Otrava

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Otrava

Poslaťod sonča » Štv 30.10.2008 17:21

Pred dvomi týždňami striekali u nás vo firme proti škodcom (hmyz). Do rohov sa ani neobťažoval, a striekal na koberce v obidvoch kanceláriách. Ja si moju dvaapolročnú čivavku nosím do práce každý deň. V deň striekania sme neboli vo firme, potom bol víkend, keď sa celý čas vetralo. Na miesta, kde sa havino čúchava o koberec, som položila behúne. Po týždni dostal havino hnačky, neviem, či to môže súvisieť s týmto, lebo hnačky on mávava aj 2-3 x do roka. Nevracia, ale posledné dva dni strašne málo papá. Na obed nič, a večer 1/5 z jeho obvyklej večernej dávky. Ináč vyzerá v pohode. Tá zmes obsahovala Pyretroid a deltametrium. Ten chlap vravel, že to je preňho neškodné, že oni s tým striekajú aj domácnosti. Ale neviem, či tá jeho nechuť do jedla nemôže súvisieť aj s tým, že jeho psia frajerka z vedľajšieho vchodu hára, a môj havino doma presedí stále pri okne, dosť kňučí, a v noci dokonca zavýjal. Bola som u veterinára s tými hnačkami, prezrela ho, odmerala teplotu,dostal antibiotiká. Ale vtedy som ešte postrek nespomenula, nejako som si to nedala dokopy. Nemáte s týmto nejaké skúsenost?. Idem tam ešte dnes, nech mu zoberú krv ak by sa dali zistiť nejaké toxíny, neviem. Dúfam, že robím len zbytočnú paniku.
sonča
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: PES a postreky proti škodcom

Poslaťod Rauke » Štv 30.10.2008 17:50

uvedene pripravky patria medzi organofosfaty, somozrejme ze na organizmus psa mozu posobit toxicky. pouzivaju sa aj v spot.on pripravkoch...zalezi od davkovania... pri prehnanej davke sa tiez mozu vyskytnut priznaky otravy...
priznaky pri otrave su: zvracanie, hnacka, apatia,nervove priznaky, neskor krce, svalova rigidita a strnulost... zalezi ci je to akutna alebo chronicka otrava, chronicke su caste najma u hospodarskych zvierat pri postrekoch poli a pasienkov proti skodcom.

no nezda sa mi ze by sa tvoj psik mohol takto priotravit, pretoze to by musel povylizovat tu chemiu z podlah,stien,,, alebo sa toho poriadne nadychat-ale spominas ze sa medzitym poriadne vetralo... takze jedine tym vylizanim... a tiez spominas ze ma hnacku castejsie, tak pricinu asi treba hladat inde... aj ked nic nie 100%-ne

btw. v krvi toxiny nezistis, maximalne tak v zaludocnom obsahu, alebo v crevach a v inych vnutornych organoch z ktorych sa odoberju vzorky biopsiou, no a potom z tela uhynutych zvierat, z kontaminovaneho krmiva atd atd
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: PES a postreky proti škodcom

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 31.10.2008 15:41

To je dilema, ale mne tam vyskakuje aj to háranie kamošky. Je blbé, že obe tieto "príčiny" sa zbehli naraz.
AK sa nejaká psica hára, môže to s spíkom narobiť naozaj divy. Náš kamoš takto nežerie, stále che ísť von. Môj napríklad častejšie hnačkuje keď sa hárajú, lebo olizuje zem a čo olíže, je otázne, ale nieje to nič, čo by dlhodobo pretrvávalo.
Skús ešte nejaké možnosti na zistenie otravy a tiež sa spýtaj vetocha na základe čoho predpísal ATB. Našiel v krvi, alebo stolici nejaké baktérie?
Ono ATB sú dosť sviňa (okrem iného rozhadzujú trávenie a taktiež spôsobujú hnačky). Najmä treba dať pozor na časté podávanie ATB, či chemoterapeutík pri tak malom organizme. Veterinári radi predpisujú ATB, keď si nevedia rady a predpíšu ich preto, aby niečo akože robili a nevyzeralo to tak, že ťa pošlú dom s prehmataným bruchom a úsmevom. :nwm:
Toď môj názor, snáď niekto opraví, doplní ešte.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: PES a postreky proti škodcom

Poslaťod maggie » Pia 31.10.2008 23:22

ja by som to asi skor videla tiez na tu haravu fenecku,ale ved ked urobia toxiny uvidis....teraz odveci....pozor na take tie gulicky proti slimakom,susedom sa nimi otravila fenka...teda vraj zozrala len jednu...a kym prisli z prace bolo po nej....
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Otrava

Poslaťod drobcek1706 » Štv 07.05.2009 14:28

dobry den plosim vaas moj eps zozral otravu pre potkany .... co mam robit nevladze chpdit kriva na jednu labku zacina na zadnee .. vracia ,ma hnacky.. je nevladny enche zrat co mam robit plosim rychlo potreujem pomoct ma len 8 mesiacov
drobcek1706
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Krvava hnačka a zvracanie

Poslaťod Amaguk » Štv 07.05.2009 14:30

v momente bezte k veterinarovi :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Krvava hnačka a zvracanie

Poslaťod Mackie » Štv 07.05.2009 14:35

vyvolat zvracanie slanou vodou, horcicou.. ale to je uz asi neskoro, nesediet doma vziat auto alebo taxik a letiet k veterinarovi a pocas toho mu zavolat ze idete
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Otrava

Poslaťod vonder » Sob 23.01.2010 12:04

Dobrý deň,

mám podozrenie, že môj pes zožral "otravu na myši" - je nafúknutý, nechutí mu jesť, grgá sa mu, je malátny, skleslý. Chcel by som sa Vás spýtať, ako by som mu mohol ponmôcť.

Ďakujem za odpoveď
vonder
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: triaška

Poslaťod Basha » Sob 23.01.2010 12:24

OKAMZITE :vykricnik: utekat k vetovi a ak sa da zobrat so sebou bud kusok otravy do sacku, alebo obal z balenia (ak si ju sypal ty, pripadne poziadat toho kto ju tam dal (ak vies, napr ak to bol daky sused...).
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: triaška

Poslaťod vonder » Sob 23.01.2010 12:59

Ďakujem za rýchlu odpoveď....a hneď utekám.....
vonder
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

otrava ?

Poslaťod kleopatra » Sob 23.01.2010 17:15

Neviete mi niekto poradit co je mojej fenke?? rano raz vracala a ma zachvaty strasne s nou trasie nevladze chodit iba lezi,hned sme volali veta ,prisiel dal jej infuziu ale nevedel povedat ci ide o otravu povedal ze to moze byt hocico nador na mozgu epilepsia. A vsak ona sa ma stale horsie uz pomaly ani nevnima len lezi a dostava tie zachvaty:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ..neviem co s nou mam robit .. doktor povedal ze urobil maximum...pride sa na nu pozriet vecer :((((..poradte ..neviete co to moze byt??? :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
kleopatra
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: otrava ?

Poslaťod Amaguk » Sob 23.01.2010 17:31

okamzite by som bezala k inemu veterinarovi, s tymto ti nikto cez net nepomoze :vykricnik:

uz neviem, akym velkym pismom ma byt nad tymto forom napisane toto
Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.


nevhaj, mozno je to nieco, kde je kazda minuta draha. Drzim palce!
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: otrava ?

Poslaťod usagi » Sob 23.01.2010 19:07

Iny veterinar :vykricnik: drzim palce :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: otrava ?

Poslaťod krista » Sob 23.01.2010 21:38

Kleopatra,ako je na tom psík? :plac:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: otrava ?

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 23.01.2010 22:02

už je dosť hodín, tak hádam kleopatra s fenečkou leteli k inému vetovi, ktorý by si dal tú námahu a odobral krv, prípadne spravil iné možné testy, pretože popísané príznaky sa hodia na otravu i vnútorné krvácanie a kadečo iné. Ja len nechápem, keď vidím ako mi psík trpí a umiera pred očami a radšej si sadnem pred PC a neutekám k vetovi. :au:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Ďalší

Späť na Choroby