Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod renqa » Pon 28.04.2014 13:53

Môj pes má na brušku na ľavej strane také tvrdé miesto. Je to akoby hrča ale dnu v bruchu, nevidno to, ale ja to cítim a podľa mňa to tam pred tým nemal. Na druhej strane to nemá. Neviete čo to môže byť? Už som mu to našla včera, ale neriešila som, reku možno je len dobre najedený. Ale stále to tam cítim. :nwm:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod MisheliQ » Str 14.05.2014 12:59

renqa neviem čo by to mohlo byť, aká je hrča veľká, je hmatateľná, dá sa s ňou hýbať, kde je lokalizovana na ľavej strane pri čom - pri nohách, pri hrudníku?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Sashaaa » Sob 28.06.2014 18:31

Ahojte, potrebujem surne poradit. Neviem ci to patri prave do tejto temy. 10 rocna fenka, uz rodila ma take vytahane mliecne zlazy na poslednych dvoch bradavkach a nahmatala som jej tam viacero hrciek, na pohlad ich vobec nevidno, su tvrde, neboli ju to. Pridavam aj foto
Viete mi poradit? Hned v pondelok skocim na veterinu[/url]
Prílohy
image.jpg
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Filipany » Uto 01.07.2014 13:01

Dobry den mam skoro 2ročneho psa ktorému som prave teraz objavil na genitaliach dve hrče o velkosti asi Slivky. ma ich tesne pod penisom vypada to ako keby to mal dalšie semeniky ale su tvrde a nepáči s ami to. prosim o pomoc ak s tým niekot mate skusenost. dakujem
Filipany
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Vikiki22 » Uto 01.07.2014 13:10

Sashaaa, pravdepodobne v tomto veku len nádor mliečnej žľazy. :ua:
Filipany, predpokladám, že to bude bulbus glandis na penise. Je to u psov úplne normálne, ak sú vzrušené. Obrázok
Ak mu to nezmizne, tak vyhľadaj veterinára, nech vyšetrí, čo iné by to mohlo byť.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Sunny » Uto 01.07.2014 13:11

A viac o tom sa písalo tu: viewtopic.php?f=11&t=4702
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Sashaaa » Uto 01.07.2014 20:28

Ano, veterinar potvrdil nadory, buduci tyzden ide na operaciu
Sashaaa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod _Elinka_ » Štv 10.07.2014 17:36

ahojte potrebujem súrne poradiť...môjmu hafanovy (fenka-YT) sa vždy objavuje taká divná hrčka na bruchu....na pravej strane a dneska sa jej to obbjavilo aj na lavej :ua: vyjaví sa vždy, keď šteká tak,že stojí na zadných alebo keď sa namáha o niečo(vela uteká,niekam chce vyskocit a nedarí sa jej alebo ked ju drzím a chce aby som ju dala na zem a začne sa vrtieť) má to asi 1-1,5cm nad ,,šušurkou" ako som spominala bud na pravej alebo na lavej strane...doteraz to mala vo velkosti fazule a dneska ked som prišla domov a zbadala ma a chcela utekat za mnou a samozrejme bola na rukach mojej svokry tak ako sa zacala vrtiet vyšlo jej to ale tentoraz velke asi ako 2euráčka :plac: neviem čo to môže byť či s tým mám utekať k veterinárovy..pretože hneď ako sa ukludní jej to zmizne ....bojim sa ci to nieje niečo vazne :ua: :ua: :ua:
Obrázok
_Elinka_
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Buchťa » Štv 10.07.2014 18:30

Elinka, múže to být kýla - měla by jsi s tím jít k vetovi :yes: :yes: :yes:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod _Elinka_ » Pia 11.07.2014 17:02

Buchťa píše:Elinka, múže to být kýla - měla by jsi s tím jít k vetovi :yes: :yes: :yes:


neviem lebo keby to bolo to čo vraviš tak by ju to vraj bolelo....trvá to už hádam cca 3 mesiace čo sa jej to občas objaví,ale nemá to bolestivé a ani žiadne zdravotne problémy nema preto som to az tak neriesila ale po vcerajsku ked to bolo ovela vacsie tak som sa zlakla :ua:
Obrázok
_Elinka_
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Buchťa » Pia 11.07.2014 21:04

Elinka, je několik druhú - tedy spíše typú - kýly. A nejsou všechny bolestivé :nie: :nie: :nie: (měla jsem pejska s kýlou a nic ho nebolelo ):

http://www.veterina-info.cz/odborne-cla ... i-264.html

K tomu vetovi bych šla, více Ti nemohu poradit.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Mambulka » Štv 17.07.2014 9:36

ahojte potrebovala by som poradit nasej fenke sa spravila pod okom podkozna hrcka a dnes sa jej otvorila a ma tam hnis (iba v strede troska), ale cele je to krvave a urcite si to šúcha kade- tade :( mame ju na dvore, cize neviem no,,,mali ste s tym nejaku skusenost? Dnes vecer k nam pride veterinar, cize budem vediet co je s nou,,,iba neviem vydrzat do vecera :(
Mambulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod Buchťa » Štv 17.07.2014 9:50

Udělej si řepík a vyčisti jí to - jemně a né vatou, ale gázou. Nic jiného nedělej a počkej na veta. čisti ji to opakovaně a nějak ji zabav, ať si to nešúchá a neškrabe.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod katkariinka » Štv 31.07.2014 7:43

Lisulke sa spravila pod kozou na boku akoby cysta, priemer cca ako 2eurovka. Na omak je to makke, akoby naplnene tekutinou, koza nad tym je volna. Co to moze byt? Netvari sa bolestivo.
Dnes to este budem pozorovat a zajtra skocim k vetovi, ak sa to nezlepsi.
Snad to nie je srdcovy cerv, z toho mam hrozu (kedze som videla ujovu kopovku, ktora ho ma...)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Krvná zrazenina, opuch, hrče, výrastky neznámeho pôvodu

Poslaťod sarach » Sob 02.08.2014 20:07

Pred nedávnom som tu písala, že na labke v okolí kĺba sa nám urobil otlak. Včera som si všimla, že sa zmenšil. :jop: Môže to byť tým, že schudol?
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby