Tetanus

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Tetanus

Poslaťod luciabb » Ned 03.05.2009 9:16

Dobrý deň
chcela by som sa poradiť, máme 4-mesačné šteniatko NO, v stredu minulý týždeň ráno o 6.00 hod. sme ho našli ležať stuhnutého pred búdou. Diagnóza tetanus. Prvé dva dni sme prešli ťažkými stavmi hraničiacimi so smrťou, ale dnes je piaty deň a náš miláčik bojuje. Máme ho v domácej liečbe stále je bez pohnutia okrem chvosta, včera mierne povolila šija a jedna labka, reaguje na meno gula očami, ale krče sa mu vracajú, pokiaľ je v absolútnom kľude nastáva veľmi mierne zlepšenie. Podávame glukozu, antibiotiká, mydokalm. Všade čítam že liečba trvá 1 týždeň a potom dalšie 3 až 4 týždne, ale nikde som sa nedočítala aký je priebeh choroby počas toho týždna a nasledujúcich. Akú má šancu na prežitie a normálny život. A akým sposobom by sme mu ešte mohli pomocť? Jeho voľa žiť je úžasná a mi to tiež nechceme vzdať.
Dakujem velmi pekne.
S pozdravom
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod aponi » Ned 03.05.2009 10:31

Držím Ti veľmi veľmi palce,moj psík totoižto zomrel na tetanus mal dva roky,ale nakoľko to bol špic,mal len 1,9 kg,priebeh bol neuveriteľne rýchly, po dvoch hodinách na vysokánske teploty odišiel,poranil si labku na výstave v Bratislave a choroba prepukla až keď sa mu rana uzatvorila,skolobovanie celkového nervového systému,tak povedal veto.
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Pon 04.05.2009 8:32

Začíname šiesty deň, mierne zlepšenie, predné labky povoľujú, dnes sa budeme pokúšať chovať bujonom po kvapkách, :smile:
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod Amaguk » Pon 04.05.2009 8:38

Aj my drzime velmi palce aj pacaky, nech to dobre dopadne a peso sa vylieci :yes: :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Tetanus

Poslaťod aponi » Pon 04.05.2009 10:14

dodržuj pitný režim,to je veľmi doležité a teplúčko,zdá sa že je teplo ,ale vnútri je chladno,daj na podložku
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Uto 05.05.2009 9:45

Siedmy deň, Laky je stále na infúziách Glukoza, Ringer, Chlorid sodný, na makej podložke pod dekou, stále ho prekladáme aby nemal preležaniny a nedostal zápal plúc. Zase dostal protitetanové sérum. Včera večer trochu ožil viac mu povolila šija a mohol dvíhať hlávku. Spapal za celý den tri lyžičky paštiky ktorú sme mu roztierali na jazyk. Dnes je zatial horšie ako včera ale neporovnateľne lepšie ako predvčerom. :ach:
Naposledy upravil luciabb dňa Uto 05.05.2009 18:52, celkovo upravené 1
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod Amaguk » Uto 05.05.2009 12:09

velmi na vas myslim, a dufam, ze sem budu pribudat uz len same dobre spravy :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Uto 05.05.2009 17:47

Ďakujeme všetkým čo nám držia palce, ešte raz veľmi pekne dakujeme. Neviete si predstaviť aké je to v týchto chvíľach povzbudzujúce. :smile: Každá minúta trvá týžden, a nechcem si ani predstaviť čo minuta znamená pre Lakyho. Dnes mám z neho pocit že už nevládze bojovať, i ked sú krče na ústupe ide to strašne pomaly. :ach:
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod aponi » Str 06.05.2009 11:35

Tak ako dnes ,je lepšie,stále na Vás myslím,dávaj mu lyžičkou prevarenú vodu s hroznovým cukrom,to máš ako tú glukozu,nepoddávaj sa
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Str 06.05.2009 15:35

Stále rovnako..... :ua: , ako keby sa vzdával, začali sme ho motivovať žrádlom, každé dve hodinky za lyžičku niečoho, no apetít má, dokonca mu povolila papuľka može ju o trochu viac otvoriť ,rozmočila som mu granule s vitamínovým práškom omočila som si prst a pošúchala som mu jazyk tak Vám poviem aj ma uhryzol ..... asi od šťastia že má nečo v papuli. Aj som sa zasmiala. No naše zlato. Len keby sa už mohol posadiť :ua:
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Str 06.05.2009 20:28

Zajtra začína 8 deň všade čítam že šteňatá uhynú po 1 a 2 dni. Po týždni má nastať zlepšenie... lenže okrem šije a predných labiek mu nič nepovolilo. Krče dostáva pri každom rozrušení, zhoršuje sa mu dýchanie / má krče aj na bránici/ - doslova nasáva vzduch zo všetkých síl. Niekedy rozmýšlam či to má význam takto ho trápiť.... Nedá sa preňho nič viac urobiť.. a tak veľmi by sme chceli
:ua:
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod aponi » Str 06.05.2009 21:25

Moj prvý psík bol tiež NO a v 4 mesicoch dostal parvovirozu,nevedela som čo mám robiť,už sme nedúfali každú hodinu som jej podávala tekutiny vyšla z toho chvalabohu po troch týždňoch,má aj teplotu?
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Štv 07.05.2009 7:28

dostáva antibiotiká každý tretí den, takže teplotu má len mierne zvýšenú.
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tetanus

Poslaťod aponi » Štv 07.05.2009 14:25

Tak to je podľa mňa dobre,len ho zásobuj tými tekutinami,včera si písala,že trochu kuskal,to ale asi,že mu nebolo po voli,že mu strkaš všeličo do papulky,ja som moju aj masírovala
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Tetanus

Poslaťod luciabb » Sob 09.05.2009 8:42

začína sa to zlepšovať, už je uvoľnený do pol pása, zadné nohy a zadok ho ešte stále nútia ležať na boku kedže ich má v krči, ale sám papaá kašovitú stravu a sám pije. Velký pokrok, deky sme narozkladali všade okolo neho lebo sa začína mechriť a presúvať prikrívame ho neustále. Vysadili sme chlorid sodný kedže sám pije a od zajtra aj glukozu.
Je to na dobrej ceste. Podávame pred každým jedlom pastu na vytvorenie črevnej mikloflory. :smile: Už je to lepšie :smile:
luciabb
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Choroby