Otrava

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Otrava

Poslaťod white fang » Sob 24.04.2010 20:39

kamaratovi pred par dnami umrel psik :plac: , po pitve veterinar povedal ze bol otraveny, a ze poslednu dobu je takychto pripadov viac... tyka sa to lokality sekčov v prešove... psickari ktorí tam byvate, davajte este vasi pozor ako doteraz :vykricnik:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
white fang
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 430

Re: Otrava

Poslaťod Leonard_4 » Str 15.12.2010 14:21

Dobry den.

Mal som koliu. Jedneho dna som svojmu psovi nahmatal malu ranu, ako po vykusnutom kliestatu. Rana bola mierne opuchnuta a cista. Nebola tam ziadna stopa po hlavicke. V priebehu maximalne troch dni som mu nahmatal nejaku zdureninu vo velkosti polovice dlane v oblasti medzi slabinami a podbrusim. Isiel som na veterinu a povedal som im o tej rane. To bolo 28.08. Pes dostal Dexadreson a bolo mi povedane, aby som mu to natieral Fenistil gelom. V priebehu neceleho mesiaca sa mu to zvacsovalo, aj zmensovala a tak rozne. Tak som isiel na druhu veterinu. To bolo 21.09. Povedal som im, aky je problem, veterinar ho prehmatal a bez akychkolvek vysetreni mu hned pichol kortikoidy. O dva dni mu pichli to iste. A na tretej navsteve mi dal Nsamox (davku na tri dni). Zmensilo sa to tak, ze som mu to uz ani nevedel nahmatat. A o tyzden som s nim mal prist na kontrolu. Lenze o tri dni na to a na nasledujuci den rano sa stala taka vec, ze mi pes odmietal ist von. Vysli sme len pred branu a hned ma zacal tahat domov. Snazil som sa, aby sa vyvencil, ale jedine, co spravil bolo to, ze sa vymocil. Zacitil som, ze ten moc strasne pachne. Kratko na to, ked sme prisli domov, zacal zvracat krv. V kratkom case sa tak stalo 3 - 4 krat. Hned som sa vybral na veterinu. To bolo 01.10., kedy sa uz nevedel postavit na vlastne nohy. Dali mu dalsie kortikoidy a v nasledujuci den tak isto + bol zmerany tep, kt. bol mimochodom 200 a veterinar mi nariadil, aby som mu daval 2x denne jeden Panadol cipok, kvoli zvysenej teplote + zvysit prijem tekutin. Odvtedy sa mi uz pes nevedel postavit na vlastne nohy a lezal 9 dni. Tak som ho len prenasal na rukach a nasledne do auta, ked som s nim potreboval ist na veterinu. Az na druhy den mu spravili vsetky potrebne vysetrenia a to bolo uz 04.10. Bol urobeny roentgen, krvny obraz + bol takmer 3 hodiny na infuzii. Veterinar mi povedal, ze to s nim nevyzera dobre a jeho stav je vazny. Obraz vsetkych dolezitych organov a sekundarne aj obliciek bol uplne rozhadzany. Dostal lieky na srdce, kt. som mu mal podavat tyzden. Dalsie styri dni som s nim chodil na infuzie. Stav sa zlepsoval. Pes mi naberal silu a zrazu sa mu stav rychlo zhorsil. Posledny den mal namerane hodnoty: UREA 38.3 mmol/l a CREA >884 umol/l. Na druhy den skoro rano zomrel.

Celych tych 9 dni, co sa nevedel postavit na nohy, mal zvysenu horucku. Dve hodiny pred smrtou 41,4°C. Po cely ten cas, co lezal, dostaval len tekutu stravu striekackou a aj tu takmer zakazdym vyzvracal. Zvracal kazdu chvilu. V priebehu celeho tohto jeho stavu sa mu vytvorili krvne podkozne podliatiny v oblasti celeho krku az ku prednym labkam. Vytvoril sa mu taky hnusny lalok na krku. Doslova vyzeral, ako pelikan. A na hrudi sa mu vytvorila velka zrazenina, akoby nador, vo velkosti dvoch dlani. Samozrejme, vsetky tieto priznaky pocas jeho liecby zmizli a az tak zomrel. Bol som pri nom kazdu hodinu. Cely ten cas som nespal a fungoval na budik. Bol v takom stave, ze uz ani len zavrtiet chvostom nevedel. Nereagoval, ked niekto prisiel domov. Ani uz len nevedel zaknucat a nie to zastekat. A pri tom mal neskutocny zivot v ociach, kt. mi ako keby hovoril, ze chce, ale nemoze.

Veterinari mu nevedeli stanovit diagnozu, ale ze nevylucuju otravu. A preto sa chcem spytat jednu vec, pretoze mam podozrenie na umyselne podanie liekov, kt. mozu uskodit.

Je mozne, aby sa pes dostal do takeho stavu a v priebehu tych 18 dni zomrel po podani niektorej z tychto latok?

(Nehovorim, ze vsetko to mu bolo podavane. To by bol nezmysel. Su to len tie latky, kt. som nasiel na nete a ktore skodia koliam. V skutocnosti neviem, ake latky boli podavane mojmu psovi).

Ivermectin
Loperamid
Selamectin
Digoxin
Vincristin
Vinbastin
Ondansetron
Doxorubicin
Moxitectin
Cyclosporin A
Dexamethason

Kratko pred smrtou vylucoval z konecnika take akoby oranzove zele, namiesto stolice.
Leonard_4
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Otrava

Poslaťod Pinklady » Str 15.12.2010 15:22

Mojej kamosky mama mala tiez fenku, ktora jedneho dna prestala jest, odmietala ist von, zvracala masivne, zacala krvacat z konecnika a po nejakych hodinach sa to zastavilo. O par hodin to prislo znova, krvacanie masivne, vytvorili sa podkozne krvave podliatiny a kym prisiel veterinar bolo po fenke. Plemeno retriever, s PP. Veterinar mal podozrenie na otravu, ale vzhladom na to, ze byvaju daleko do dobrej veteriny fenke nedokazal pomoct. Takze co vlastne moze sposobit tento stav?
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274


Re: Otrava

Poslaťod meridia » Pia 21.01.2011 12:28

Leonard_4 píše:
Ivermectin
Loperamid
Selamectin
Digoxin
Vincristin
Vinbastin
Ondansetron
Doxorubicin
Moxitectin
Cyclosporin A
Dexamethason

Kratko pred smrtou vylucoval z konecnika take akoby oranzove zele, namiesto stolice.


Sice asi pozdě,ale třeba zrovna na Ivomectin jsou přecitlivělé třeba šeltky, kolie, bordery a BŠO ..způsobuje to defekt genu MDR1, ..takže možné to bohužel asi je.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod boratko » Uto 05.07.2011 18:29

Dobrý ďeň,
chcela by som sa s vami poradiť, snažím sa zistiť čo sa môjmu Dastymu stalo. Už druhý deň je úplne iný, vždy keď som prišla k nemu vyskočil mi na kolená a videla som ten jeho šibalský veselý pohľad. Odvčera sa však na nohy len ledva postavý, vyzerá ako unavený, stále len leží no oka nezažmúri. Jeho smutný pohľad nasvedčuje tomu, že ho niečo bolí, no neviem zistiť čo.
Celý je taký skrehnutý, ako keby bol v kŕči, aj bruško má váčšie ako inokedy, no pritom vôbec neje,má suchý nos a trasie sa. Potrebu robí tak ako vždy,pravidelne, tam nejaké zmeny nevidím. Ani nevracia, ani nehnačkuje.
Strašne sa oňho bojím, už to nieje ten Dasty :(...ani sa na mňa nepozrie, ani len hlavu nezdvihne. Prosím, poraďte mi čo to môže byť...
Ďakujem..
boratko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 05.07.2011 18:32

Boratko: hlavne ráno hneď valiť k veterinárovi a nie tu riešiť, čo mu je. Ako to, že ma nafúknuté brucho, suchý nos a že neje je jasný signál, že pes nie je v pohode a asi sa z toho nevyspí, keďže to má už druhý deň. Pije aspoň vodu, či ani to mu nechutí?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod boratko » Uto 05.07.2011 18:37

tak začalo to včera večer, ešte bol síce v pohode ale tak muselo to začať večer. Čakala som, že ho to do rána prejde, keď som však poobede prišla domov, bolo mu ešte horšie. Piť pije nie veľa ale pije. Poobede mi trošku aj papal, ale nie veľa.
ak zajtra to bude to isté, pôjdeme k veterinárovi. No snažila som sa veterinárov obchádzať lebo ich v láske teda nemá, ale s týmto si ja už neporadím.
boratko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod Dana D » Uto 05.07.2011 20:45

No neviem, ja by som šla veterinárovi ihneď, nečakala by som do rána ...
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod Dastuch » Str 06.07.2011 5:57

mne to teda pride ako otrava,urcite by som sla k veterinarovi este ten den.. :no:
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod Vikiki22 » Str 06.07.2011 12:49

Určite psa zober k veterinárovi, či sa mu to páči alebo nie! Môže mu ísť o život! :nie:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: triaška, nechuť do jedla, únava

Poslaťod larami » Str 06.07.2011 14:23

Aj mne to príde ako otrava :ua: Nenapil sa Ti vonku z mláky na ceste ,alebo na poli?Ale každopádne nečakaj ak môžeš chod aj dnes.
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Otrava

Poslaťod Miruška » Pia 09.12.2011 15:43

Prosím poraďte mi .....
aj keď som asi nesprávne napísala tak sa ospravedlňujem, som vo fóre nová ....
dnes v noci umrelo môjmu priateľovi 2 mesačné šteniatko malý čierny labradorik :plac: viem len o tom že veľa kakal a čo mi len priateľ písal tak zrejme niečo zjedol otrávené keď ho venčil vonku ......neviem presne čo sa stalo nedal mi vedieť od rána nič viac.....ale proste priateľ je zdrvený a ten psík bol jeho všetkým ......zajtra idem za ním a neviem ako ho utešiť :( ja tomu doteraz neviem uveriť že je to pravda ........:(
Miruška
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Otrava

Poslaťod casira » Pia 09.12.2011 18:10

Je to velmi smutné :ua: Ale ste si istí,že to bola otrava?Nemohol psík byt niečim nakazený už od chovatela?Od kedy ho priatel mal?Dva mesiace-to je mladučký vek.Najlepšie by bolo,dat psíka na pitvu,tam by zistili príčinu smrti.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Otrava

Poslaťod Qet » Pon 20.02.2012 11:13

Dobry den,
neviete mi poradit, ako zistim ci pes nezjedol otravu pre potkany? Mam podozrenie, ze sa k nej mohol dostat, na vyvolanie davenia je uz neskoro, mohlo to byt tak pred 6 hodinami... Raz sa nam to uz stalo a hned sme bezali k veterinarovi, no teraz si nie som ista ci ju zjedol, ake priznaky by vykazoval? a po akom case? mam nejake kvapky co sa davaju po 4 dnoch po otrave, mozem mu ich zacat davat len tak, alebo az ked bude vykazovat nejake priznaky? za rady vopred dakujem.
Qet
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby