Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Priscilla » Uto 05.10.2021 12:10

Ja čo mám psov vyše 14 rokov tak sa hýbeme po rôznych akciách - veľké výstavy, všemožné preteky a tréningy, cvičák a stalo sa mi 2x krát že psy kašlali - kedysi ešte keď som mala len Fibu a Megu (tak asi dva dni trochu kašlali a potom boli ok bez liečby) a potom keď sme mali už viac psov, sme to raz doniesli z pretekov psích záprahov a to nám vtedy ochorela asi len polovica psov (dostali vtedy mierne lieky vtedy a rýchlo boli fit) a zvyšok vôbec nič. Potom sme teda v poslednom čase mali pár rokov, kedy sme psy museli očkovať proti kotercovému kašlu, lebo sa to vyžadovalo na niektorých pretekoch psích záprahov, ale aj to sme nedávali vždy všetkých, len tých čo šli na preteky.
Ja osobne keby som nemusela tak neočkujem, ale zas mám zdravých, odolných psov, ktorým nikdy nič nebýva, tak sa o nich dáko nebojím a nevidím to ako dáke veľké riziko, keď to psy mali 2x za 10 rokov...
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Uto 05.10.2021 13:33

Tak ja som to zazila raz u Fergie, ked som byvala v podnajme. Bola gravidna, ked sa nakazila. Kamoskin pes to doniesol z cvicaku a kamoska mi to povedala az po tom, co mal jej pes priznaky, kedy uz bolo jasne, ze aj Fergie sa nakazila :hmm: Cize u nas som sa s tym stretla za 18 rokov, co mam psy, len raz. Parkrat sme chodili aj na vacsie psickarske akcie (vystavy, freecka, vikendy s terierom, westie meetingy, kurzy a pod) a nic nemali nastastie.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod Mac Gie » Štv 07.10.2021 16:17

počul niekto z vás, že by mal Biocan (v poslednom čase) menšiu/malú účinnosť na parvo?
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Štv 07.10.2021 17:01

ano.
umiraji i naockovana stenata a maji 0 hladinu protilatek
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Pia 08.10.2021 7:02

tak sme si dali nakvapkať do nosa a teda to bolo podstatne viac ako dve kvapky :ha: . Veťoch sa chystal na boje na Dukle s ňou a tento druh manipulácie ju tak prekvapil že ani sa nestihla myknúť :haha: Asi budúci týždeň zoberem aj deda, nech to para tlačí. Hoci som presvedčená o tom, že tá novembrová výstava skrs ktorú som to dala robiť určite nebude. ... A z minulej klubovej akcie sme si odniesli akurát tak kopec bĺch... a to neboli v nejakom tesnom kontakte so žiadnym psom.. :prd: :ach:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod hriva » Pia 08.10.2021 7:28

Blchy z výstavy? Mala som pocit že to už sa šíri len v útulkoch a od ježkov :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Očkovanie

Poslaťod Lindchen » Pia 08.10.2021 8:16

No my sme si veru blbchu z výstavy priniesli. Našťastie sa nerozšírili, zachytila som ešte na výstave.
Kotercák mal Arisko 2x - ako mladý, mne sa zdá, že to mali s Fíbou a Megou spolu a potom druhýkrát, keď bol po operácii chrbtice, asi to chytil kvôli stresu a oslabeniu z operácie. Nákazlivé choroby sa mu vyhýbajú, a to ani nie je očkovaný proti ničomu (zas ale nikam moc nechodí).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Pia 08.10.2021 8:47

Offtopic: ono to nebola celkom tak výstava (diviači oplotok), ale jak sme došli, som dva týždne blchy zbierala :ach: . A druhé také masívne zablšenie, že som si fakt našla aj na sebe cestou v aute, to sme fasli v Lamači na sídlisku, kde inde, nikam sme nechodili...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pia 08.10.2021 8:53

Offtopic: my sme mali tento rok tiez blchy. prvu nasla eda, som myslela ze nejaky error... ale potom som este nasla dalsie tri ci styri, vacsinou joyce na hlave, no nepotesilo ma to. fasli bravecto. kto vie, kde to zohnali.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod wer » Pon 11.10.2021 6:50

Ja este k tomu kotercaku - stena uz by som dala zaockovat. Tiez som mala nazor, ze vsak pokasle trochu, prejde to, ale moze to zanechat nasledky (ak to ovsem zdola). Prave ten zapal pluc je nebezpecny a to inak moze byt zdravy pes. A toboz by som to riesila u pracovnych / sportovych psov, kde teda obmedzena kapacita pluc bude citelna cely zivot.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Očkovanie

Poslaťod Domca » Pon 11.10.2021 7:40

Mac Gie píše:počul niekto z vás, že by mal Biocan (v poslednom čase) menšiu/malú účinnosť na parvo?


Jj, známej dva psy (bratia) boli očkovaní biocanom a obaja chytili parvo, ročné zvieratá
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pon 11.10.2021 12:34

wtf, to s tym biocanom... nie su o tom nejake clanky? zaujimala by ma dohra.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Mac Gie » Pon 11.10.2021 12:46

Shel-chan píše:wtf, to s tym biocanom... nie su o tom nejake clanky? zaujimala by ma dohra.

mne o tom rozprávala kamoška, pozná viacero prípadov a aj na vetka jej vravela aj na mojej veterine mali viac prípadov vraj, predtým som o tom nepočula, preto som sa pýtala tu lebo ani na googli som nič nenašla...vraj ide o nejakú mutáciu parva na ktorú tá vakcína nezaberá
Hoya má z PL nejakú inú značku a preočkovaná je biocanom, myslíte, že to mám nejak riešiť? kamoške teraz peočkovávala šteňa a vetka jej vravela, že vraj sa ťažšie teraz zháňajú iné značky ako biocan
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Očkovanie

Poslaťod wer » Pon 11.10.2021 13:05

Ja som o tom pocula pred 3 rokmi (aj ked nie v spojitosti s konkretnou znackou) - uz vtedy bol s parvom problem - takze moze to mat prave suvis
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Očkovanie

Poslaťod Silvuch » Pon 11.10.2021 13:12

Basha mi nieco vravela, ze jej zomrela sucina na parvo, idem zistit, cim ju dali ockovat.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby