Giardia a iné "jednobunkovce"

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod pigie » Pon 04.04.2022 8:06

Aj ja myslim, ze on ma rozhodene crevo a riadne. Inak tieto odcervenia, ked je pes nachylny na hnacky, to nerobte tabletou. Ak odcervovak, tak cez pipetu. A toto sa bude tahat dlho, viem, ze Fry so zeleznym zaludkom chytil nejaky virus a bolo ho celkom tazke dat spat do formy. A to je dospely pes, ale zase maly a velmi rychlo ako pribera, tak aj chudne. Musis sa drzat tych gastrointestinalok a dlhodobo a neprekrmovat, aj ked clovek chce dobre a vidi, ze pes je chudy, tomu nepomozes. Zaludku teraz pomoze nie x veci, aby nic nechybalo, ale rovnaka strava stale dokola.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Elis » Pon 04.04.2022 8:07

jo, uz to vidim taky, je o tam ve slozeni v 1 tablete, ale neni to v celkovem slozeni :ach:

me zarazila ta laktoza a mliko a dal jsem poradne necetla.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Pon 04.04.2022 9:37

Elis Enterococcus faecium v 10⁹ CFU preukázali že pomáha :nwm: A inulin je žradlo pre črevné organizmy.

Ja nemám problém držať ho na tom istom. Ja sa bojím, že to nezabralo a nebudeme sa vedieť tých giardii zbaviť. Ale zase sa bojím mu dávať ďalšie lieky na toto trávenie. Veď mal nález na jednej krížik s tým, že ledva niečo našli tak že by to nezabralo? :/
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod hriva » Pon 04.04.2022 10:49

No ja som ti už pred dvoma týždňami vravela daj ho na gastro diétu a nič iné.. ono tie vet diéty na takého problémy fakt pomáhajú. Brii perfektne zabrali na problémy s pankreasom
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Pon 04.04.2022 11:07

No volala som na veterinu. Tie Eminenty mi schválili. Pri jeho náleze je pravdepodobnejšie že má rozbitý žalúdok. Ak by sa po 6-8 týždňoch nelepsil budeme riešiť ďalej, prípadne ak by začal hnačkovať furt alebo by začal byť smutný blabla poznáme to mám prísť okamžite. Zatiaľ mám dávať to čo dávam plus smectu/uhlie. Ak by tam mal mega veľa gardii tak by to vraj na to nereagovalo a ak ich má málo, entizol alebo panacur by mu mohol viac poškodiť v tomto štádiu.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Elis » Pon 04.04.2022 12:55

straka17 píše:Elis Enterococcus faecium v 10⁹ CFU preukázali že pomáha :nwm: A inulin je žradlo pre črevné organizmy.


a to ostatni ve slozeni ignorujes?

straka17 píše: Ja sa bojím, že to nezabralo a nebudeme sa vedieť tých giardii zbaviť.


potrebuje opravit traveni. vyhod vsechno a dej ho na dietu :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Pon 04.04.2022 13:39

Ad dieta: Ten pes žije mesiac hladovka-ryža-pár granulí-hladovka. Teda po novom to boli zemiaky. Mäso doňho nedostanem v žiadnej forme, to by sme sa zas točili hladovka-dogrcá sa od hladu-niečo zobne-hladovka. Už nie je v stave kedy by som mu to mohla urobiť. [url]Smrdí žalúdočnou kyselinou[/url], to je tak na gastritídu. Konzervy ani kapsičky neprichádzajú do úvahy lebo je podozrenie, že mu vo všeobecnosti nerobia dobre. Dnes som volala s vetkou. Eminenty hypoalergénne grainfree mi doporučila, že na tom majú viacero pacientov a nemám skúšať už nič ďalšie. Jemu nemusí robiť dobre ovos alebo iná obilnina, ktorá je skoro v každých gastrointestinálkach.
Ad canvit: bol mi doporučený z každej strany :nwm: A detto ten sirup na imunitu. Nič, to už nedostane.
Hriva, ty si mi hlavne radila dať na vet dietu psa o ktorého som sračku potrebovala aby sme tam chytili giardie v tom čase.
Pigie, dík za postreh, nenapadlo by ma že prekrmovanie môže byť problém.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod hriva » Pon 04.04.2022 13:43

Veď keď ma giardie nájdu sa aj v tuhom :kak: či ?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Pon 04.04.2022 14:36

Ak je pes zamorený, áno. Ak má nález taký že nič moc tak práve až z tej hnačky
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod straka17 » Štv 07.04.2022 9:03

Nechcem to zakríknuť ale snáď je to za nami. Už kadí solídne bobky, ani mimo svojich časov sa nepýta. Dostával smectu po pol sáčku, teraz dostane ešte uhlie na 5 dní (menej ak nebude treba). Pekne bolo vidno jak sa predlžoval interval medzi podaniami smecty, dávala som v momente keď sa z toho stal taký mokrý kopec slizovej hmoty.
Možno to niekomu pomôže, sliz je po takomto rozhádzaní trávenia normálny kym sa mu s prepáčením neťahá od zadku.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Giardia a iné "jednobunkovce"

Poslaťod Domca » Štv 07.04.2022 10:40

Tak super, nech vám to vydrží :jop: :winner:
My už tiež ok, ako nechcem nič zakríknuť...sme to podchytili včas myslím a sypem probiotiká do neho a sirup na imunitu, keďže jemu to teraz kolíše s tými zmenami počasia
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Predchádzajúci

Späť na Choroby