Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Sunny » Pia 22.11.2019 8:28

Nevyužije niekto náhodou Ipakitin? Mám doma len otvorené, raz použité balenie 180g.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hriva » Sob 23.11.2019 4:12

Ja by som to kúpila ak ešte máš.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Sunny » Pon 25.11.2019 8:31

Mám - buď ti to viem poslať poštou, alebo na Vianoce idem do BA. Napíš, dohodneme.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Chronicke zlyhanie obliciek

Poslaťod Nuchnuch » Pon 13.07.2020 6:59

Ahojte. Mame starsieho psika, ktoremu pred troma tyzdnami diagnostikovali zlyhane oblicky, vraj mu funguju uz len na 20 percent. Odvtedy chodime na induzie a injekcie, dostava aj specialnu dietu a vysoke hodnoty nam pomaly klesaju. Psik nezvracia, papa, pije, celkom ozil a sprava sa ako steniatko :) Moja otazka znie. Ak mate nejake skusenosti, kolko zil vas psicek s takouto diagnozou? Dakujem.
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Chronicke zlyhanie obliciek

Poslaťod bibika » Pon 13.07.2020 8:20

Ak sa fakt jedna o chronické a nie akútne tak tie hodnoty sa do normy už nikdy nedostanú, ale aj chronici sa vedia ešte pekne dožiť ak chodia na kontroly a dodržiavajú diétu. Mala som pacientov čo mali aj pred rokom diagnostikované chronické zlyhanie a fungovali úplne perfektne :)
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Sunny » Pon 20.07.2020 12:58

U mojej starej Icynky diagnostika v januári, viac menej náhodou zistené z krvi. A v novembri som ju pochovala :ua: Hrozne záleží na tom, v akom štádiu sa to podchytí. U prvého psa sme to zistili neskoro a trvalo to 2 týždne a bol koniec :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Ned 02.08.2020 6:22

Dakujem za odpovede..my sa zatial drzime uz 6 tyzdnov :) Inak sa chcem opytat, ci niekto nepotrebuje renal granule od znacky Specific pre psika a Ipaktine prasok, nasmu toto nechuti, tak mame 2 kila skoro nepouzite. Okresy LE, PP, SN, KK - viem priniest osobne.
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Ned 02.08.2020 9:15

Nuchnuch, ipakitine mu dávej, ledvinám to uleví
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Ned 02.08.2020 12:22

Namiesto Ipaktine ma Pronefru.ta mu viac chuti, a da sa podat striekackou-to je vyhoda.
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Pia 07.08.2020 18:09

Ozaj, ešte ma napadlo....brali vaši psíkovia podkožné infúzie? Ako to prípadne znášali? :ua:
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod bibika » Pia 07.08.2020 18:41

Nie, iba intravenózne (do žily cez kanylu)
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Pia 02.10.2020 8:44

Je vhodné, keď pes žerie granule Renal, ale mu do nich miešam trochu uvarenej zeleniny? Samotné ich zje len horko-ťažko.. :ua:
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod vavrena » Pia 02.10.2020 16:36

Zelenina by nemala nejako rozhodiť pomery, ale snáď ti potvrdí aj nejaký vet :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Nuchnuch » Sob 03.10.2020 8:33

No je pravdou, že mňa trápi skôr to, že musí žrať tie granule...to mu vysáva strašne veľa vody z tela...už som si všimla, že aj napriek infúziám veľa pije..ale čo s ním, keď nechce žiadne konzervy :hmm: :nwm:
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Slausa » Sob 03.10.2020 9:01

A zalievat granule vodou/slabuckym vyvarom by nepomohlo? Dostane do seba aj tekutinu, aj namocene granule casto viac chutia.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby