Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pon 11.10.2021 13:44

Aktualne se to deje, tech pripadu je vic :ua:
A nejde o zadny kmen, co vakcina neobsahuje.
Ani dospeli jedinci, nekolikrat proockovani -nemaji protilatky.
Docela dost jsem ted kolem to zjistovala a mam docela obavy, neb nemam spravne naockovanou tehuly.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod hriva » Pon 11.10.2021 15:18

Silvuch píše:Basha mi nieco vravela, ze jej zomrela sucina na parvo, idem zistit, cim ju dali ockovat.


Offtopic: Basha je vetka z planetu? Že ju pozdravuje pani so žakom, ona je veľmi zlata, tak mi chcela pomôcť a priznala že nevie nevyzna sa :hi:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Očkovanie

Poslaťod Slausa » Pon 25.10.2021 10:36

Minule nam profesorka na prednaske hovorila celkom zaujimavu a aspon pre mna novu vec k stenaciemu ockovaniu.
Ze sa stava, ze ta klasicka schema do troch mesiacov veku casto nie je dostatocna a ze najnovsie sa odporuca roztiahnut a pockat s poslednou stenacou davkou az do 16 tyzdna veku namiesto do 12. Potom 8 mesiacov po poslednej davke v 16t (teda v 1 roku zivota) preockovat booster vakcinou. Priadne pokial je stena v riziku, tak uz v 6 mesiacoch, tj 2 mesiace po primovakcinacii

Ze sa pri takejto scheme ockovania ukazalo ze protilatky drzia niekolkonasobne dlhsie ako pri normalnej zauzivanej scheme (parvo a psinka v niektorych pripadoch 9 rokov) a v pripade presvihnutia terminu ockovania netreba preockovavat na dvakrat ale staci zaockovat normalne pretoze to stenacie ockovanie si stale tu svoju obrannu liniu drzi.

Nemam to nejak nicim podlozene, len tym, co nam ona hovorila, ale prislo mi to cellkom zaujimave.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pon 25.10.2021 11:43

Slausa píše:a ze najnovsie sa odporuca roztiahnut a pockat s poslednou stenacou davkou az do 16 tyzdna veku namiesto do 12


roztahnout intervaly nebo pridat pocet vakcin do tech 16ti tydnu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Slausa » Pon 25.10.2021 12:08

Intervaly
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pon 25.10.2021 12:51

cize roztiahnut intervaly a potom pridat v roku stvrtu davku?

skoda ze nemas zdroje, by som si to nastudovala. nevies aspon ci to je este prebiehajuci vyskum alebo uz publikovany, ze by sa dal najst?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Slausa » Pon 25.10.2021 12:55

Opýtam sa jej, ekurat sedím na prednaske :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pon 25.10.2021 13:44

Slausa píše:Intervaly


to ale predpoklada, ze je matka v imunite a predala ji potomkum -jinak je to docela risk.
protože kdyz se vratim zpet k "nefungujicim" vakcinam - mame overeno, ze plne ockovane matky mely protilatky 0 a teda nemely co predat svym potomkum.
fakt je to docela pruser, co se ted deje.
a pak verte nejakym schematum....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Slausa » Pon 25.10.2021 14:10

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7166872/

Tu je k tomu nieco. Podla vsetkeho sa rata nieze s tym, ze je matka v imunite ale aj s tym, ze antibodies od mamky sa biju s ucinnostou vakciny a preto sa to odporuca cele posunut a doplnit tou jednou booster davkou
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pon 25.10.2021 15:02

Slausa píše:ze antibodies od mamky sa biju s ucinnostou vakciny
¨

ano -presne tak jsem to pochopila a znelo by to logicky ( viz ockovni na vzteklinu - pro cestovani se nesmi ockovat mladata mladsi 12 tydnu)
nicmene - po tom, co vim, ze se nedá spolehat na imunitu matky mi v hlavne pak blika otaznik, jestli je oddalovani ockovani mladat to spravne :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Slausa » Pon 25.10.2021 15:13

Ak je taketo podozrenie, mozno by som zvazovala napr dat pred krytim vysetrit mamke protilatky
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Pon 25.10.2021 15:17

Slausa píše:Ak je taketo podozrenie, mozno by som zvazovala napr dat pred krytim vysetrit mamke protilatky


nikdo nema podezreni - pokud neprijdes o vrh k odberu :angel: az pak jdes zkoumat matku, pokud mas osviceneho veta a napadne ho to...
nebo dokud se nedostanes k infu, ze tvoje mlade neni jedine, co ac naockovane ma parvu atd. atd. a to uz je vetsinu u noveho majitele a nikoho nenapadne matku testovat
proste -je to slozite
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod jakut » Uto 26.10.2021 8:06

Nám to vetka pri B takto ťahala, nie až do 16 t, do toho 14, natiahla týždeň medzi s podobným vysvetlením. Len teda ak ti šteniatko ide do zahraničia a musí mať komplet + 21 dní, je to dosť o hubu
Naposledy upravil jakut dňa Uto 26.10.2021 9:01, celkovo upravené 1
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Očkovanie

Poslaťod Silvuch » Uto 26.10.2021 8:44

hriva píše:
Silvuch píše:Basha mi nieco vravela, ze jej zomrela sucina na parvo, idem zistit, cim ju dali ockovat.


Offtopic: Basha je vetka z planetu? Že ju pozdravuje pani so žakom, ona je veľmi zlata, tak mi chcela pomôcť a priznala že nevie nevyzna sa :hi:

áno. :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Očkovanie

Poslaťod Offca » Pia 29.10.2021 17:08

Offtopic: Basha je na DF už taká neznáma??? :oo:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby