Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod bibika » Štv 08.09.2016 14:14

Jakut to je hrozné :/
Buchta neviem či u oftalmologa bola, ale v KE jednú takú máme. Prof. Trbolová
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Buchťa » Štv 08.09.2016 14:23

bibika píše:Buchta neviem či u oftalmologa bola, ale v KE jednú takú máme. Prof. Trbolová


Ano, Bibika. V SR jsou pouze 2 ofico očaři. Paní doktorka, jak píšeš a MVDr. Faga - Trnava.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Štv 08.09.2016 14:31

Buchti ďakujem.
Boli sme v košiciach. Len tak niekde nemajú očný ultrazvuk. Boli sme tam kde nám vyberali prvé očko, UVLaF, klinika malých zvierat, prof. Alexandra Trbulová, ona a jej tím sa špecializujú na oftalmológiu. Ešte sme na nich čakali, dokonca si Sašku aj pamätala, lebo sa volá ako ona a bola vtedy veľmi statočná.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku

Edit: ste ma predbehli, ani som nevedela že sú len 2
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Sob 10.09.2016 7:51

takže bojujeme a to doslova. Vo vnútri sa už ako tak vie pohybovať, nájde misku s vodou aj najesť sa príde okamžite, dokonca dáva aj psí gauč, učím ju aby spomaľovala pred nejakou prekážkou, ale sem tam sa zasekne a potom si sadne a nič, odmieta ísť ďalej. Dole schodmi absolútne, musím ju zniesť, hore už dáva ale so zásekmi, hlavne na odpočívadlách ( má e 2) učíme sa aj povel schody, zatiaľ však nepochopila, keď sme takto na "ceste" nechce pamlsky, dokonca aj piškótu vypľula a čo mi príde najtragickejšie odmieta vodítko, buď nerozumie že takto môžeme spoločne prejsť, alebo mi neverí. Nosenie na rukách, bojí sa, veľmi nechce, ale to chápem nevidí a zrazu ju niekam nesiem.
Zhrnutie, najhoršia je cesta von na dvor a cesta dnu. Na dvore a dnu sa dokáže celkom prekvapivo pohybovať. Mám ju nechať ísť samú, nevolať ju, nech hľadá cestu ... tých schodov máme dosť toho sa bojím, to proste asi nedám ja zo strachu aby sa niekde nezrúbala.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Margita » Sob 10.09.2016 10:22

moj je uz tie viac nevidiaci ako vidiaci,ale co som si vsimla ked je svetlo tak s aorientuje viac,v pritmi sa zasekne,tak asi este nejake obrysy vidi
ale unho je ta "starecka slepota" tak to slo tak postupne,a hore dole schodmi ho nosim,ale ani nie preto ,ze nevidi ale preto ,ze ma 15,5roka :lol: a orientuje sa clekom fajn,obcas sice ide uplne odveci,alebo sa aj stane ze do niecoho narazi,ale inak v pohode,doma sa pohybuje bez problemu,akurat a aj vonku,chodime furt tak isto...a do toho vlastne uz ani nepocuje,len ozaj hlasne zvuky..no niekedy si myslim,ze hlasne ,lebo reaguje len n ahlasne,a niekedy zareaguje aj na nejaky nie uplne hlasny zvuk,tak asi pocuje ,len to co chce
akurat mi napadlo,ked to takto pisem,ze to musi myt celkom tazke zit v tme a v tichu..ale je to pes a oni sa s tym vysporiadavaju lahsie ako ludia

jakut,ona si rychlo zvykne,a hlavne este pocuje,ked sa blizi nejake nebezpecenstvo vies ju slovne zastavit,ja svojho zastavit slovne neviem,ani privolat ani nic,len k nemu prist a chytit ho,ked ide uplne mimo,tak ho presunut na dobru cestu,alebo otocit
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Pon 12.09.2016 7:47

áno zvykne a dovtedy ja ošediviem od strachu. Všetko už zvláda aj schody. Už neodmieta vodítko, už prišla na to, že jej chcem pomôcť. Vyšla mi 2x sama z dvora na terasu, najskôr som sa tešila, že super.. ale tam sú tie schody nebezpečné, nie je tam zábradlie. Na jednej strane je len diera a kvety a na druhej skaly a jazierko. Včera večer sme boli na dvore a sa mi zdalo že niekto zvoní. Bola ďaleko od schodov, od terasy, pekne na trávičke vyňuchávala a tak som odbehla...ZLÁ PANIČKA ! Odrazu len chlap kričí, ja bežím a Saška v jazierku.. musela spadnúť zo schodov, okolo jazierka sú malé kamene a voda je ohraničené veľkými kameňmi, tam to už oňuchávala a vždy sa odtiaľ otočila, proste musela padnúť zhora, zlomila fontánku, ale jej sa našťastie nič nestalo len bola vystrašená. O chvíľku vyrážame na veterinu, tak držte palce.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod hisham » Štv 15.09.2016 6:34

Nejaké nové správy o maličkej?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Štv 15.09.2016 16:58

vyzerá to, že oko bude musieť von, zas v pondelok ideme. Včera a dnes, taká divná je, akosi stagnujeme :(( nič sa jej nechce. Teší sa len na chlapa, mňa, čo jej celý deň za zadkom chodím, ignoruje. Už sa mi aj zdalo, že to zvláda a bude fungovať aj sama a momentálne už nie. Uvažujem, že som ja urobila chybu. Ale samu ju už po tom páde do jazierka nechcem nechať. Jedine dnu a dvere zatvorené, aby sa nedostala ku schodom. Možno to ju štve, oni v lete behajú dvor, dnu ako sa im zachce, majú urobený prechod na terasu. Lenže včera sa mi strieskala z kresla, ani neviem kedy tam vyskočila, len som počula buchot a potom zakňučanie.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod pigie » Pia 16.09.2016 6:45

Ja by som radssej zabezpecila schody a jazierko... :ua: drzte sa. Ona sama sa casom nauci, ze musi byt opatrnejsia, ale chvilku to potrva a par "urazov" bude.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Pia 16.09.2016 8:21

už som chcela na tie schody naskladať ťažké kvetináče, ale chlap mi oponuje, že sa"zrúbe" aj s nimi. Nič iné na tie schody dať veľmi neviem, lebo svokor nedovolí... On by aj povolil, ale svokra nebožka, keď sme stavali terasu ich chcela tak a on si to pamätá. Ja som už vtedy vravela že sa tam spadne niektorí pes, alebo decko a bude zle, ale nepovolila vtedy. Nevyše svokor mi ešte oponuje, že oni mali slepého psa a vedel všetko a nikde nespadol....no len ten ich pes oslepol postupne, mal čas si zvyknúť. Keď ideme mimo dvora vytešuje sa. Tak budeme chodiť tak. Len do dediny ísť to je risk, nikdy nevieme akého samovenčera stretneme. Aj dnes sme stretli. Ja ich beriem vždy do auta a za dedinu. Ale postih Megi, keď mám na vodítku aj Sašku to nedáva. Budem chodiť na 2x asi. Megi nemôžem nechávať bez prechádzak, lebo je lenivá jak prasa, pažravá a hneď priberie.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod pigie » Pia 16.09.2016 14:09

Kvetinace su super prave. Hugo mame niekolko zhodil ale padli tie a nie on... Ked ich mama zacala davat prec, aby ich nezhadzoval, zacal padat z terasy on...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Pia 16.09.2016 16:39

už som naukladala a uvidíme.Este dobre ze je ich tu tolko, dnes provizorne, kde som co nasla, ale dám tam prázdne a dnu kamene, aby to tam mohlo ostat aj na zimu

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Sob 17.09.2016 13:21

ona nič nevie, keď to niekto vidí, ked si myslí, že nik nevidí... vyjde na gauč, z gauča, trafí sa napiť bez narazenia na 1x, vie vyskočiť na posteľ, aj zoskočiť, ukryť pras. ucho pred ostatnými, nájsť prasačie ucho atď, takže juchuuuu...... ale prečo potom stresuje ak tam som, alebo chlap, alebo oboja ach

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod pigie » Sob 17.09.2016 13:42

Citi vasu lutost a neistotu. Vie, ze je nieco inak... Nesmiete ju lutovat. Aj hresit treba tak ako predtym.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Pia 30.09.2016 8:12

Zamysleli ste sa niekedy aký je čas neuprosný, starneme mi, starnú naše psi, každý rovnako, žiadna protekcia, ale čas aj z časti hojí naše "boľačky" a pomáha nám sa vyrovnať skoro so všetkým. Naučili sme sa krásne fungovať. Saška si už zvykla a stále menej rieši veci ako predtým keď videla. Proste pochopila, že už na to musí inak a mi s ňou.
Pigie ďakujem, tvoja rada zabrala, museli sme sa dosť ovládať, ale zafungovalo to. Snažíme sa mnoho vecí robiť tak ako predtým. Teraz už cítim úľavu, lebo viem, že sme to zvládli.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby