Zápal, výtok z vagíny

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Ivanka.P » Uto 18.03.2014 9:52

Mňa prekvapilo, že fenka je kastrovaná a vet rozpráva či to nieje zápal maternice? :nwm: to má vonku iba vaječníky? Ja si skôr myslím, že má vonku všetko a ako Vikiki22 písala, bude to inkontinencia.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Renata » Uto 18.03.2014 15:05

a ja uz len poradim zmenit veterinara, ak mi veterinar povie "počkám, že možno pôjde o zápal maternice" uz mu viac nevolam
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Zápal

Poslaťod Miska9 » Pon 09.11.2015 21:23

Ahojte, moja 4 ročná fenka má problém. Stále si olizuje pohlavne organy, má to celé nejaké zapalené a vôbec neviem čo s tým. Boli sme u veterinára a ten povedal, že by to mohla mať niečo ako mikozu a mame jej to vytierať harmančekom a dal nam nejaku mastičku, no vôbec to nepomaha a bojim sa, že je to skor problem z vnutra. Nemate podobnu skusenost? Fenka je kastrovana a nikdy nemala šteniatka. Ďakujem
Miska9
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.11.2015 21:36

Nech veterinár spraví ster a pozrie aspoň pod mikroskopom. Ak je to mykóza, tak by som skúsila pravidelný octový výplach.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod ada.h » Pia 29.01.2016 21:50

Ahojte fenkopakovane zapaly vulve ,ma ju zdurenu ako pri harani stale sa olizuje boli sme u lekarky a pozrete seri pod mikroskopom zistene bakterie a zapal ,mam jej davat cipky do vulvy ,ale ked jej ich dam je cela nesvoja a vyteka jej to co mi poradite ako spravne davat tie cipky? Dakujem Fenka je kastrovana 6rocna
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Vytok u steniatka

Poslaťod EM23 » Sob 05.03.2016 11:34

Ahojte, nasa 5-mesacna fenka si vzdy od radosti par krat cvrkne ked nas uvidi :) vcera som si vsak vsimla, ze chvilku po tom vysiel aj vytok podobny hlienu. Dnes sa to opakovalo. Chcem sa spytat, ci je to nejaky znak toho, ze sa o chvilu bude harat, alebo sa mam obavat?
EM23
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Vikiki22 » Sob 05.03.2016 14:00

Ahoj. Ak by išlo o háranie, tak to by nebol hlienovitý sekrét, ale krv. Najskôr by som tipovala na nejakú infekciu, konzultuj s veterinárom.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod ada.h » Ned 24.09.2017 15:06

Ahojte mam 8roc.fenku 2roky po kompletnej sterilizacii problem je v tom ze kazdy 1/2rok ma prejavy harania aj s vytokom robili sa jej vsetky mozne vysetrenia aj hormonalne zisti sa jej vela bakterii a zapal vo vulve mame antibiotika zaujimave ze predvadza sa pred psami a oni po nej saleju.Stretol sa s tymto niekto? Dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Vikiki22 » Ned 24.09.2017 18:58

Áno, ja mám suku 8 rokov po sterilizácii a stále sa pravidelne hára. Pri operácii jej zostal kúsok vaječníka a teda má cyklus normálne, aj s vonkajšími prejavmi - opuchnutá vulva, krvácanie. Akurát nekrváca z maternice, keďže tú nemá, ale z vulvy. Nie je to nič neobvyklé. Akurát teda je vyššia pravdepodobnosť výskytu baktérií a s tým súvisiacich nedúh.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod ada.h » Uto 14.07.2020 14:01

Ahoj prosim ako najsetrnesie zaviest fenke cipok do vulvy ma 11rokov a je kastrovana maltezs .dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Zapal posvy

Poslaťod Andrea0000 » Štv 12.11.2020 13:38

Ahojte, chcela by som sa vas spytat ci nemate skusenost so zapalom posvi pri fene. Moja bola spejdovana (ci ako sa to povie) pred pol rokom,ale odvedy ma zapal kazdy druhy mesiac. Takze frci stale na antibiotikach,ale stale neviem z coho to moze mat a ako by som jej mohla pomoct.
Dakujem za rady.
S pozdravom
Andrea
Andrea0000
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod Vikiki22 » Pia 13.11.2020 7:12

Neviem, čo si predstaviť pod pojmom "spejdovaná". :lol: ...ale asi sterilizovaná (kastrovaná)? Skús si prečítať túto tému, myslím, že sa to tu už rozoberalo. Inak by som odporučila minimálne bakteriologické vyšetrenie, aspoň zistiť, čo tie zápaly spôsobuje.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zápal, výtok z vagíny

Poslaťod wer » Pia 13.11.2020 7:30

Ja by som skor odporucila skusit ineho veterinara a poriadne vysetrenie :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Choroby