Luxácia pately

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Dvihanie paprčky

Poslaťod kikula22 » Uto 01.01.2008 16:55

Ja vždy ked som z mojim šteniatkom von chodi normalne ale znicohonic zrazu zodvihne zadnu labku a zacne krivat. Neviem či nahodou netrucuje ze chce ist domov lebo mu je zima. Lebo hned ako sa priblizime k nasmu vchodu akokeby zazrakom sa mu to vyliecilo a bezi ku vchodu a doma je uz vsetko v poriadku. A potom ked idem znova tak sa to opakuje :vykricnik: :plac:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod bassetka » Uto 01.01.2008 17:50

Moze to byt aj luxacia pately.V priebehu vyvoja kosti a sliach dochadza k vyskakovaniu jablcka v kolennom klbe.Sposobuju to bud uvolnene slachy a klbne puzdro,alebo je to skojene aj s plytkou jamkou na stehennej kosti.Ked jablcko "vyskoci",psik si pokrivka.Neskor sa vrati na svoje miesto a chodi opat normalne.Tento problem by sa ti staval aj za sucha ,bez snehu.Ci je to tak,odhali jednoduche palpacne vysetrenie.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 01.01.2008 17:58

moj blacky aj trixi to tiez robia nic to nemusi znamenat ak to robi len vtedy ked je zima ... proste chce nechat oteplit 1 nohu :D
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod kikula22 » Str 02.01.2008 8:04

bassetka píše:Moze to byt aj luxacia pately.V priebehu vyvoja kosti a sliach dochadza k vyskakovaniu jablcka v kolennom klbe.Sposobuju to bud uvolnene slachy a klbne puzdro,alebo je to skojene aj s plytkou jamkou na stehennej kosti.Ked jablcko "vyskoci",psik si pokrivka.Neskor sa vrati na svoje miesto a chodi opat normalne.Tento problem by sa ti staval aj za sucha ,bez snehu.Ci je to tak,odhali jednoduche palpacne vysetrenie.



takze s nim mam ist k veterinarovy?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod kikula22 » Str 02.01.2008 8:05

astarot píše:posoleny chodnik alebo sneh medzi prstami.. je to normalne robi to aj moja
to moze byt, lebo som bola vencit s jednou kamaratkou a jej steniatko to tiez robilo a povedala my ze je to z osolenych chodnikov
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.01.2008 8:36

moj dvíhal takto nohu,a le to som vedela, že má prasknutý vankúšik a prešiel po soli. Takže ak si si neni istá, ja osobne by som šla. Čo zanedbáš, aj nechtiac, u šteniatka, sa ti mnohonásobne "odplatí".
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod kikula22 » Str 02.01.2008 8:37

Ulfheiðr píše:moj dvíhal takto nohu,a le to som vedela, že má prasknutý vankúšik a prešiel po soli. Takže ak si si neni istá, ja osobne by som šla. Čo zanedbáš, aj nechtiac, u šteniatka, sa ti mnohonásobne "odplatí".



no tak pôjdem velmi sa bojim :plac:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.01.2008 8:40

Tak to verím, takéto "srandičky" sú veľmi nepríjemné. Ja mám s takýchto vecí úplnú paniku.
Ale keby to aj tak bolo, tak ti veto určite poradí, ako sa čo najlepšie starať a aby psík čo najmenej pociťoval, že mu niečo je.
Ale verím, že mu nakoniec nič nebude. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod kikula22 » Str 02.01.2008 8:46

Ulfheiðr píše:Tak to verím, takéto "srandičky" sú veľmi nepríjemné. Ja mám s takýchto vecí úplnú paniku.
Ale keby to aj tak bolo, tak ti veto určite poradí, ako sa čo najlepšie starať a aby psík čo najmenej pociťoval, že mu niečo je.
Ale verím, že mu nakoniec nič nebude. :ahoj:


to dufam aj ja...ale keby bolo :plac: mam ho len dva tyzdne a uz toho zazil dost :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.01.2008 8:47

nj, a akože zažil dosť?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod kikula22 » Str 02.01.2008 8:54

Ulfheiðr píše:nj, a akože zažil dosť?


No najprv ho uškrabol do nufacika taky hnusny pes....potom od niekoho chytil blchu a teraz my von krivka...a raz spadol mame z ruk :plac: ale nastastie sa mu nic nestalo
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.01.2008 8:56

Chytil blchu, to sa mi najviac lúbi :heh: :hi:
inak pád z náručia, napr., môže byť pre šteňa nebezpečný a to krývanie môže byť dôsledok. Nezabudni to vetovi povedať, nieje na tom nič hanby, že ti padol. Musí mať kompletné info.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod kikula22 » Str 02.01.2008 9:00

Ulfheiðr píše:Chytil blchu, to sa mi najviac lúbi :heh: :hi:
inak pád z náručia, napr., môže byť pre šteňa nebezpečný a to krývanie môže byť dôsledok. Nezabudni to vetovi povedať, nieje na tom nič hanby, že ti padol. Musí mať kompletné info.



jj radsej poviem sice padol na sestrin nafukovaci hrad :ha: ale aj to je pád....chytil len jednu blchu od neviem koho...ale mne sa zda ze ich bolo viacej :angel:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.01.2008 9:04

aj môj , mal len jednu blchu :angel:
...ono ja na tom nafukovacom hrade si mohol nôžsku skrútiť, a to sa ani nemusel udrieť. :ua:
Tak ti teda držím palečky :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Luxácia pately

Poslaťod nikita00001 » Sob 29.11.2008 15:00

no ja sa vas chcem opytat nam vetos povedal ze mame luxaciu pately.je to to iste ako DLK? moj psikje krizenec maltezaka a shitzu.nema ziadne problemy len som povedala ze mu opcas pukne v klbe.kupila som mu gelacan,len neviem ci mu ho mam davat furt kazdy den alebo robit niake prestavky.venujeme sa aj dogdancingu po zadnych labkach skace stale vobec sa nema ziadne problemy. tak sa vas pytam ci to mam niako riesit alebo pockat kym to bude viditelne alebo ja neviem.s veterinarom nebolo reci vitiahla som z neho len coto je,ze to operuje a stoji to 3500SK a ked som sa ho spytala ze co ked sa to neda zoperovat tak mi povedal ze moze dostat artineviem co.povedal mi to asi pred rokom psik ma dva od vtedy ziadna zmena...po case som navstiavila druheho veta takeho garazoveho aten mi povedal no hej ze to ma na zadnej labke ale ze sa moze stat ze sa mu to dokonca zivota neprajavy ked ma len 5 kilo.tak neviem ci to nechat tak zatial pokracovat v tom gelacane ako casto a este ci ho mam niako obmedzovat v pohybe aj ked nema ziadne problemi a je dost hyperaaktivny? poradte prosim
nikita00001
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Brezno

Ďalší

Späť na Choroby