mela vypadat podobne akorat by mela byt vic zamerena na koristeni. treba jako http://tchor.rajce.idnes.cz/Nove_Strase ... 08_106.jpg a nasledujici fotky.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 15.11.2009 19:55

Tchor píše:Ja teda osobne bych s rozvijenim koristnickyho pudu zacal prave u hovika co nejdriv. jenze se pri tom nesmi stat ze ho figurant zatlaci do defenzivy. Bohuzel neznam moc figurantu ktery jsou ochotny si s tim hrat.

Tady na tehle galerii http://tchor.rajce.idnes.cz/Trenink_Nov ... 008/#album je obrana s nejistym psem (ten holandak) jak by podle mne mela vypadat. Se stenetem by ta prace mela vypadat podobne akorat by mela byt vic zamerena na koristeni. treba jako http://tchor.rajce.idnes.cz/Nove_Strase ... 08_106.jpg a nasledujici fotky.

Souhlasím s Tchorem. Věřím,že ho nezatlačil figurant nikam, ale že se hovík schovával a nereagoval.

Tchori koukám, že je to z Nového strašecího. Jestli je to Nové Strašecí u Kladna , tak chodíš tam stále figurovat?
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Ned 15.11.2009 20:16

Ijsbéérka píše:Tchori koukám, že je to z Nového strašecího. Jestli je to Nové Strašecí u Kladna , tak chodíš tam stále figurovat?


Offtopic: Jsem tam stale clenem, ale letos jsme tam byli asi 4x nejak nestihame letos jsme hlavne prestavovali barak a trenovali jen rekreacne kde se dalo. Predpokladam ze ted pres zimu tam ale budu snad castejc. pristi rok moc stavet nebudem (dosli finance) takze by melo byt na vycvik vic casu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod raky » Ned 15.11.2009 20:23

Len si nerozumieme - písal som že rozvíjať áno, ale s figurantom opatrne a podľa opisu sa mi to celkom nezdalo. Ide o to, aby sa to hovíkovi neznechutilo... :ha:
Ak teda nepočítam za výcvik s figurantom napr... :heh:
Obrázok
Naposledy upravil raky dňa Ned 15.11.2009 20:36, celkovo upravené 1
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Ned 15.11.2009 20:34

Co mam s hovikama zkusenosti tak je potreba hlavne udrzet to kousani v duvere ve figuranta, jak tam prijde "sebeobrana" tak jde uroven kousani do haje. Zvlaste pokud se zatlaci brzo pred uplnou vyspelosti psa to jest pred minimalne tretim rokem veku.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výcvikové strediská