Cena za výcvikovú hodinu

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Ned 15.11.2009 21:50

No kedze som to tak odbila iba jednou vetou, tak popisem lepsie. Figurant ju nezatlacil. Ona najskor nereagovala, pokojne lezala kusov vpredu pri mojej lavej nohe a cumela na neho. Robil psie kusy, tahal handru, pohadzoval jej ju. Ona nic. Kukala na nho, potom na mna. Potom vybehla po handre (velmi vlacne), a ked ju isiel schmatnut figurant, tak sa mu otocila ritou a posadila sa za moje nohy. Spoza noh bafala - nie stekala. Ked sa vzdialil, tak sa za mojimi nohami rozvalila a dalej si vsimala travnik. Figurant sa venoval viacerym stenatam v kruhu, takze potom sa isiel venovat dalsiemu psovi. Ked sa znova vratil, tak sa to zopakovalo. Myslim, ze sa nezlakla, len jej trva dlhsie kym nieco spozna a odvazi sa vyliezt spoza mna. Takto to bolo ked bola mensia pri inych psoch, alebo ked bolo vela novych ludi. Este mozno dodam, ze sme skoncili pozitivne a velka pochvalou, ked sa aspon jemne vydala proti figurantovi. Cize neskoncili sme za nohami. Urcite ju to neznechutilo, len to musime skusit viac krat a najst niekoho trpezlivejsieho. Cela ta "obrana" (napisem radsej v uvodzovkach - pre Hanku) trvala spolu asi 2 minuty. Mne to stacilo na take otuknutie. Myslim, ze hororovejsi bol na tom cvicaku prave nacvik tej poslusnosti.

Vsak uvidite v Zbraslavi akeho mame straspytla, ona je frajerka, ale iba spoza mojich noh :lol: .
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Ned 15.11.2009 22:03

Hele kdyz si s ni budes s hadrem hrat ty jak se bude chovat? ja tohle resim tim ze pejska rozdovadi do hry s hadrem (ktery ma na sobe cca 5m dlouhou snuru) psovod a v te hre mi preda konec snury podle stuace si se stenetem chvilku hraju ja a zase predam psovodovi, dulezity je ze ta hra musi zkoncit driv nez stene prestana mit zajem.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Ned 15.11.2009 22:24

Este dodam, ze co sa tyka tej obrany, tak som sa stretla s roznymi nazormi, ci zacinat uz s malym hovikom alebo cakat do dospelosti a dovtedy nechat dozriet to prirodzene. Prave som bola dlho presvedcena, ze robit az neskor. Ale uz mi viaceri povedali (vratane tej pani s ktorou cvicime individualne), ze s nou treba zacat aspon zvykat na figuranta a lovit handru a podobne. Mala je taky cecok, najlepsie sa zahra s nami. Presne ten typ psa, ze keby som ju aj na tom cvicaku pustila z voditka, tak jej bude uplne jedno, ze tam je 20 inych psov, motat sa bude mne pod nohami a mna bude obkusovat, aby sme sa zahrali. Tym zase nechcem povedat, ze sa so psami nehra, ale neleti za kazdym psom, ktoreho zbada.

Ijsberka retiazku mame, ale sme dovtedy este nepouzili. Ale uz nosi, zatial iba na ozdobu.

Tchore, ked sa s nou hram ja, tak kuse. Aj peska ma a aj na toho kuseme a lovime. Je pravda, ze posledny tyzden trosku menej, kvoli zubom. Handry inak miluje. Ale ona je celkovo taka jemnucka. Este nic neznicila, nezuri, nesteka. Plysovu hracku co jej dali chovatelia pri odchode ma doteraz a nie je ani vykuchana.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Bad » Pon 16.11.2009 10:11

Myslím že u hovíků (pokud můžu soudit podle svého a podle toho, jací mají být) je problém i s rezervovaným vztahem k cizím - se svojí "smečkou" si bude hrát, kousat, přetahovat se, ale cizího (a tedy i figuranta) si drží od těla.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Pon 16.11.2009 10:37

Bade a myslis, ze to treba nechat tak, alebo naopak ju zvykat. Ja by som skusila individualne iba so mnou ked bude, tak skusit nejake tie hry s figurantom. Bez ostatnych psov. To by sa malo dat po dohode aj na tom cvicaku kde sme boli. Lebo s tymi cudzimi ludmi nam to vychadza tak, ze si zvyka postupne a uz je k cudzim menej rezervovana. Mne vyhovuje, ze mi nelieta kade tade. Cakam z v puberte to jej ceckovanie trosku polavi. A mozno raz prekvapi tak, ze ja budem cumiet co to mam vlastne za cubu.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod raky » Pon 16.11.2009 10:54

Hapči - určite bude ok a prekvapí... Tá hranica, aby mala odvahu brániť a neschovávala je veľmi tekná a opaková chyba v jednom či druhom nie je v poriadku. V Zbraslavi bude veľa ľudí, čo Ti určite presnejšie poradia, ako po nete... Figurant ju teraz musí tak zaujať - aby pochopila, že je to hra a že jej nič nehrozí - t.j. kľudne jej dať odmenu - utekať pred nou - válať sa s ňou... Hra taká istá ako na tých fotkách - čo su vedľa dala a ešte aj zábavnejšia... Poviem len svoj názor - ak by sa to opakovalo - osobne by som trochu počkal a skúsil figuranta tak o mesiac - dva.., za to na každej vychádzke by som si dal do vačku aj kus handry na preťahovanie..., poprosil aj iného psíčkara - nech sa s ňou skúsi ponaťahovať atď..., ale tak aby vyhrala a mala z toho dobrý pocit... aká je úžasná a šikovná... :ha: :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Pon 16.11.2009 11:02

Hapci z výcvikových dnů, kde bylo víc hovíků najednou :smile: , tak zkušennost je taková, že štěníci chodili zaráz a bylo to lepší než po jednom.
http://www.hovawart-pro-sport.com/?VD_l ... =68&page=6
http://www.hovawart-pro-sport.com/?VD_l ... =70&page=7
http://www.hovawart-pro-sport.com/?VD_l ... =72&page=7
Kdy první kolo se rozkoukávali a druhý bylo vždy lepší. Na fotkách je Falcony, který první kolo jenom ležel a figurant ho jenom hladil a hlasem ho "chválil" že je šikovný.Tady figurant běhá velmi opatrně a vše je formou hrou a velkého chválení.Nebo jak už se tady psalo, páníček si hraje s hadrou a nenápadně to podává figurantovi .

Ale jinak určitě zvlášť až už ví o co jde.

hapci je to fakt ještě mimčo, a dle toho co píšeš je to normální rozkoukávací období. kdy teprve Celzí všechno poznává.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Bad » Pon 16.11.2009 11:04

Hapci, zkus to jak píše Tchoř : určitě individuálně, začneš si hrát ty (s kůží či hadrem), plynule předáš na chvilku figurantovi (bez přestávky, v rámci jedné hry), on se potahá a zase dá tobě. Strašně záleží na figurantovi, ne každému se chce si s hovíkem vyhrát. Musíš ale chodit pravidelně, myslím, že 1x týdně je minimum.
Nespěchej na ni, ona se bude, jak bude dospívat, hodně měnit. Řekla bych, že psi dospívají až tak kolem 4 let, na Badym to vidím.
Ono na téma hovík a obrana by se dal napsat román, strašně záleží na povaze psa, mezi nimi jsou velké rozdíly, i na inteligenci a vstříctnosti figuranta. Ve Zbraslavi určitě bude na téma obrana řeč.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Pon 16.11.2009 11:07

Ve Zbraslavi bude hodně možností si povídat a povídat a povídat :smile: A zjistíš , že máš úplně normálního hovíka. :smile:
Nepůjdem domů do osahu fóra Hovawart :no: ? Už jsme zase asi mimo téma :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod raky » Pon 16.11.2009 11:08

:ha: Ijsbéérka - kruhovka aj nám veľmi dvíhala sebavedomie... :jop: :jop: :jop:
Kým to človek napíše - už ste ďalej... :heh:
Naposledy upravil raky dňa Pon 16.11.2009 11:13, celkovo upravené 1
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Ijsbéérka » Pon 16.11.2009 11:08

Bade :smile: :yes: máš pravdu :smile: hódně románů........a pěkných napínáků. :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Pon 16.11.2009 11:56

Jeste jedna, podle mne, dulezita vec. strasne zalezi na tom jak tu "obranu" budete zacinat. ja osobne u nejstych psu zacinma obranu tim ze sedim nebo lezim na zemi psovod psa privede aby si mne mohl v klidu ocuchat a pokud k tomu je i pohrat a "pomuchlovat" z toho jen v klidu vytahnu hadr a zacnu si hrat s hadrem. vse v naprostem klidu bez prehravaneho drazdeni, psa povzbuzuju do "lovu" hadru "jen pocukavanyma pohybama toho hadru. blbe se to popisuje, ale dulezity je aby stene ziskalo duveru ve figuranta a postupne zjistilo ze je s nim ohromna sranda. taky je dulezity ze hru musi vzdy "vyhrat" pes, nikdy ne figurant. Je to cely o citu figuranta a o tom jestli je ochotnej si s tim "pohrat" a ne jen odkousat rutinu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Amaguk » Pon 16.11.2009 11:58

Tchor, nemas niekde z toho video? :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod Tchor » Pon 16.11.2009 12:23

Video nemam, jen ty fotogalerie co jsem linkoval (mozna se tam jeste najeky dalsi najdou, ale ty dve vypovidaj asi nejvic) i tech fotek je malo protoze vetsinou fotim ja a to pri figurovani jaksi nejde.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Cena za výcvikovú hodinu

Poslaťod hapci » Pon 16.11.2009 13:00

Dakujem velmi pekne, Tchor to krasne vysvetlil, tak snad to aj ostatni ocenia. S hovikmi sa uvidime uz asi v piatok.
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Predchádzajúci

Späť na Výcvikové strediská