novy cvicak

novy cvicak

Poslaťod natalia.natalia » Uto 11.02.2020 19:00

Ahojte,

vedel by mi niekto poradit od zakladov, ako zalozit cvicak? Ci treba byt KK a ci je problem ak sa v meste uz jeden nachadza? a aka pravna forma podnikania je najlepsia? Alebo aspon par odkazov a linkov, ak viete kde sa podmienky a postup nachadzaju, Ja uz som skusala vsetko, ale nic neviem najst, vsade mi vyhladava uz existujuce cvicaky. Chceme urobit v meste plne vybaveny moderny cvicak, jeden uz tu mame, ale nestoji za nic a u toho pana sa informovat nechcem. Ale absolutne neviem nikde najst ziadne podmienky, alebo postup, ci treba nieco od hygieny atd. Budem vdacna za kazdu radu :)

Dakujem :)
natalia.natalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: novy cvicak

Poslaťod vavrena » Uto 11.02.2020 19:17

Stačí ti občianske združenie s názvom akým chceš. Nič viac. Samotné miesto závisí od druhu vlastníctva - ak ide o mestský pozemok, tak povolenie od mesta na užívanie, ak ide o súkromný pozemok, tak nepotrebuješ nič.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Re: novy cvicak

Poslaťod natalia.natalia » Uto 25.02.2020 7:35

vavrena píše:Stačí ti občianske združenie s názvom akým chceš. Nič viac. Samotné miesto závisí od druhu vlastníctva - ak ide o mestský pozemok, tak povolenie od mesta na užívanie, ak ide o súkromný pozemok, tak nepotrebuješ nič.


Dakujem velmi pekne, takze nejaka legislativa sa tam neriesi,ak rozumiem spravne. Tzn. nejake hygienicky predpisy, podmienky,ako ma cvicak vyzerat, alebo veci s tym spojene?

Dakujem za odpoved, pekny den :)
natalia.natalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: novy cvicak

Poslaťod natalia.natalia » Uto 25.02.2020 7:39

Vikiki22 píše:Nájdeš napríklad tu: https://dennikn.sk/blog/1642114/obcians ... roku-2019/


Dakujem pekne za odpoved, este otazocka. OZ moze byt aj zarobovo cinne? Nie je to len forma nezarobkovej cinnosti? Ak by sme v buducnosti chceli ku cvicaku pripojit napr. denny hotel pre psov, obchod s kynologickymi potrebami atd. Tam potom asi treba na kazdy druh podnikania zivnost, alebo sa to da vsetko sklbit pod OZ?

Dakujem velmi pekne
natalia.natalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: novy cvicak

Poslaťod Vikiki22 » Uto 25.02.2020 8:25

Ak chceš mať z toho istý príjem, tak to už skôr ako podnikanie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: novy cvicak

Poslaťod Ulf » Uto 25.02.2020 10:30

OZ môže vyvíjať aj podnikateľskú činnosť, musí mať na dané činnosti živnosti. Skĺbiť OZ a podnikanie ide. Vždy záleží, čo vlastne chce človek robiť a aká forma je lepšia. Treba sa poradiť aj s nejakým ekonómom, čo je na dané činnosti výhodnejšie. Či je lepšie OZ s podnikaním, či s.r.o. = v oboch sa môžeš samú seba zamestnať, alebo len živnosť (ručenie celím svojim majetkom), ... treba si pogúgliť, no. Ako OZ môžeš mať členskú základňu s platením členského + sa môžeš za určitých podmienok uchádzať o granty/podpory.
na toto vaše by som najprv založila OZ, treba si dobre rozmyslieť aké stanovy sa schvália (hlavne kvôli vyberaniu členského a ako to naformulovať, aby už výber členského nebol podnikanie) a keď na to príde, OZtku sa spravia príslušné živnosti.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: novy cvicak

Poslaťod Lindchen » Str 26.02.2020 8:48

Určite odporúčam poradiť sa s niekým, kto tomu rozumie, buď dobrý účtovníkom alebo si odbejnať podnikateľské poradenstvo, ak sa vôbec nevyznáš, oplatí sa to. Vedia ti vyrobiť aj stanovy pre tvoje potreby, aby nenastal v budúcnosti zbytočný problém, či finančný, právny alebo aj personálny (z OZ ťa môžu neskôr vylúčiť aj členovia OZ, takže pri podnikají na toto pozor).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov


Späť na Výcvikové strediská