Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Uto 05.07.2016 12:09

Nuz, elfinka, ked sa neda, tak sa neda... Bohuzial, preteky, tabory sa konaju zvacsa v lete a teda bud sa clovek bude snazit robit s tym, co ma, alebo si zoberie iny material... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Shel-chan » Uto 05.07.2016 12:23

k tomu lososaku, Elis asi myslela, že by neverila, že je dobré precisteny. ale ak hej, tak by nemal byt problém - je to tuk, nie bielkovina.

ale linda, pamätaj, že nie len fyzická aktivita je aktivita, a mozog je energeticky najnáročnejší orgán :no:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2016 12:49

Shel-chan píše:a mozog je energeticky najnáročnejší orgán :no:

Si si istá, že aj Arisov? :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Shel-chan » Uto 05.07.2016 13:09

Offtopic: omg :haha:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Uto 05.07.2016 14:30

Wer - súhlasím s výhradami :)
Tábory sú v lete, ale to rátam že so skúseným trénerom vytiahnem zo psa viac pri menšej škode, než keď cvičíme sami. Ale inak načo sa tlačiť na letné preteky, keď pes nefunguje - akcie sú aj na jar a na jeseň. On ten nedrajvový pes aj tak nemá na majstrovstvá že by bol limitovaný konkrétnym termínom jedinej akcie v roku.

Teda beriem to z pohľadu nás a športovky, kde je akcií aj pretekárov miliarda. Takže sa dá cvičiť so psom aj s obmedzeniami bez toho aby ho človek tlačil niekam na čo už nemá.

Elis: spomínaš psov porazených z radovky. A psy nepokazene, čo sú proste lenivé prirodzene nie sú? Alebo ich len neni vidno lebo s nimi normálni ľudia proste necvičia :haha:

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Uto 05.07.2016 14:37

Ako, nechapem. Pises, ze sa to neda, potom da, potom neda... :ach: Vyber si aspon.... Nie som si vedoma, ze by som niekde pisala o tom, ze z hovawarta sa da urobit malina. :ach: Pisem, ze sa da na tom pracovat a vydrz zlepsit. Tot vse. A za tym si stojim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Uto 05.07.2016 14:57

Prečo by som si mala vybrať? Diskutujem, zisťujem čo sa dá, pozerám sa čo na to pes.

Edit: a píšem to len preto, že pri budovaní drive si práve treba uvedomiť a dať mega pozor na to, že ten nedrajvový pes to môže vzdať skôr než stihnem niečo vybudovať.
Pač väčšina techník vychádza z toho že pes niečo chce a musí si to vypýtať aktivitou, ale lemru treba najprv nejak natrikovať k tomu, aby vôbec niečo chcela. Teda niečo iné, než spať :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Uto 05.07.2016 15:05

Vybrat, aby sa dalo diskutovat... Lebo z tohto mi nie je jasne, na co vlastne reagovat. :heh:


A ja nerada davam konkretne rady cez net - vzdy je to len podnet na zamyslenie. Kazdy by si mal svojho psa poznat sam a mal by si to vediet sam prisposobit na mieru...



A teda, ked si doplnila. Azda ti je jasne, ze s tym nedrajvovym psom sa nezacne budovat drive zrovna v lete... A je uplne jasne, ze to treba prisposobit jedincovi. U jedneho je prekonanie sa bars 1 stek, u druheho 10 mnutove vystekanie....
A sme opat pri tom cite...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Str 06.07.2016 7:02

Haha, ja mením názor podľa teploty vonku. Teraz v lete mám pocit, že sa nedá.
Alebo skôr, Fido má cvičenie už aj tak úplne dokazené, najprv musí a až potom si časom uvedomí, že vlastne chce. Takže rovnako robíme aj v lete, čakať že prejaví nejaký drajv by u nás znamenalo akurát že sa naučí odísť preč (alebo pozerať na zem, alebo hocičo nezlučiteľné s cvičením), tož ja cvičím tak že kratúčko a s veľa odmenami, ale musí.
Ale nerátam s tým že niekedy bude v lete použiteľný na skúšku alebo pretek. Akurát dúfam, že keď v lete zvládne cvičiť chvíľku, tak v normálnom počasí ti bude o to lepšie.

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Elis » Str 06.07.2016 7:21

k tem psum nepokazenym vychovou - kazde stene si chce hrat, ne? pak by ty dvere ke cviceni nemeli byt zavrene.
Kachna nasla micek ted -a jeji prvni myslenka je ukazat ho mamince- vyzvat ji k oblibene hre.
Ze tak nefunguje me pri cviceni je moje chyba- ona evidentne ten potencial ma :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod kives » Str 06.07.2016 8:48

niekto tu spomínal aj zvyšovanie kondičky. u nás to ide ruka v ruke z drivom, ale to moje tupelo sa ryje na cvičák aj pri horúčave.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Str 06.07.2016 20:23

Uvidíme zajtra na cvičáku, čo bude. Som zberateľ prístupov a názorov normálne, všade idem, ale aspoň sa nenudím :heh: .
Včera večer to celkom šlo, dnes ma oprdel úplne, tak som ani radšej ďalej nič nerozvíjala :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod wer » Str 06.07.2016 20:30

Ako pockat - necakaj zazraky na pockanie. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod Lindchen » Str 06.07.2016 20:32

Ja s Arisom? Čo už by som s ním čakala, z neho sa každý tréner smeje :heh: . My čakáme hlavne príjemný večer :pusa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ked nechce cvicit vzdy a vsade

Poslaťod elfinka » Str 06.07.2016 20:33

Elis píše:kazde stene si chce hrat, ne?

Nooo. Niektore stenata sa chcu hrat len minutu a aj to jedine hru "roztrham ti nohavice" pripadne v psej verzii "osklbem ti srst na krku" :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokročilý výcvik