Zápal, výtok z vagíny

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Falošná kotnosť / gravidita

Poslaťod Júlia » Str 01.10.2008 8:34

Ahojte,

rada by som sa s Vami poradila o našom problémiku.... :plac:
ide o to že máme hárajúcu fenku a asi pred 2 týždnami nám ju naskákal psík. Preto sme boli u veterinára a po dohode s ním sme sa rozhodli že jej dáme pichnúť tie interupčné injekcie konktr. 3 krát. A však teraz s odstupom času sa mi zdá že z nej vyteká hnis, čoho sa velmi bojím aby to nebol nejaký zápal... :plac: :plac: :plac: Viete mi poradiť, či by to nemohlo byť niečo iné? Dnes sa chystáme k vetovi.. :ua:
Ďakujem
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Falošná kotnosť / gravidita

Poslaťod julieta » Str 01.10.2008 8:38

to nie je dobre ked z nej vyteka hnis. ten psik je mohol zaviest zapal, a zapal maternice je pre sucinku velmi nebezpecny. bude ju treba preliecit a pri tazkych zapaloch sa tusim sterilizuje. urychlene by som utekala k veterinarovi.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Falošná kotnosť / gravidita

Poslaťod Ivanka.P » Str 01.10.2008 9:09

Veterinár ťa asi poučil čo sa bude diať. Ja som na týchto inekciách tiež bola s kamoškinou sučkou a upozornil nás na to, že sučka zamozrejme potratí a plody sa vyplavia von krvou ako silnejšie háranie. Ak ale bude hnis a zapáchať, tak okamžite k nemu a predpíše ATB.

Našťastie bolo všetko v poriadku. Ale znovu sa za pár týždňov rozhárala. Aj na to bola veterinárom upozornená, že hormóny sa rozhádžu a háranie začne nanovo.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Falošná kotnosť / gravidita

Poslaťod Júlia » Str 01.10.2008 10:55

Ivanka, no to snád nie.. znova háranie... bože.... to by sme hádam neprežili... upozornil nás na nejaké riziká to hej, ale znovu háranie nie.... :ach: tak dúfam že všetko bude v poriadku...
Ďakujem za rady
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Falošná kotnosť / gravidita

Poslaťod Ivanka.P » Str 01.10.2008 11:38

No to si píš, že sa ti znovu rozhára :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

zapal vo vagine

Poslaťod anna » Uto 07.10.2008 17:57

Mam dotaz.Mame 4-mesacnu fenku madarskej vyzle a uz mesiac a pol je na antibiotikach kvoli zapalu. Najskor to vyzeralo ako zapal mocovych ciest - 1. antibiotika nezabrali, 2. v injekcnej forme zapal mocovych ciest zrejme odstranili ale zostava problem - zapal vo vagine-ma nazltly vytok silne zapachajuci. S takymito problemami zapasime prvy krat a mame aj noveho veta, ktoreho len spoznavame,takze neviem ci sa mozem spolahnut ze robi vsetko co moze. Drobec dostal najnovsie antibiotikovu mast do vaginy a podla p. veterinarky ak toto nezaberie mali by sme vraj porozmyslat o sterilizacii. Nie je to chovna fenka, ale radsej by sme to vyriesili bez operacie.Nemate prosim niekto s tzmto skusenosti? S tymi zapalmi bojujeme od chvile co ku nam prisla a aj ked sa velmi netvari ako marod urcite toho ma uz plne zuby. Diky
anna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava Nové Mesto

Re: zapal vo vagine

Poslaťod ess » Uto 07.10.2008 20:23

skuste jej posilnit imunitu
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: zapal vo vagine

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 08.10.2008 8:05

Chúďa, 4 mesiace a už také problémy ...
ak si nie ste istí veterinárom, navštívte kľudne ešte iného, je to úplne normálne, nie je to ako u ľudí, že musí chodiť len k jednému doktorovi ...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: zapal vo vagine

Poslaťod ess » Str 08.10.2008 12:04

jaj mi nedopisalo prispevok vcera....samozrejme ze je potrebne aby sa na nu pozrel veterinar..
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: zapal vo vagine

Poslaťod anna » Str 08.10.2008 13:17

Tiez ma to mrzi ze ma este len 4 mesiace a odkedy je u nas tak len behame k veterinarovi ako na klavir. Dnes som sa dozvedela, ze je zvlastne ze tie antibiotika nezabrali, pretoze boli sirokospektralne a teda pravdepodobne tam bude problem niekde inde - abnormalna maternica, co by znamenalo operaciu. Do nedele davame antibioticku mast a ak sa nezlepsi budu uvazovat o dalsom rieseni. Dnes ma ale upokojili trochu, ze ten vytok nie je az taky hrozny.
Co ma vsak stve najviac, ze nie je zaockovana. Kvoli uzivaniu antibiotik sme ju nemohli a tak trcime doma. Ajda sa samozrejme netvari zrovna ako marod, takze tu mame obcas poriadne rosado :smile:
S tou imunitou sme uz zacali bojovat - kupila som jej sirup na posilnenie imunity a vitality(ta vitalita by ani nemusela byt) PLERASAN a na travenie obcas bioaktivny jogurt.
Nechcem spochybnit pracu veterinara ku ktoremu chodime, len zistujem ci niekto nema skusenosti s takymto niecim. Tak nam drzte paluchy.
anna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava Nové Mesto

Re: zapal vo vagine

Poslaťod ZEva » Str 08.10.2008 13:59

No asi pred mesiacom mala take podobne problemy moja sucka, boli sme na vetke kde urobili sono + vyter na kultivaciu a potom brala ATB Noroclav /tusim tak sa to volalo uz nemam krabicku/, po tyzdni kontrola znova sono + vyter a vsetko je v poriadku takze ja nemam skusenosti s dlhodobou resp.nespravnou liecbou, u nas to prebehlo vlastne rychlo a ucinne po nasadeni spravnych ATB. Drzim palce a sono by som urcite odporucila, vyluci alebo potvrdi sa akykolvek problem /cysty, pyometra, akekolvek zmeny na maternici, no neviem nie som veterinar/
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: zapal vo vagine

Poslaťod maggie » Štv 09.10.2008 18:29

tiez by som odporucila sono,tam by podla mna aj malo byt vidno ci teda ma abnormalnu maternicu ako pises alebo co....ale uplne kludne sa chod poradit s inym veterinarom nic za to nedas,urcite by som tak spravila prv nez sa pristupi k sterilizacii....drzim palec
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Kozmetická vada?

Poslaťod boba » Ned 19.10.2008 7:39

Chcem vás poprosiť o radu. Na inzerát som sa rozhodla kúpiť fenečku westíka. S paňou som sa dohodla ale odsunula termín prevzatia, nakoľko má ísť fenečka na operáciu. Prikladám jej vyjadrenie, prečo ide na tú operáciu. Myslíte, že je to fakt len kozmetická vada?
"Fenečka má malou vrozenou vadičku-nemá na povrchu rozdělenou pindunku se zadečkem, jen povrchově-doktorka říkala,že je to kosmetická úprava a že by to nechala tak, ale já chci, aby princeznička byla úplně v pořádku.
Při operaci ji nevezmou vaječníky--to má prý všechno v pořádku, chybí jí jen ta kůžička co rozděluje pipinku s dupenkou :-( tak prý je to kosmestetická úprava na povrchu-do vnitřností nejdou!!!-tak hárat bude-ale bude malinká-tak bych s mimčama stejně raději neriskovala".
Ďakujem. za váš názor. :oo:
boba
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Kozmetická vada?

Poslaťod guccino » Ned 19.10.2008 15:37

Je to predsa len vrodená vada a môže sa "prenášať" ďalej a ak sa jedná o fenku s PP a v budúcnosti by si chcela odchovávať, tak sú to zbytočne vyhodené peniaze!!! Ale ak ju chceš ako maznáčika tak je to iba na tvojom rozhodnutí, ale určite by sa to malo odraziť aj na cene.
Obrázok
guccino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: Kozmetická vada?

Poslaťod unicorn » Ned 19.10.2008 16:49

pani jej jasne povedala, ze by neriskovala mat ani stenata. takze tento psik do chovu zrejme nie je vhodny a to nie len z dovodu toho, ze by sa vada mohla preniest dalej ale aj z dovodu ohrozenia steniat ci dokonca sucky. ak neplanujes steniatka, tak potom plati to co bolo povedane vyssie, malo by sa to odrazit na cene.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Ďalší

Späť na Choroby