Očkovanie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Uto 10.08.2021 12:19

Ospravedlňujem sa, ale prečítať všetkých 135 strán je nad moje sily, niečo som si vyhľadala, ale predsa sa opýtam. :smile:
Rôzne názory sú, ale kedy jej dať tú besnotu? Akože všetko som čítala, pomaly od 13 týždňov po pol roka. :pac: Potom že až po prezubení (že nenarastú poriadne uzby, však ale kým pes prezubí to môže trvať dlho), môj vet že uprostred prezubovania - že skôr nebude riadna imunitná odpoveď... no kokos, a vyznaj sa v tom.
Má čerstvé 4 mesiace, prezubila dohromady asi 5 rezákov. Jednak som s ňou denne v lese/poliach kde sú líšky a dvak už by som s ňou šla aj niekam na akciu a to bez očko nejde. Čo poviete? Počkať, alebo už, alebo čo.. :nwm: Čo by ste robili? Ja by som jej to kľudne už dala pichnúť, nech je kľud, ale...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Uto 10.08.2021 12:39

od 12 týždňov môžeš. ak ti to nechýba, kľudne to odlož. ak chceš ísť na akciu, zaočkuj.

to s tými zubami by ma celkom zaujímalo, také som ešte nečula... v každom prípade, preto sa pre istotu dáva booster shot ešte v jednom roku, aj keď máš 3-ročnú vakcínu.

inak na veľa akciách ti ešte pustia šteňa, aj keď ešte nemá besnotu. záleží od človeka na vstupe, oficiálne by nemali, ale robia to. (malinké šteňatá pred očkovaním by mali byť jedna zo skupín, ktorá ťaží z kolektívnej imunity :angel: )
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Uto 10.08.2021 13:33

No, keďže som chcela na akciu (hocijakú) najprv ako divák, tak to aj tak nič :haha:
Asi počkám ešte zo dva týždne, ona mala inak celkom divokú reakciu na dve očkovania pred tým (asi skrs lepto), tak som zvedavá čo čakať po besnote.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Uto 10.08.2021 15:16

hej no, asi lepto. a na nejaké akcie sa dostaneš isto, u nás na OBčka sa napríklad dalo v pohode prísť pozrieť, aj na klubovku... akurát väčšie veci, že medzinárodky alebo agility sa nedajú.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Pon 04.10.2021 9:47

Koterák - dali by ste očkovať šteňa a seniora, či nie? Muž tlačí na to že hej, mne sa do toho až tak nechce. Ale je fakt, že chodíme sem tam do rsdc medzi psov a bude (asi) klubovka. Čo myslíte? Nikdy som to neočkovala, netrebalo.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod pigie » Pon 04.10.2021 11:04

Kym som chodila na cvicak a treningy a vystavy a podobne, tak som davala ockovat (ale aj to mladasov len). Teraz vobec neriesim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Očkovanie

Poslaťod straka17 » Pon 04.10.2021 11:09

Dzecko by som dala, ak plánuješ hromadné oné :yes: Ale to je také... no, mali sme povinné očkovanie na koterčák na strednej a i tak chrchlali všetky koterce, 100% to neni.
Offtopic: Budete na klubovke?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pon 04.10.2021 16:51

ja očkujem proti kotercáku už niekoľko rokov všetky moje psy a ani nepamätám, kedy sme to naposledy mali. a teda to sme každý týždeň niekde s cudzími psami. za mňa áno.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Pon 04.10.2021 17:15

Dikes, tak pojdeme do toho. A dedka nie? On tiez s nami chodi, ma paralyzu hrtanu, koterak by asi nedal. :nwm:

Offtopic: straka ak sa nic nepoone tak ano. Hoci prihlasovanie nechavam na poslednu chvilu a jej spravanie na voditku je minus nic, este nic nevie :prd:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod Shel-chan » Pon 04.10.2021 17:43

ja očkujem aj kesu, ona má 12. sú to len dve kvapky do nosa, kvapneš a ani nevieš, že nejaký úkon bol.
do injekčnej vakcíny by sa mi asi chcelo menej, hlavne keď sa dáva nadvakrát.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Očkovanie

Poslaťod hriva » Pon 04.10.2021 19:19

Nikdy som proti tomu neočkovala, mali to raz v v živote teraz pred nedávnom a nič strašne, 2 dni kašľali, stará Bria to mala dokonca najmiernejsie zo všetkých
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Očkovanie

Poslaťod MisheliQ » Pon 04.10.2021 19:26

Ja tiez neockujem, ale nepohybujem sa medzi cudzimi psami. Teraz sme boli na vacsej psickarskej akcii a ziaden suvenir sme si nedoniesli, nastastie.

Ale nedavno jedno 2 mesacne steniatko zomrelo na kotercovy kasel :ua: nakazilo sa u chovatelky
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Uto 05.10.2021 6:27

Ja som tiež videla Barinovu polosestru na to skapínať kedysi. Dovliekla si to vtedy so svetovky v BA.
Ok, budem sa informovať o tých kvapkách do nosa, aj tak zas musíme ísť, zas jej tečú oči. :ach:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Očkovanie

Poslaťod Elis » Uto 05.10.2021 10:15

Ulf píše:Barinovu polosestru na to skapínať kedysi.


jako ze na to umrel dospely pes?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Očkovanie

Poslaťod Ulf » Uto 05.10.2021 11:51

Ano, prešlo to do zápalu pľúc a fenečka to nedala. Mala vtedy čo ja viem, dva roky? :ua:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby