Giardia a iné "jednobunkovce"

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Barbor » Pon 17.11.2014 11:52

To uz poznam, to nem problem. Uz sme tak davali testovat :kak:
Rano o 8 sme doniesli, o hodinu a pol blikol email s vysledkami :yes: parada :smile:
Uz mi kamoska povedala ze urcite tam budu aj tie testy na obyc cervikov, ja sa tam opytam urcite. Len som chcela vediet dopredu :smile: dakujem moc :poklona:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Whip it » Pon 17.11.2014 12:29

Barbor, ako koprologiu mas rozbor hovienka, tzn. ze vsetko, co tam najdu ako patologiu - vajicka alebo dospelcov ti uvedu v protokole. Nemusis cielene uvadzat, ze hladajte Giardiu :smile: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Dasha » Pon 17.11.2014 12:37

Tiež mi to tak prišlo, lebo v tej žiadosti, čo sa vypisuje, nie je nič špeciálne uvedené, že na giardie...iba koprologické vyšetrenie.
Čaká to aj nás a zatiaľ sme to dávali len cez veta. A on sa vždy pýtal, či aj giardie. Tak som si tiež myslela, že aj tu treba uviesť, že aj na giardie vyšetriť.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Barbor » Pon 17.11.2014 12:38

Whip daaaakujem :jop:
Kamoska ked tam bola tak to tiez vypisovala a zaškrtavala polička vraj nejake :nwm: tak ja neviem, ved ked pojdeme uvidim :ha:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Whip it » Pon 17.11.2014 13:53

Asi ma kazdy iny postup, alebo cennik :lol: . U nas to bolo tak, zemajitel donesie :kak: a my pokukame, co vsetko sme nasli. Ale je mozne, ze niektori to posielaju na ustav/labak a uctuju si polozky zvlast :nwm: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Dasha » Pon 17.11.2014 13:55

Offtopic: Veď to :heh: Najlepšie, keď je to u jedného veta, raz tak a raz tak... Človek je potom z toho už úplne mimo.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Barbor » Pon 17.11.2014 13:59

Whip ja to idem sama odniest do vet ustavu. Vysledok mi pride do par hodin ked to vezmem rano. A s papierom iba pojdem veterinarovi
Vela veterinarov to tam posiela. A to trva. Lebo to skladuju v chladnicke. Kamoske minule trvalo vyse tyzdna. Radsej si to takto sama a mam vybavene ihned.
Stoji to tam 7eur
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Bad » Uto 18.11.2014 8:07

Whip it píše:Asi ma kazdy iny postup, alebo cennik . U nas to bolo tak, zemajitel donesie a my pokukame, co vsetko sme nasli. Ale je mozne, ze niektori to posielaju na ustav/labak a uctuju si polozky zvlast

:yes:
co jsem dávala (veti posílají do laboratoře do Olomouce) tak giardie se musí vyžádat zvlášť.
A na giardie je nějaký trychlý test z čerstvého trusu.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod wendy1 » Pon 02.03.2015 13:30

Baby ako casto ma pes hlien v stolici pri giardii? Mojej som videla ten hlien asi 2 x, asi 2 tyzdne dozadu a dnes, v piatok mala hnacku, ale neviem ci nieco vonku nepozrala, tak mala ryzovu dietu. Mohol ten hlien byt aj z ryzoveho odvaru?
Dnes stolica nebola bohvieco stale, neviem ci som to nepokazila surovymi kridlami vcera.
Tak ci tak sa chystam odcervit, lebo posledne odcervenie mala asi zhruba v septembri. Ale neviem ci nemam pytat nieco silnejsie, ak ano tak co? Mozem jej poskodit ak by som dala odcervovak silnejsi? Dala by som urobit aj rozbor trusu, ale moj by nedovolil v chladnicke nieco take skladovat, tak neviem...
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod luciiik » Pon 02.03.2015 13:43

Skladuj v pivnici alebo vonku na parapete, ved teraz je dost chladno. :no:
My sme mali tiez obcasny hlien v stolici a giardie to neboli, takze to nemusi byt jasny dokaz ze su. :smile: A tusim sa giardie liecia aj s nejakymi liekmi, nie len odcervovakom, ale to som si neni ista, treba sa spytat veta. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Dasha » Pon 02.03.2015 13:53

Na giardie sú už normálne ATB (Entizol) - na lekársky predpis, takže ten rozbor by som tak, či tak urobila, ak máš podozrenie na giardie. Ja som síce tiež odčervovala teraz, lebo tiež už cca od leta nebol a bez rozboru ... ale zas môj tentokrát giardie mám pocit, že nemá, aj keď na rozbor sa chystáme ... niekedy :smile:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Whip it » Pon 02.03.2015 14:01

Na giardie je toho viac na vyber, ale urcite obycajny odcervovak nestaci. A ako lucik pise, giardie to vobec nemusia byt, hlien byva znakom, ze problem je lokalizovany v hrubom creve, ale nehovori o pricine. Urcite daj radsej spravit koprologiu, nez naslepo skusat...hovienka mozes mat aj v sacku vonku, podstatne je, aby nezmrzli a aby boli z aspon 3-4 po sebe iducich dni.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod wendy1 » Uto 03.03.2015 16:32

dakujem kocky, uz dohodnute s kamoskou :D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod luciaabesy » Str 07.10.2015 13:01

Ahojte, parazitologické vyšetrenie určilo môjmu 5 mesačnému cca 22-25kg NO giardie(x), vedel by mi niekto doporučiť dávkovanie entizolu ? Ďakujem
‎...v životě přítel pravý,
jenž první víta, brání do únavy,
jenž nikdy svému pánu neodvyká,
proň bojuje a žije, pro něj dýchá,..
luciaabesy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: okr. Nové Mesto nad Váhom

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Bad » Str 07.10.2015 13:22

to ti neřekl veterinář?
jinak třeba : http://www.vetcentrum.cz/stodulky/porad ... ?pid=20089

Můj pes 40kg bere 1,5 tbl. 2x denně
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby