Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Whip it » Str 11.03.2015 19:01

Nechcem vam dievcata kazit iluzie, ale sedy zakal je nenavratna vec a s konzervativnou terapiou nemozno ocakavat zazraky. Niekto dava v rannom stadiu kvapkat atropin, tropikamid alebo spominany jodid, ktore trosicku vedia spomalit vyvoj a napomoct videniu. Standardne sa caka, az proces vyzreje a nastupuje chirurgia. Na druhej strane tym nic nepokazite.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Margita » Str 11.03.2015 19:05

ja ani necakam ze by zacal vidiet,ale to slzenie ma trosku trapi
co myslis,co by na to bolo vhodne?nema to oko zacervenane ani nic,len mu viac slzi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod wendy1 » Str 11.03.2015 19:31

Whip viem o tom, ze len chirurgia, ale kedze je slepy na jedno ocko, tak veterinarka po vysetreni skonstatovala, ze nevie zarucit vysledok a psikovi to moze sposobit viac bolesti ako uzitku, a nakoniec to ani nepomoze. To druhe ze zacneme riesit o daco neskor, neviem preco. Ale zacina sa mu to zhorsovat. Takze to druhe oko asi riskneme, aby videl aspon na jedno, ale vraj sa to moze vratit. Tak neviem ci to ma zmysel. Teraz mi hlavne ide o to, aby sa to spomalilo.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Whip it » Str 11.03.2015 22:02

Margit, slzenie by som nespajala so zakalom. Skor by som to tipovala na upchaty slzny kanalik (alebo slabsi zapal, ale ked hovoris, ze zacervenane nie je, tak asi nie), ak ide len o jedno oko. Ak obidve, tak nejaka alergicka stimulacia by mohla byt za tym.

Wendy, vasa pani dr. to oddaluje preto, lebo ten zakal musi byt v istom stadiu "zrelosti"(resp. tesne pred vyzretim), vtedy tie operacie maju najlepsie vysledky. To jedno ocko by som riskla, druhe slepe ocko (uz pravdepodobne "prezrete") ako navrhla ona, by som asi tiez uz nechala tak. Mne sa to tazko hodnoti, nemam v tom prax a ani som psika nevidela, ale vravim, verila by som vasej pani dr. :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod wendy1 » Štv 12.03.2015 9:57

Dakujem Whip za vysvetlenie. :smile:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod wendy1 » Str 18.03.2015 12:18

Kvapka mu par dni do oka tie kvapky a zda sa mi to ocko o hodne lepsie, takze asi nieco to pomaha.:D Dakujem este raz ze som nasla tieto kvapky, dufam ze sa tym podari oddialit. Skoda ze som si to nevsimla skor. :smile:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod zuzkamil » Uto 17.11.2015 15:11

Ahojte. pred 9 rokmi som zachránila psíka (jak skoro všetkých, čo som mala/mám). má toho chudáčik za sebou už až at :ua: operácia dvoch očí - luxácia šošovky, vybrali mu obe... o jedno to horšie očko potom došiel :hmm: aby toho nebolo málo, má poloodtrhlú sietnicu. rohovku jak puding, má byť pevná... aby toho nebolo zas málo, tak mal povrchový vred a z nejakej baktérie, ktorá je všade okolo nás dostal kyselinu. Ten vred sa mu už díky moc kapkám zlepšil :smile: a zas sa opakujem, aby toho nebolo ešte málo, tak si min. nedelu buchel očko do železa, v stredu potom očko bordovej farby :-( keď sa mu zápal dostane do mozku, tak mi uhyne :nie: ale to sa nemusí stať a keby sa mu tam dostával, uvidím to na ňom... bude 10 dní užívať lieky a sirup + ATB kapky... na mojom mieste by ste mu aj to jedno očko nechali vyoperovať a mali bezokého psíka? kamoška má Jack Russelicu, toto plemeno je na to najviac náchylné, ona je bezoká a ešte aj aportuje :winner: díky lidičky za pomoc - radu...
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Štv 08.09.2016 7:26

Saška sa ráno zobudila slepá na to jedno očko čo má. Má ho zakalené. Nevidno bulvu bielu ani šošovku. Nevidí chúďatko. Pojdeme poobede k veterinárovi počkám chlapa, ale no revem od rána. Strašne sa bála čo i len pohnúť, musela som ju zniesť na dvor a vyniesť s5. Nechcela sa ani napiť, nič. Bože, musí byť strašne zmätená. Ešte včera ho mala v poriadku, určite by som si všimla, lebo tým že má len jedno...

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod pigie » Štv 08.09.2016 7:38

Jakut, to je strasne :plac: Ja hlavne teraz dufam, ze to je zvratitelny, docasny stav. Drzim palce!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Štv 08.09.2016 13:19

Ďakujem pigie... ale už som bola, šla som sama, nedalo mi. Takže sme slepé, už pravdepodobne navždy.. vysoký očný tlak , veľmi vysoký a s naj. pravdepodobnosťou odtrhnutá sietnica. Nevedeli urobiť poriadne ultrazvuk, vraj ju to musí príšerne bolieť. Ani neverili že to ozaj má až tak, lebo vyzerala spokojne, len trocha dezorientovane. Už neľutujem, že som nečakala na chlapa, babuľku moja. Dostali sme tabletky proti bolesti a dvoje kvapiek. V pondelok máme ísť na kontrolu, mali by zabrať kvapky a tabletky a urobia ultrazvuk poriadne. Viete čo asi sa začnem modliť, ale v podstate nám už žiadnu nádej nedali. Ide len o to aby ju to už nebolelo.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Elis » Štv 08.09.2016 13:21

:plac:
drzte se.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod wer » Štv 08.09.2016 13:22

:plac: Chudiatko. :plac:
A to je geneticke, alebo co to zrazu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod pigie » Štv 08.09.2016 13:24

To mi je luto :plac: Drzim palce, nech sa bolest podari potlacit co najskor a jedina utecha, co mam je, ze psiky toto znasaju lepsie ako my. Cochvila si zvykne na tmavy svet a bude v poriadku. Drzte sa :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod jakut » Štv 08.09.2016 13:46

Ja sa snažím fakt zachovať akú takú rozvahu, nech zo mňa aspoň ona necíti, ale ktovieako sa mi nedarí.
Wer, nevedeli mi ešte povedať nič k tomuto, až keď sa podarí lepšie urobiť ultrazvuk. O jedno očko prišla po úraze, vtedy jej kontrolovali aj to druhé bolo ok, cca 2 roky dozadu. Ma ukľudňovali, že to sa stáva, že za to nemôžem a že možno nebudú musieť vybrať aj to druhé. Ale toto je jedno už. Či ho bude mať, alebo nebude. Vidieť už nebude a tak to je jedno. Pila aj na veterine aj teraz doma už. Aj jesť je, som jej dávala nejaké odmeny, oňuchala a potom zhltla na prvý šup. Počas infúzky nás museli odpojiť a boli sme sa vyvenčit.. na veľkú a malú. Na betóne sa ani nepohne, ale na tráve pekne chodila a ňuchala. Ale tak mi to je ľúto, ide mi srdce vyrvať. Ja viem že si zvykne, že sa naučí, asi aj skôr ako mi, ale aj tak.


Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nález na oku, strata zraku, nevidiaci pes

Poslaťod Buchťa » Štv 08.09.2016 14:08

Jakut, je mi to neskonale líto :plac: - drž se Ty i malá :ua: .
Doufám, že to není definitivní a moc bych vám to přála, moc.

Pokuď to budeš chtíti s někým konzultovat a podobně (předpokládám, že u očařú jsi nebyla), je v Praze MVDr. Gbelec.
Je to supriš doktor, špeci očař. Je velmi milý, ochotný a nápomocný (i na dálku formou emailu), již jsem s ním něco řešila.
Když chceš, tak mu napiš http://www.aavet.cz/mvdr-petr-gbelec/

A Pigie má pravdu, pejsci to snáší lépe, jako lidé.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby