Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod hriva » Str 04.04.2012 20:25

bola to vakcina duramune. prvu vakcinu mala eurican-bez reakcie, potom duramune-na druhy den ochrnutie zadnych paciek. ale potom tiež dostala vždy duramune a bez reakcie :nwm: nemože to mat suvis aj s tym ako jej to pichnu? či netrafil nejaky nerv alebo čo :nwm:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod bebe2610 » Uto 05.06.2012 8:59

zdravím... mám boxericu a včera sa jej objavili 2 hrče (dosť veľké) na chrbte. sú ako keby pod kožou - spojené s kožou, dajú sa podobrať. Vyzerá to skôr ako nejaká zdurená žľaza. Pozerala som jej na kožu, ale nič tam nemá. Očkovaná teraz nebola. Pred 3 týždňami bola chorá, chodili sme na injekcie,ale nepamätám si, či to bolo presne do tých miest. Má 9 mesiacov. Min. týždeň sa mi zdalo, že sa začína hárať, mala krvičku, ale iba jeden deň. Bola trošku nervoznejšia a stále sa olizovala. Inak je v poriadku. Neviete, čo to môže byť?
Ďakujem.
bebe2610
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcinácii

Poslaťod bela2001 » Sob 30.06.2012 19:58

ahoj
chod veterinarovi
mojej sa spravy hrca po ockovani,ci uz po besnote,5-valentnej vakcine,alebo aj ked ju uspali a dali jej na prebratie,tak aj po tom sa jej spravila hrca,potom aj po atb.
minule po besnote mala taku velku hrcu,bolelo ju to,mala to horuce a strasne velke,vet. sa s takym niecim nestretol a mala to 6 mesiacov,nastastie jej to potom zmizlo.
Teraz sme boli na ockovani a dal jej nieco proti tomu,aby sa jej nespravila hrca.je to na vahu psika,pichol jej to,spravila sa jej trosku hrcka a na druhy den tam nic nemala,ale ze keby to nepomohlo ,tak nam da Fastungel,ale nie taky obycajny.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod luciiik » Pia 20.12.2013 14:33

U mojho velkeho psa sa hrce nerobia, u maleho pravidelne... Chcem sa vsak spytat. Stena, ktore maju nasi momentalne doma dostalo injekciu a urobila sa hrca. Veterinar odporucil natierat nejakou mastou. Sestre sa to nezdalo, sla inemu veterinarovi, ktory povedal ze sa moze stat ze to nezmizne, ze to budu musiet odstranit chirurgicky a ze inekcie sa nepichaju do boku ale do sije...
Moja otazka znie, ci to je naozaj tak, pretoze moji veterinari tiez pichaju psiskam injekcie do boku, resp niekde za rameno, uprostred rebier.
Stalo sa vobec niekomu ze to museli vyberat chirurgicky?
Aaaaaaa este ma zaujima, ci je na vystave s takouto hrcou problem. Alebo ci to rozhodcovia odpustia.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod zuzka:) » Pia 20.12.2013 14:40

podla mna sa stáva málokedy, že sa to musí odstrániť chirurgicky. ja som svojmu psovi pichala po celom chrbte, lebo dostával inj každý den a práve niekde v strede sa mu aj hrča urobila. ale asi až po mesiaci. pekne zmizla potom
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod luciiik » Pia 20.12.2013 14:50

Ja som to tiez vravela, nam sa tiez spravi niekedy o tyzden, niekedy o dva a vzdy do dalsich dvoch tyzdnov zmizne. Len tusim ten druhy pan veterinar potreboval u segry vyvolat paniku. A plus nakydat na veterinara predtym? :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod betina2 » Pia 28.10.2016 18:42

je normalne po očkovani Euricanom, že pes má nad rebrom hrču velkú ako detská päsť ? Okrem ineho je aj malatny, utiahnuty, ale neopucha v tvari. Na predošle očkovania Euricanom nemal vobec žiadne reakcie. Malú hrčku do 2 cm by som očakavala, ale takto velka ma dosť znervoznuje. Studeny obklad na to ani len nemožem priložiť, pokusal by ma.
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod wer » Pon 10.02.2020 9:44

nyxovi po tej druhej davke imizolu zostala brutalna hrca na boku. uz je to aj viac ako 2 tyzdne - som cakala, ze to odoznie, ale nevyzera.... :ua: urobilo sa mu to prakticky hned, ako mu to pichla - bolo to zlou aplikaciou? lebo prvy krat nic a ani po ockovaniach nemava problem. a co s tym..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod Elis » Pon 10.02.2020 10:36

jen cekat.
ještě je porad sance, ze se to vstreba.

ono nic jiného nejde delat - reze se to jen když je tam abces ap.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod Ulf » Pon 10.02.2020 10:58

Nooo, tak s týmto máme skúsenosť. Po Imizole hrča, neodchádzala, nalievala sa, vyťahovali tekutinu. Nakoniec to museli vyrezať. Nieže by som strašila, ale .... A bolo vidno, že ho to bolí, bol taký nešťastný, kým to tam mal.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod wer » Pon 10.02.2020 11:09

joooj, ulf, to si ma nepotesila... :plac: dokelu. tak pockam este chvilu, ale nevyzera, ze by sa to zatahovalo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod Lindchen » Pon 10.02.2020 11:35

Aris mal ten istý problém, vzniklo to skoro hneď po vpichu a nezmizlo. Vytvoril sa tam nádor. Viem, že sa to deje mačkám, o psoch som nevedela. Ostrániť som to nedala, bojím sa sedácie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod Nisus » Pon 10.02.2020 13:27

Dado mal hrču na boku od 6 rokov až do konca po očkovaní proti kotercáku. A teda dali sme mu odtiaľ vyťahovať tekutinu raz, to bolo také čosi číre s troškou krvi. Potom mu to zatvrdlo a žil si a tým spokojne do 15tich rôčkov :nie: Ani o tom nevedel...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod wer » Pon 10.02.2020 13:32

tak on to ma fakt velke... a brutalne to vidno. a ja potrebujem na vystavu... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zdurenina, opuchlina, alergia a iné prejavy po vakcináci

Poslaťod pigie » Pon 10.02.2020 13:34

Si to nestihla... :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby