Giardia a iné "jednobunkovce"

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Domca » Štv 31.03.2022 14:00

Hej mne hračky tiež nenapadli najprv. Ale hlavne tie čo nosím vonku, teda sa to váľa von po zemi, žužle to atd. Ja som to naposledy namočila do sanytolu a plyšáky vyprala alebo vyhodila ak už boli v polčase rozpadu :heh:
Tie sacharidy som čítala, že sa im v takom prostredí darí, že je to pre ne živná pôda...ale to sú info len z rôznych veterinárnych stránok kliník atď, vyslovene štúdiu som na to nehľadala... možno to nerobí až tak významný rozdiel :lol: ja som teda kŕmila stále len granule s konzervou, tak ako vždy, eventuálne bol na ryži počas toho najhoršieho obdobia. Našťastie u neho neexsituje, žeby niečo nechcel alebo prestal žrať.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Štv 31.03.2022 14:31

Na stránkach vet kliník/labákov som to našla aj ja, ale odkiaľ to majú oni?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Domca » Štv 31.03.2022 14:54

Ja viem, že niektoré črevné parazity (mrle napr) prosperujú na cukroch. Možno automatika, že to tak majú všetky parazity? :lol: som čítala, že sa tým "živia" ale neviem či niekto robil nejaký výskum na to, či to je aj pravda, že aké prostredie v črevách je pre nich viac či menej hostilné
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Elis » Pia 01.04.2022 8:11

Domca píše: ideálne kŕmiť buď konzervami alebo masom, aspoň počas tej liečby a nejakú dobu po nej, vyhýbať sa sacharidom v strave/pamlskoch


taky jsem na tohle narazila :yes:
jen kdyz se podivam na dietni grancle, tak tehle informaci slozenim dost odporuji :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Domca » Pia 01.04.2022 8:57

ono je to možno tým, že tie diétne granule nie sú vyslovene robené na kŕmenie pri liečbe parazitárnych ochorení. To by bolo treba aby bola nejaká špeciálna veterinárna rada :lol: Že to je vyslovene na podporu trávenia a zažívania vo všeobecnosti, atd a nie pri každom gastro probléme sacharidy vadia.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Pia 01.04.2022 10:48

Zdroj som nenašla, takže ja kŕmim viac-menej ďalej rovnako. Diétu mal zemiakovú, to mu aj dnes spravím ešte a do toho sme od puriny dostali gastrointestinalky. Ryža, kukurica, kukuričná lepkova múčka, dehydrovane kuracie bielkoviny, dochucovacie mäsové vytazky, sušená repná duzina, hrachový protein a za tym oleje a tuky (rozpísané). Môžme potom porovnať :lol:
Okrem toho dávam Multiimun sirup, Canvit junior vitamíny a pangamin.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod soletka » Pia 01.04.2022 11:28

Straka, mne, teda psovi :lol: pomohlo aj chodit vencit na ine miesta ako zvycajne, cca dva tyzdne, a iba voditkove vence a mala som oci na stopkach, on bol ako stena vonku vysavac, a tam bol ocividne niekde zdroj, po uzdraveni mal dlhodobo probiotika a presli sme na barf, potom uz bol casom odolnejsi
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Pia 01.04.2022 12:17

No ja som úplne vypustila teraz parky, výbehy a tak. Ale tu na sídlisku sa tomu neubránim, včera som si vypočula dva rozhovory podľa ktorých ti psi majú 100% giardie, ale babky šak pes sa z toho vylíže... Ach. Levitovat by som musela :( Díkybohu vuk už prakticky vôbec nevyžiera vonku, ale rád si čuchá, to podľa mňa vydá na rovnako.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Ned 03.04.2022 11:12

Idem s updatom. Nakoniec som mu dala ten Galces štyri dni, včera mi hodil behom obchádzky bloku 2x vodovú sračku. Tak som mu dala pol sáčika smecty (už ste videli aby pes zo striekačky sám lúchal smectu - neochutenú? :aaa: ) a odvtedy dobre. Ty kokos ale to ma už riadne vystrašil, to bol skoro 100% hlien, horčicový s kúskami niečoho. Proste ním preleteli raňajky. Lenže čo som to konzultovala, tak on chudák má giardie mesiac, možno viac. Do toho sú odčervováky celkom drastické a rozhodili mu i tak neideálne pomery mikroflóry. Okrem toho som to mohla ovplyvniť tiež hladovkami a dietami, A k tomu písala Elis, že má problém s granulami ktorými kŕmim aj ja - ony nemusia byť úplne nahovno, ale mohli prispieť k problému.

Dneska mal byť už piaty deň, ale zas mu nebudem rozhadzovať trávenie. Už mi smrdí celý kyselinou, chudák a ak by som tu šaškovala s hladovkami a dietami mohla by som si zarobiť na pankreatitídu alebo gastritídu :ua: Mäso doňho nedostanem v žiadnej forme, možno vnútornosti ale to zas nedáš psovi čo sračkuje, žejo.
Celú dobu dostáva Canvit Junior, prekvapivo majú v sebe skoro to isté ako Canvit Probio takže probiotiká dostáva a v dostatočnej dávke čo som to porovnávala so štúdiami. Do toho ten sirup na imunitu to sa nemení, pangamín sa nemení. Ešte v pondelok dostane čierne uhlie, ak by sa mu zas rozchádzala stolica do mäkka tak smectu. Je možné, že vzhľadom na to čo som písala hore mi bude ešte pol roka srať tak všelijak.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod hriva » Ned 03.04.2022 23:25

A prečo nekupis tie gastro granule ?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Ned 03.04.2022 23:50

Pretože cez víkend zoženiem prd. Objednala som mu Eminenty, hypoalergénne postavené na rybe s betaglukanmi, chia na trávenie a ostropwstrecom. Neni to terno, ale z kilovej vzorky mu nič nebolo.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Ned 03.04.2022 23:59

Už neviem čo som tu písala a čo nie. Ale dočítala som sa že kopro nemá zmysel robiť skôr jak 2 týždne po konci liečby. Skôr môžu vyskočiť giardie pozitivne, ale už nemusia robiť problém a na zblbnute črevo sa nahodia ďalšie lieky, čo v konečnom dôsledku psa rozbije ešte viac.
Prepracovala som sa až k úzkosti každý jeden krát čo idem s ním von. Zároveň premýšľam nad tým, či on proste už nemá len pochaosene črevo, veď zas nemal nález neviemako zlý :/
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Elis » Pon 04.04.2022 5:45

straka17 píše:Zároveň premýšľam nad tým, či on proste už nemá len pochaosene črevo


ma :ach:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Elis » Pon 04.04.2022 7:49

straka17 píše:Celú dobu dostáva Canvit Junior, prekvapivo majú v sebe skoro to isté ako Canvit Probio takže probiotiká dostáva a v dostatočnej dávke čo som to porovnávala so štúdiami


jako -ja ti nechci nakladat - sama vim, jak je clovek zoufaly, kdyz je psovi zle...
jaké studie si porovnavala? :oo: :ach:
vsak ti tam chybi ty probiotika ?
nebo teda ja jsem asi natvrdla.
Prílohy
probio.jpg
junior.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Domca » Pon 04.04.2022 8:01

určité má...na striedačku hnačky mesiac, do toho aj zmena krmiva, odčervovák, plus giardie, to je dosť veliký záhul, zvlášť na mladučkého psa. Vravím, ja som Donovi dávala dokopy trávenie dlho (u neho to ale bola aj kombinácia s podvýživou) Kontrolu som mu robila po cca 1.5 týždni a našli mu tam 1 giardiu,kde už samé vetky povedali,že mu ďalšie lieky už nebudú dávať lebo to je zbytočné - podporiť imunitu hlavne, črevnú mikroflóru a ak by sa to nejak masívne vrátilo, tak zas :kak: na rozbor. A mali sme potom pokoj už :yes:

Treba len vydržať a bude to lepšie :yes:

Inak ja som v tom Canvite Junior našla Enterococcus faecium

https://www.drmax.cz/canvit-junior-pro- ... fEQAvD_BwE
Prílohy
Snímek obrazovky pořízený 2022-04-04 08-59-49.png
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby