Luxácia pately

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Luxácia pately

Poslaťod Vikiki22 » Pia 22.01.2016 18:06

Keď si to budeš nahovárať, tak aj hej. Musíš myslieť pozitívne. :jazyk:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Luxácia pately

Poslaťod pigie » Pia 22.01.2016 18:15

Ved moje pozitivne myslenie spociva v tom, ze si hovorim, ze nie je mozne, aby tomu malemu harantovi nieco bolo, lebo ten ked prezil to, co prezil, tak uz musi prezit vsetko. Aj keby mal luxaciu pately do nebies :haha: On tu bude isto strasit aspon 20 rokov :haha: Zlo tak lahko neznesies zo sveta :haha: Tak sa zajtra doobeda ozvem ako sme dopadli. Uz som ho aj vykupala, ale to mu asi nepomoze :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Luxácia pately

Poslaťod Lindchen » Pia 22.01.2016 19:55

My tiež pôjdeme, bubino nemá dobrú tú nožičku :ua: . Mám hlásenie, že zas nožička hore. To sa vyšetruje len takto? Neuspáva sa?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Luxácia pately

Poslaťod hruska » Pia 22.01.2016 19:58

nie, nie, ved ak koleno vyskakuje, tak vyskakuje pomerne lahko, vysetrenie trva chvilu, je nebolestive vacsinou asi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Luxácia pately

Poslaťod pigie » Pia 22.01.2016 19:59

Ja idem k Valasekovi - oficialny vyhodnovatel pre luxaciu pately - a ten mi napisal, ze na toto vysetrenie sa nikdy neuspava. Neoficialne vysetrenie - bez potvrdenia pre klub vraj 10 eur, keby si chcela ist. Nefim ci malo alebo vela, ale mam tam cestu aj pre ine, tak idem tam - robi cely tento vikend.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Luxácia pately

Poslaťod hruska » Pia 22.01.2016 20:01

naozaj sa nemusite vysetrenia bat, je jednoduche, trva chvilocku
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Luxácia pately

Poslaťod Lindchen » Pia 22.01.2016 20:02

On je v BA? Opýtam sa tak blbo, ale je to dúfam odborník, však? Teraz cez víkend nemôžem, ale budúci týždeň áno.

Idem tam, kam pigie, tá nepôjde k loserovi :angel: .

Kedysi ho vyšetrovala Basha, nič nenašla, ale pre niečo tú nohu dvíha, podľa videí totožne s luxom u psov na záberoch :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Luxácia pately

Poslaťod hruska » Pia 22.01.2016 20:04

lindi, mojej sa to tiez obajvilo v neskorsom veku, vraj to moze byt aj nasledkom urazu?
ale neriesim, vyskakuje mimimalne a vzdy si ho sama nahodi spat prakticky hned, neposkakuje o troch
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Luxácia pately

Poslaťod pigie » Pia 22.01.2016 20:06

Tak on je certifikovany (zoznam certifikovanych vetov najdes aj v tejto teme viewtopic.php?f=11&t=5611&start=330#p1153014 ), takze by mal vediet, co robi. Ano, je v BA vo Vetpointe. Buduci vikend ale isto cely robit nebude, to uz sa treba telefonicky dohodnut. Tento vikend ma sluzbu, takze tam bude.

Edit - a prave preto s bojim, bo on uz skakal o troch po viacerych narazoch :ua: Ale u neho nikdy neviem ci vresti lebo vresti alebo vresti preto, ze naozaj mu cosi je. Ale vzdy sa postavil do par sekund a nikdy nekrival :nwm: Teda kriva furt, lebo ma travicku pri guliach alebo semiacko pri prstiku :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Luxácia pately

Poslaťod Lindchen » Pia 22.01.2016 20:16

A on cez týždeň nerobí či?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Luxácia pately

Poslaťod pigie » Pia 22.01.2016 20:51

Jasne, robi, len si treba zavolat kedy. Ja viem len ze tento vikend robi cely :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Luxácia pately

Poslaťod Lindchen » Pia 22.01.2016 20:53

Inak to je ten pekný doktor, pozerám ho na stránke :hih: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Luxácia pately

Poslaťod pigie » Pia 22.01.2016 20:58

:haha: Ale hej, ma charizmu urcite a je mily. Ja na neho nemozem povedat nic zle, vzdy nam pomohol.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Luxácia pately

Poslaťod miša.a.blesk » Str 18.01.2017 16:41

Mám podozrenie na luxáciu u Bleska (už dlhšie uňho pozorujem že občas nezaťažuje pravú zadnú nohu, vyhýba sa skákaniu a iným činnostiam podobného rázu), môže to byť luxácia? Lebo ja vážne neviem. Už som s Bleskom prestala skákať a dávam naňho pozor ale občas keď je hlboký sneh alebo vyšší obrubník má problémy s výskokom. A keď má preskočiť nejakú prekážku tak pred prekážkou váha.
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Re: Luxácia pately

Poslaťod pigie » Str 18.01.2017 16:53

Tak sup na vysetrenie luxacie, aj RTG by som dala urobit v tomto pripade. Moj sarkan nema s nicim problem, skace aj ked nie je prekazka nikde v okruhu 10km :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby