Otrava

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Otrava

Poslaťod Alexis » Sob 18.08.2012 18:10

Dobrý večer, náš pes bol v stredu večer otráveny. Niekto hodil na sidlisko otravu a otravilo sa dost vela psov, niektori aj uhynuli. Veterinarovi sme prisli po 5h, dal mu infuzie, injekcie, s tym, ze vo stvrtok sme sli na kontrolu, kde dostal dalsiu infuziu s injekciami, a piatok to iste. Problem je v tom, ze psik vo stvrtok nad ranom cca po 4h po prvej liecbe vyzeral na tom lepsie ako teraz, teda v tom, ze sa vladal postaviť na nohy, a vycikať, tak , ze zdvihol nohu, sice ho este trocha triaslo, ale dokazal vyskočit aj na postel. Vo stvrtok vecer po nasvteve veterinara sa to zhorsilo, nevladze uz vobec stať, močenie je prenho utrpenie , cely sa klepe a trase. Pri klinickom vysetreni v piatok bol relativne v poriadku, teplotu nemal, stolica bola pevnejsia, brusko uz makke, ocka, usta v poriadku. Len proste nevladze stát na nohach ani sediet, len ležat. Zajtra chcemce zajst k veterinarovi, mame ziadať RTG, a neurologicke vysetrenie? Pripadne mame zajsť aj za iným veterinarom?

btw: Kamaratka prisla k veterinarovi neskor ako my, a jej psik je uz v poriadku ...

Dakujem za odpoved .
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Otrava

Poslaťod šeltie » Sob 18.08.2012 18:42

povie ti to čo aj mne ... kym nevedia čo v tom bolo netušia aku liečbu použiť, jedine čo sa da ešte spraviť su pečenove testy , keby chces dat pozerať nervy musis ist najbližšie do brna lebo na rtg nič nezistia. dalej sa nepohneme kym nepridu vysledky analyzy ... s neurologickymi vyšetreniami to je zaťažko a aj keby sa zistilo že su nervy necitlive nevieš čo vlastne maš liečiť a ake protilatky použiť lebo srnka netuši čo za zazrak to ten :censored: kt. sa volal ešte nedavno človek rozhadzal
ja som moju nalievala smectou a tou vodou od veta cez striekačku ...

BTW. si mala obrovske štastie že to vobec prežil vačšina psov sa do 10 minut začala dusiť a kto nezasiahol bolo po nich ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Otrava

Poslaťod Alexis » Sob 18.08.2012 18:50

Teraz neviem ci mam cakat az do pondelka, alebo ho zajtra otravovat, ked vlastne jak aj pises, nic nove, ine mi nepovie. Len on nema uz o nic zaujem :plac: len lezi , vodu aj jesť mu davame striekackou, v noci sa pocikal pod seba a v tom ostal . Vo stvrtok rano sa aspoň tesil, ked prisiel otec, teraz už nič. Hadam to vsetko dobre dopadne a bude lepsie. Len nechapem, ze kamoškin pes je už fit a lieta po vonku, a iní uhynuli za par minut.
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Otrava

Poslaťod šeltie » Sob 18.08.2012 19:01

ti čo uhynuli uhynuli pretože sa začali dusiť a majitelia nezasiahli ako mali ... mne pes skolaboval prestal dychať a zapadol jej jazyk len som sa snažila ju nejak oživiť a hlavne držat vonku jazyk to boli mikrosekundy .. a tiež je už akotak ok lenže ona to asi nezjedla .. a išli sme hned na veterinu tam može byť problem aj ten že ten jed ste riešili až po niekolkych hodinach a mohol preto sposobiť viac škody ťažko povedať každopadne tu sa asi inak pomoct neda ked sa nevie o čo ide ... držim palce nech sa alex uzdravi čim skor
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Otrava

Poslaťod Alexis » Sob 18.08.2012 19:09

Ďakujem :smile: Verim tomu, ze sa uzdravi, je dost mozne, ze to aj pojedol, lebo matka ho tam zevraj nechala dlho nuchať a lizať :pac: Keby nie sme chore a sme s nim vonku, a skor sa zobudime, na to, ze zvraca ... keby ...
To uz je jedno polemizovať, mas pravdu mozme byt radi, ze žije ...
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Otrava

Poslaťod Alexis » Sob 18.08.2012 19:11

Len nechapem to, ze kamoškin pes to tiež zjedol a na veterinu išli až rano a teraz je už v poriadku ... a alex ... :ua:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Otrava

Poslaťod šeltie » Sob 18.08.2012 19:16

polemizovať nad tym keby bolo keby je už zbytočne ... myslim si že dotyčny bol uspešni bohužial a schytala to vačšina psov. štastie bolo že alex prežil tu prvu začiatočnu fazu dusenia teraz treba veriť že ten jed nebude mať trvale nasledky ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Otrava

Poslaťod shaitan » Pia 04.01.2013 21:17

Dobry vecer,chcem sa spytat ,ci je mozne aby po otrave psa sa vytvorila voda v pluciach ?
dakujem
shaitan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Otrava

Poslaťod shaitan » Sob 05.01.2013 9:18

ma tu niekto sniecim podobnym skusenost ????
shaitan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Otrava

Poslaťod Buchťa » Sob 05.01.2013 10:39

Shaitan,

zkus dát svúj dotaz do poraden na těchto stránkách :
http://www.veterina-pisek.cz
http://www.jaggy.cz
a ještě si to zkus vyguglit (www.google.cz - jsou tam větší DF),z čeho všeho se múžou zavodňovat plíce (třeba u koní to
i bývá,když je zápal osrdečníku).
V těchto poradnách jsou velmi milí a mně vždy na vše odpověděli.
Bývalý přítel měl 1x zavodnění hrudního koše = zápal ledvin (vipet),ale nevědělo se,jak k tomu přišla,1x zavodnění dutiny břišní = nádorové onemocnění (nádor a selhání jedné ledviny) NO.
Z otravy měl jeden pejsek zvětšený pankreas (asi desetinásobně),ale zavodněný nebyl - NO.
Jiné zkušenosti nemám,pa
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Otrava

Poslaťod shaitan » Sob 05.01.2013 11:04

Dakujem za typ
Idem na to...
no vyguglila som prave ze je to mozne aj z otravy,
Je to rocna fenka,ktora doteraz nemala ziadne problemy,ma super kondicku,behala doteraz vzdy,super strazila,preskakovala plot ktory deli nas pozemok jak puma,takze nejake ochorenie vylucujem..
docitala som sa ze z velkeho mnozsta postrekov ne plevy to moze sposobyt...mame problemy so susedom a ak je to z otravy tak ma v tom urcite prsty on...
shaitan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Otrava

Poslaťod Buchťa » Sob 05.01.2013 11:18

Takže,jestli jsem správně pochopila,je to roční fenečka SAO a má zavodněná plíce = asi jste byli u veta?!
A co Ti řekl ? Vyšetřoval i srdíčko,krev,moč? Dělala sono,jestli není náhodou zvětšen nějaký vnitřní orgán?
My totiž máme 10-ti arovou zahradu (stromy,kytky,keře,vinič.....),stříkáme několikrát za rok a drobcúm nikdy nic nebylo....Je pravda,že pokuď stříkáme,tak až navečer a psi jsou v domě,ale na druhý den již opět lašují po celé zahradě
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Otrava

Poslaťod shaitan » Sob 05.01.2013 20:55

Takze voda tam nieje :)
Samozrejme ze sme boli u veta
shaitan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Otrava

Poslaťod Buchťa » Sob 05.01.2013 21:25

GRATULA :lol:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Otrava

Poslaťod pitbullterier » Štv 10.01.2013 21:07

Potrebujem pomôcť !!!!
Pred chvíľou mi telefonoval kamarát s tým, že mu uhynul 6 mesačný jazvečík. Jeho manželka ho ešte ráno kŕmila a bol úplne v poriadku, no večer prišla z práce a našla ho ležať s penou na papuli, na prvý pohľad si myslela, že je mrtvy, no ešte sa telo zopár krát naplo, ako v kŕčoch a bol koniec :-((((((((( Ja neviem, ale jediné, čo ma napadlo, je otrava, no neviem, čo ho mohlo zabiť takto rýchlo, je mi z toho smutno.

Prosím vás, koľko približne stojí pitva?
pitbullterier
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby