Psik zostal strnuly v krci

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Psik zostal strnuly v krci

Poslaťod Puntik » Pia 27.01.2023 9:26

Ahojte, idem si po radu...
V lete sme leteli s naším cca 4 ročným orieškom na veterinu, lebo zostal stáť na nohách strnulý v kŕči - úplne ztuhnutý, neschopný pohybu a akoby zadržiaval dych, aj sa akoby triasol popri tom....počas cesty mu to prešlo a pripísala to doktorka tým teplám neskutočným čo boli a vyčerpaniu (mali sme v dočaske šteniatko a to mu stále robilo zle, už ho mal po krk :ach: ). Na srdci mu nič nepočula.

Lenže včera večer sa to zopakovalo. Išiel hore po schodoch, chodí denne po nich niekoľko krát. A ten istý stav zrazu, skamenené nohy, telo, len si hlavičku oprel o schod, zadržaný dych :plac: Netrvalo to dlho, začala som ho masírovať, zaniesla zo schodov dole, cca 2 - 3 minúty a prišlo uvoľnenie, zaniesla som ho do záhrady nech sa trocha na čerstvom vzduchu poprechádza, vycikal sa, trošku bol z toho mimo sa mi zdá ale po zvyšok večera zase v pohode akoby nič.

No ale som z toho mimo. Budúci týždeň idem veťovi, tak sa určite popýtam aj uňho ale chcem sa aj vás spýtať či nemáte skúsenosti s niečím takýmto.

Je to malý psík, patrilo by sa mu schudnúť (pracujeme na tom), okrem srdca ma napadá epilepsia? Alebo proste nejaké vyčerpanie že sa nejako rozohnil.
Ďakujem
Puntik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Psik zostal strnuly v krci

Poslaťod Domca » Pia 27.01.2023 15:40

tak ono to fakt može byť čokoľvek - nedostatok nejakého minerálu/vitamínu, obličky/pečeň, alebo nejaký problém s chrbticou, zacviknutým nervom niekde a podobne....určite treba komplexné vyšetrenie, isto by som aj krv dala vziať
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Psik zostal strnuly v krci

Poslaťod clupko » Pia 27.01.2023 16:43

asi tak.. aj ta epilepsia moze byt len priznakom nejakeho problemu.
sla by som na nejaku vacsiu, dobre vybavenu kliniku, kde budu schopni spravit viacere vysetrenia. pripadne by som konzultovala s neurologom.
drzim palce!
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami


Späť na Choroby