Rozvoj kondície športového psa

Rozvíjate kondíciu psa vo výcviku nejakou vedľajšou aktivitou?

Áno
20
67%
Nie
1
3%
Zatiaľ nie
9
30%
 
Celkom hlasov : 30

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Uto 27.10.2015 9:02

wer píše:nooo, logika veli, ze ano, pes potrebuje aj pohyb navolno. ALE. su proste psy, pri ktorych by si to ludia nemali dovolit. :nwm: osobne som radsej za to, aby tomu psovi dali adekvatnu nahradu, akoby mal zdrhat za psami, ludmi, zverou apod...


jj. kazda mince ma dve strany.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.10.2015 9:12

Tak pracovať s tým psom, aby napr. mohol byť navoľno aspoň niekde, to sa nevylučuje :smile: . Kým to nie je dotiahnuté, má lietačky obmedzené. Čo už.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod wer » Uto 27.10.2015 9:15

neviem, ci si zazila niekedy takeho alaskana v akcii. :ha: to je mega psycho pes. to je pes podla mna kotec/uvaz a trening/pretek. prechadzky prirodou navolno nieee. aj na voditku to teda bolo pre mna utrpenie. :heh: ten pes chodzu nepozna, len beh. aj na kratkom voditku. :heh: po 2 minutach ma to prestalo bavit. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Uto 27.10.2015 9:18

Elis píše:
kives píše:Elis, ty máš dvoch, to už je niečo iné, vedia sa vyhrať babizne aj samé. môj čaká aktivitu odo mňa.


budes se divit, ale holky spis ve spolecnych hrach omezuju.
1. jsou prilis divoke a 2. a hlavne - jsou nezadouci vlastne.
maji si hrat se mnou :-)

"vyhazet" psa talirem, mickem -to je cinnost, kterou jsem nikdy nedelala a delat nebudu.
mam velke , tezke psy - nastesti dost pohyblive - ale dobrzdovani a prudke obraty -kdyz to neni nezbytne nutne
-to jim proste delat nechci a nebudu.
( a ano, nutili me k tomu :ha: - ale je to jedna z mala veci ve ktere neposlechnu)

prochazka se psem na volno dela dobre me i jim, vycisti jim to hlavu. na kondici maji vyjizdky s konmi.

prechádzka je super, len u nás musí byť spojená aspoň s plávaním. jeho to len tak neunaví :smile: . leda tak do lesa na 4 hodiny, ale aj tam dáme paličky :hi: . aj keď máš pravdu, na pohybovom aparáte si to vyberie svoju daň :ua: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Elis » Uto 27.10.2015 9:39

wer píše:to je mega psycho pes. to je pes podla mna kotec/uvaz a trening/pretek.


bych nesnesla něco takového :joint:
vždycky když něco takového ctu - velebim holky, ze s nima se da domluvit vazne docela dobře.

( a taky mi dochazi , ze fakt clovek vzdycky pise podle toho, co ma zrovna doma -ale jiny pes, jiny svet :yes: )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod Sunny » Uto 27.10.2015 10:09

Ó áno Wer, dokonale vystihnuté :heh: Trix presne takto funguje, len dvor (ale aj tam sa pohybuje furt minimálne klusom, prípadne si dáva šprintové kolečká, alebo behá za loptičkou) a tréning v záprahu, kondičku má fajn, svaly krásne rastú. Mať ju kdesi v paneláku a venčiť to pravidelne na vodítku si neviem a nechcem predstaviť :prd:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Rozvoj kondície športového psa

Poslaťod kives » Uto 27.10.2015 13:14

keď ja si aj viem predstaviť, aké je to mať doma (husky, alskan, malamut) a práve preto to nemám doma :joint: .
iné nároky, iný pes.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Predchádzajúci

Späť na Pokročilý výcvik